Ginekologija

×malibebac×

A kolika je mogucnost s obzirom da ejakulacije nije bilo? happy
Hvala pun ohappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala.

Angie6

Hvala.

Možete li mi reći da li mogu očekivati da će to krvaranje biti kraće nego klasična menstruacija ili podjednaka, ako se može prognozirati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može se znati.

Littleblackdress

Postovani doktore, da li biste mogli da mi objasnite ovaj nalaz?

Vrsta uzorka: KRV

Oznaka uzorka: 20161130O78-532T16

Uputio: Lično

Rezultat genetičke analize polimorfizma PAI-1 4G/5G:

Pacijent je nosilac 4G/5G genotipa u genu za Plazminogen Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1). (HETEROZIGOT)

Objašnjenje: Detektovani 4G/5G genotip dovodi do umereno povećane ekspresije PAI-1 gena tj. do blagog povećanja nivoa

plazminogen aktivator inhibitora-1.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj nalaz sam ništa ne predstavlja. Morate napraviti ostale testove na trombofiliju.

Littleblackdress

Radila sam i ostale, ostali su negativni. Da li samo ovaj jedan moze biti uzrok dva spontana koja sam imala? I da li je za tonpotrebna neka terapija u sledecoj trudnoci?
Hvala

lorena23

Postovani,
Imam cudno krvarenje vec malo vise od tjedan dana koje me jako zabrinjava. Naime dogada mi se da prilikom odlazenja na zahod odnosno prilikom nekakvog naprezanja pojavljuje slaba vaginalna krv koja je rijetka i jarko crvene boje. Ne osjecam nikakvu bol, i svaki put kada se obrisem krvi vise nema. Inace do prije mjesec dana imala sam normalan menstrualni ciklus, no prosla menstruacija prosla je za svega 3-4 dana uz jako malu kolicinu krvi (inace mi je uvijek duze trajala i bila je obilnija). Imam seksualne odnose s deckom i uvijek smo zasticeni no svejedno se brinem sto ovo predstavlja. Slijedeca menstruacija trebala bi biti za otprilike tjedan dana.
Jako me brine krvarenje koje sam vam gore opisala i molim brz odgovor.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Littleblackdress da potrebna je. No savjetujem pregled hematologa prije iduće trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lorena ne mogu znati. Možda upala, cista, pcos ili sl. Posjetite ginekologa.

pinkbutterfly

Dobar dan, ja i dalje nakon 14 dana nemam menstruaciju. I opet sam radila test na trudnocu i negativan je. Svih 14 dana imam simptome ali menstruacije nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.

×malibebac×

Dobro jutro, 07.04. Imala sam zasticen spolni odnos s deckom, a 08.04.Imala sam spolni odnos s deckom ali nije bilo zasticeno no to je trajalo samo par sekunda, a 10.04. Sam trebala dobiti menstruaciju, no ja menstruaciju nisam dobila, trbuh me malo boli malo ne, nemam niti onu sluz, jel to znaci da sam trudna? Hvala puno sad

×malibebac×

I zaboravila sam reci, uvijek mi je menstruacija stizala na vrijeme no sad zadnja 2 mj mi je 1 dan ranije dosla, a sad mi kasni vec 1 dan..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na navedeno mogućnost trudnoće je minimalna. Pričekajte još koji dan i ukoliko menstruacija ne dođe napravite test.

×malibebac×

Pozdrav, dobila sam menstruaciju, hvala vam puno happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Dora221

Pozdrav doktore, imam pitanje. Dakle menstruacija mi je pocela 2.4. a zavrsila 8.4. Prije menstruacije kao i uvijek su me grudi jako boljele i za vrijeme je bol prestala. Menstruacija sljedeca bi mi trebala doci 13.5.
10 dana nakon menstruacije 18.4. su me grudi pocele boljeti kao da se blizi i sad me bole neizdrzivo kao dan prije menstruacije. Ne mogu spavati na trbuhu od bolova. Imam vjetrove svakodnevno i cesto sto mi se prije nikad nije dogadalo. Grceve u predjelu jaknika i oko mjehura isto svakodnevno. Izdrzljivi su, ali su cesti pa me to plasi. Cak sam se i zapristavila. Sve mi se to desava uvijek 2 tjedna prije menstruacije i onda sto se vise blizi vise se pogorsavaju simptomi.
Sve se pocelo desavati 18.4.
A meni menstruacija treba doci tek 13.5.
Decko i ja smo imali nezasticene odnose vise puta i svrsio je u mene. Ali sam napravila test i negativan je.
Sad me sve to vec plasi i ne zna sta se desava. Jel moguce da me cak 3 tjedna i 3 dana prije memstruacije pocnu mucit simptomi ili je ovo nesto drugo?
Molim Vas za vase misljenje.
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, samo na temelju opisanih simptoma ne mogu reći o čemu se radi. Ako je od odnosa do testa na trudnoću prošlo više od dva tjedna, rezultat je pouzdan. Ako je prošlo manje vremena, ponovite test.