Moguca trudnoca

anke90

Postovani,imala sam spolne odnose u vrijeme plodnih dana,menstruacije mi jos nema,imala sam svijetlo smedi iscjedak,grudi me bole ima dva tjedna,jako su bolne na dodir sa strane i imam grceve u trbuhu.Zadnja menstruacija je 22.1.Postoji li mogucnost trudnoce jer test jos nisam radila jer se bojim da je jos rano.Molim vas vase misljenje i brzom odgovoru.Lp

epinephrine1

Poštovani, imao sam spolni odnos bez zastite sa djevojkom, njoj je bio 3. dan menstruacije, ali nisam svrsio u nju, vec sam izvadio penis iz nje 3-4 sekunde prije ejakulacije. Obicno njoj cikljus traje malo duze (35 dana), znam da postoji mogucnost za nezeljenom trudnocom ali me interesuje kolike su sanse po vasem misljenju i koliko bi znacilo konzumiranje tablete "za dan poslije" odprilike 24h nakon odnosa ? Hvala.

Honey987

Ako je momak ejakulirao pa urinirao te smo obda nkn par sati imsli nezasticen odnos s prekinutim snosajem, postoji li mogucnost da je u njegovoj ccjecici ostalo sjemens i nkn sto je urinirao izmedju te 2 ejskulacije ? happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anke šansa svakako postoji. S obzirom na kašnjenje sutra napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Epinephrine, prema opisanom neće doći do trudnoće, jer su neplodni dani, duži ciklus i nije bilo ejakulacije. Ne treba pilulu za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Honey šansa za trudnoćom postoji no nije velika.

anke90

Hvala na odgovoru,evo jutros napravila test i ispao je pozitivan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odlično. LP.

zdravka21

Poštovani,

molim Vas za mišljenje.
Naime, "zadnju" menstruaciju dobila sam 23.siječnja. Inače su redovite u trajnju od 6-7 dana sa razmacima između ciklusa od 28 dana, poprilično obilne. Nezaštićeni spolni odnos s ejakulacijom dogodio se 07.veljače, evidentno na dan ovulacije. Ella One pilulu uzela sam 40 sati iza odnosa, točnije 09.veljače. Očekivana menstruacija slijedeća se trebala dogoditi 20.veljače.
Krvarenje koje se dogodilo 21.veljače i još uvijek traje je slabog intenziteta( prva dva dana jače, a danas gotovo s tragovima na toalet papiru), jarke crvene boje, ali ni približno ne sliči na menstruciju koja se inače događa, posebno uzimajući u obzir bolove i obilna krvarenja koja su inače normalna pojava kod mene. Jutros sam, (23.veljače) Ponukana da sam menstruaciju zamijenila implementacijskim krvarenjem,učinila test Gravignost koji se pokazao negativnim.
U međuvremenu od uzimanja Ella One pilule zadnjih desetak dana osjećala se povremena bol s lijeve strane u zdjelici u predijelu jajnika i u leđima u trtičnom dijelu (kao žarenje iznutra) također s lijeve strane koja se spuštala u bedro. Pred ovo krvarenje koje se dogodilo 21.veljače bolovi jednaki onima menstrualnima, grudi nabrekle i osjetljive na dodir. No, samo krvarenje je neprepoznatljivo, a obzirom na gore navedene okolnosti, svi preduvjeti za trudnoću ispunjeni.
Molim Vas za savjet ili pak mišljenje o navedenoj situaciji.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Intenzitet krvarenja je promjenjen zbog uzimanja pilule za dan poslije.

lelonious

Poštovani.

Imam redovite cikluse koje su obilnije i traju 4-5 dana. Zadnji ciklus sam imala od 10-13 maja. a nezaštičen odnos 2 maja (nije partner ejakulirao u mene ). Ciklus je dosao dva dana ranije, no to mi se zna cesto desavati. Medjutim, jucer sam osjetila cudnu bol ubpredjelu stomaka i kad sam otisla u wc imala sam sto vidjeti krvarenje jarko crvene boje. Imala sam osjecaj da je bas kao pocetak menustracije. Krvarenje je trajalo par sati. Nakon sto sam prespavala krvarenja vise nije bilo. S obzirom da ne planiram teudnocu da li postoji mogucnost da sam trydna iako sam imala obilnu menustraciju prije 11 dana? Mnogo me muci ovo krvarenje jer mi se to nikad nije desilo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se radilo o ovulacijskom krvarenju.