Moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kratkopitanje, prema opisanom ne trebate pilulu za dan poslije jer nije bilo ejakulacije.
Kad je bila ovulacija teško je znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duje ako je ciklus redovit i to vam je bio jedini odnos, trudnoća nije uzrok.

Ivanat22

POŠTOVANI
zanima me ovako...nisam sigurna kada mi je bila zadnja menstruacija jer sam sve na mobitelu imala zapisano a on se pokvario. suprug i ja smo za vrijeme plodnih dana imali u jednome danu po dva snosaja...i za vrijeme ovulacije i dan poslije znaci tri dana za redom bez zastite..koliko sam zapamtila trebala bih dobit sada 14.01. par dana u nazad su me pocele boljet grudi dosta su vruce i ko da su natekle...inace vec sam jednom rodila i dojke su bi bile dosta objesene jer sam dojila..ali sada su onako podignute i imaju ljep oblik...ne osijecam nikakve bolove u trbuhu..da i kada stisnem desnu dojku izađe kap mlijeka. jeli to moguca trudnoca ili? unaprijed vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje koje navodite su nespecifične. Ako do 14.1.ne dobijete menstruaciju tek tada napravite test na trudnoću.

tonkica1

Lijep pozdrav. Naime imam pitanje vezano uz menstrualni ciklus koji je jako čudan. Dragi i ja radimo na bebi unazad godinu dana ali nikako. Ovaj mjesec sam dobila 6. Ali je kasnila 5 dana, jer mi je ciklus svakih 30 dana. Obično pred m imam jake bolove u grudima i jako budu otečene, prvih tri dana je tamni iscjedak pa onda menstruacija oko 5 dana i još dva dana isjedak prije nego završi. Ovaj mjesec em je malo kasnila, ne bole me grudi, nisu otečene, menstruacija je odmah prvi dan bila jako obilna, nadalje nešto slabija i s današnjim danom je završila sto me jako zbunilo, jer me malo boli donji dio leda i trbuha, te imam jake glavobolje unazad 5 dana. Molim Vas ako mi možete reci o čemu bi se moglo raditi. Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom moglo bi se raditi o upali, cisti ii endometriozi. Sugeriram pregled i obradu jer ne dolazi do trudnoće.

bojanap25

Ocistila sam se gacicama u kojima je on svrsio,a poslije masturburala..da li je moguce da je dio tekucine sa gacica otisao u vaginu i da li je moguca trudnica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća prema opisanoj situaciji.

kikica91

Postovani

Samo da se javim da sam danas sa jutarnjim mokracom radila test i da je pozitivan... I dalje jos uzimam Duphastone.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odlično. Uzimate Duphastone i dalje.

Zuziiii

Postovani, zadnja menstruacija je bila 15.12. Trebala sam dobiti pre 2-4 dana... Suprug i ja radimo na bebi, menstruacija mi nikada ne kasni, prvi put kad je kasnila bila sam trudna. Medjutim test za trudnocu , koji sam radila dva puta, je bio prvi put sa jedva vidljivom crtom a drugi put je nisam ni videla. Radila sam juce Betu, rezultat je 3,2. Referentna vrednost <1. Jedini simptom koji imam je cest odlazak u wc nocu. Razlog zbog kog mi se zuri je taj sto se 05.02. Selimo u drugu drzavu i do tad bih trebala da reagujem ako nesto nije uredu.. Sta Vi muslite... Sta treba sledece da uradim kako bih saznala o cemu se radi... Ja sam sigurna da menstruaciju necu dobiti , samo se plasim zbog testa i rezultata ( rekli su mi da je beta niska) da nesto nije uredu...

kratkopitanje

Poštovani,
Javila sam Vam se prije nekoliko dana, zbog nezaštićenog odnosa 7.1, iako gotovo sa sigurnošću mogu tvrditi da nije doslo do ejakulacije, ipak sam u nedjelju 10.1 popila sam elleone, zbog neredovitosti ciklusa ( zadnjih pet 28-28-236-37-37). nakon tablete nisam imala nikakvih nuspojava, eventualno blagu bol u donjem dijelu leđa.
13.1 primjetila sam blago smeckast iscjedak, a 14.1 pojavilo se tockasto krvarenje, ali zaista slabo, nekoliko krvavih tockica. Danas ponovno normalan iscjedak.
Vlastita nepažnja i neodgovornost, sada stvaraju paniku i preispitivanje svega, pa me zanima postoji li mogucnost ako je ipak doslo do ejakulacije da je takvo krvarenje implementacijsko ili je to posljedica uzimanja elleone?
Kad bih najranije mogla učiniti test na trudnocu?
I kad bih ako je ipak ovo sve bila panika mogla očekivati menstruaciju?
Hvala na odgovorima, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kratko pitanje , krvarenje je od pilule za dan poslije i uobičajno se javlja nakon tjedan dana.
Ako će vam kasniti menstruacija par dana napravite test na trudnoću, nikako ne prije toga.

anke90

Postovani doktore,zanima me slijedece.Zadnja menstruacija je bila 22.12,s tim da sam odnose imala 10,12,14 i 15 dan menstrualnog ciklusa,pa dali je moguce da postoji sansa za trudnocu i jeli moguce da vec imam neke lagane mucnine a do menstruacije imam jos pet dana.Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zuzi ne radi se o trudnoći zasigurno. Uskoro ćete dobiti menstruaciju.

bojanap25

Da li je moguce da se zatrudni ako se ocisti gacicama u kojima je bilo tekucine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

bojanap25

On je svrsio po stolu i ja sam to dotakla prstom ,a zatim sam taj prst stavila u vaginu..da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

bojanap25

da li mogu da zatrudnim ako je on posle ejakulacije ubacio prste u moju vaginu,a da je pritom sperma malo bila na njegovim prstima….tj.da li se oni smatraju zivim i pokretnim spermatozoidima…i da li je to malo dovoljno da ostanem trudna…??? hvala