Ginekologija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilulu za dan poslije ako su sigurno neplodni dani. Pričekajte menstruaciju 23.7

Teodora1105

Postovani, imala sam prvi put odnos sa 21 god, tad sam isla kod ginekologa koja mi je rekla da mi je crven grlic, posle godinu dana sam uradila papa test i kolposkopiju gde mi je crven grlic opet (iako sad nemam odnose god dana) imam svrab, i verovatno neku bakteriju, cekam rezultate papa testa i dobila sam vaginalete. interesuje me posto se plasim papa testa, da li to moze biti rak? Interesuje me kako mogu unaprediti svoje reproduktivno zdravlje? jer drzim licnu higijenu, sada cak ni nemam odnose. odakle to crvenilo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije rak dakako. Pričekajte nalaz papa testa pa ev. napravite cervikalne briseve.

Teodora1105

Postovani, imam samo jos jedno pitanje, posto sam imala samo jednog partnera, interesuje me da je bio zarazen hpv virusom da li bih imala simptome i da li bi se bar posle god dana nakon toga prikazalo na kolposkopu ako bi to preraslo u rak?(posto sam kako kaze i ja njemu bila prva) tj.moje je pitanje koliko vremena treba tom hpv virusu da preraste u rak? samo nesto umisljam. na kolposkopu osim tog crvenila nije nista bilo, a s tim deckom sam bila 5 godina i god dana nismo zajedno,

Teodora1105

jer je meni crven grlic bio odmah posle prvog odnosa pre god ipo.. a cesto imam urinarne infekcije, jel povezano to

Teodora1105

da li mi prokuvana voda sa kasicicom sode bikarbone sa irigatorom moze pomoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je seam godina i splet negativnih okolnosti.
Rekao sam vam što napravite. Cervikalne briseve i bris na HPV.

Nina2822

Poštovani,

Pijem Belara tablete vec oko godinu dana zbog neredovite menstruacije i policističnih jajnika.
Tablete pijem uredno u 23h svaki dan i menstruacija je redovita.
Ovaj mjesec mi se desilo da sam zbog stresa, novog posla i umora zaboravila popiti dvije tablete koje sam popila odmah sljedeče jutro.
U ozbiljnoj sam vezi već 3 godine te uz Belara tablete koristimo i kondom.
Menstruaciju sam trebala dobiti prije 10 dana, imam sluzav i gusti bijelo-žuti iscjedak i povremene bolove u donjem dijelu trbuha i želucu.
Zanima me dali ima razloga za brigu te dali je moguča trudnoća? ili je to posljedica stresa i promjene klime (bila sam na moru)

Hvala vam puno na utrošenom vremenu i odgovoru..

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći,a svi ostali uzroci su mogući. No niste ju dobili zbog nepravilnog uzimanja pilula.

Nina2822

Hvala vam puno na utrošenom vremenu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Pozdrav, zanima me koliko sperma može biti plodna na otvorenom, tipa u wc šolji ili slično ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

par sati.

pinkbutterfly

Postovani, moja zadnja menstruacija je bila 7.11 i prilicno su mi menstruacije redovne 27-31 dan. Medjutim decko i ja imamo seksualne odnose ali koristimo metodu prekinutog snosaja. Meni kasni vec 6 dana, radila sam 2 testa na trudnocu i oba su negativna. Prosli mjesec sam smrsala 10 kg .Mene sada interesuje sta moze biti uzrok kasnjenja i moze li vanmatericna trudnoca pokazati pozitivan test? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Angie6

Poštovani,

moja situacija je sljedeća, već nekoliko mjeseci korsitim Lindynette 20 i nemam nikakvih nuspojava. Zadnja menstruacija mi je počela 1.12. a završila 5.12 (ponedjeljak) taj dan je ujedno i 8. od zadnje pilule pa sam počela s novim blisterom. Redovno sam ih pila no 12.12. sam zaboravila popiti te sam sutradan popila tu zaboravljenu zajedno s redovnom. Taj isti nam mi se pojavio smeđi iscjedan (poput na kraju menstruacije) bez mirisa, bez bolova, bez ikakvih simptoma, no danas (drugi dan) pojavila se krv poput menstruacija ali u manjoj količini. U vezi sam te ne koristimo nikakvu drugu zaštitu, zadnji odnos je bio 10.12. no na trudnoću ne sumnjam i bez obzira na zaboravljenu pilulu.
Zanime me da li pojava krvi može biti zbog zaboravljene pilule (ukoliko je, koliko bi to moglo trajati) ili bi se svakako trebala obratiti svome lječniku.

Hvala

Angie6

Zaboravila sam napomenuti da imam dijagnozu policističnih jajnika

×malibebac×

Dobar dan, dakle ovako, dobila sam menstruaciju u subotu 3.12. i zavrsila mi je u petak 9.12., naime imala sam spolni odnos 11.12. oko 5 sati ujutro, odnos je bio bez zastite, menstruaciju dobivam uvijek redovito na tocan datum kad trebam dobiti, zanima me kolika je mogucnost da sam trudna? Molim Vas brzo odgovorite happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malibebac ako je bilo ejakulacije šansa svakako nije mala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Angie krvarenje je zbog propuštene pilule.