Moguca trudnoca

Hinata

Postovani,
Jucer (cetvrtak) sam imala nezasticeni odnos, decko je ejakulirao 2-3x i tek nakon toga stavio penis u mene te bio unutra oko 10s i izvadio, nakon 2min je svrsio van, obrisao se te ponovio isti postupak jos 2x. Svaki put je svrsio van i obrisao se, te nastavio. On kaze da uvijek osjeti kad predejakulat izlazi i da sigurno nista nije izaslo. Ono sto me brine je sto mi je to bio 2. plodni dan, a u nedjelju bi trebala nastupiti ovulacija. Zanima me kolika je sansa da zatrudnim? Ako sutra (dan prije ovulacije) uzmem EllaOne tabletu da li cu onda biti sigurna? I inace koliko spermij zivi u rodnici?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bojanap ne znam što je malo. Govorite u mililitrima. Tek tada vam mogu odgovoriti teoretski.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa kod ovakvih odnosa postoji i nije mala. Sugeriram pilula za dan poslije i bolji način zaštite.

bojanap25

Mozda jedan mililitar..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala no postoji.

bojanap25

Ovako..nikad nisam imala odnos,ali redovno masturbiram..ako moj decko svrsi po nekom predmetu,i to se osusi,a ja to dotaknem i stavim prst u vaginu,da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

bojanap25

Menstruacija mi kasni vec dva mjeseca. Uvijek kad treba da nastupi imam otecene grudi,nadutost,bolove u jajnicima ali nikako da krene vec dva mjeseca..danas osjecam i pulsiranje u donjem dijelu stomaka...da li moze biti trudnoca ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali nezaštićene odnose svakako je moguća trudnoća. Za početak napravite test.

pepa1

Poštovani,menstruaciju sam dobila 30.1. I trajala mi je do 4.2. S deckom sam imala nezasticen odnos, te je on ejakuliro u mene.. 14.2.danas mi je ovulacija. I nova menstruacija dolazi za 15 dana. Postoji li mogucnost trudnoce? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da postoji te nije mala.

unfaithful

Poštovani, prvi i jedini odnos sam imala 03.01.2016., bez ejakulacije, uz perzervativ. Poslije toga sam dobila M 24.03., koja se nije razlikovala od mojih prethodnih M. Prije toga sam imala 26.12., 30.11. .. Danas je 17. , a meni se pojavilo malo krvi, tačnije kao da M dolazi. Zanima me da li je to zaista znak nadolazeće M, ili može biti krvarenje koje se javlja u trudnoći jer sam o tome čitala.. Ali s obzirom da sam imala M poslije odnosa, te da prilikom tog jednog jedinog odnosa nije bilo ejakulacije, zanima me da li ispravno mislim o nadolazećoj M ?!
Unaprijed hvala, LP

unfaithful

Jedna ispravka. M je bila 24.01., ne 24.03.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

magistarka

Poštovani doktore,

Imam 26 godina i zadnju menstruaciju sam imala 20.01.2016. Imam uglavnom redovne menstruacije na 27-30 dana, koje traju 6-7 dana. Polne odnose imam svake sedmice, nisam u mogucnosti češće, jer imam vezu na daljinu. Često se dešavalo da momak svrši u mene i pratimo plodne i neplodne dane, ne koristimo niti kondome niti kontracepciju, uvijek bude sve u redu i dobijem menstruaciju, ali svaki put brinem da nisam ostala u drugom stanju. Imala sam nezaštićene odnose za vrijeme menstruacije, to jeste 23.01.2016., nije svršio unutra brzo ga je izvadio, zatim opet 6.02. i svršio je unutra, i opet prije 3 dana, tačnije 14.02., opet sa svršavanjem unutra čak 3 puta. Menstraucija mi kasni 1 dan, a imam grčeve u stomaku koji su se pojavili kao novi simptom od zadnje menstruacije, a. do juce i bolove u jajnicima, koji su danas prestali. Samo me glava boli od juče, i to mi je obično siguran simptom kad trebam dobiti. Pa me zanima jesam li trudna, pogotovo me kopka ovaj odnos 6.02.? I kada je vrijeme da uradim test na trudnoću?
Hvala unapred.

Ne znam sta

doktore da li je moguce biti trudan, ako je odnos bio u decembru, a menst sam dobila u januaru trajanja od 7 dana, ali je bila kasnila 7 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta prema opisanom trudnoća nije moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Magistarka prema opisanom šansa za trudnoćom postoji i nije mala. Napravite test svakako čim ranije.

magistarka

Hvala doktore, evo ipak je dosla, kasnila je 2 dana, doduse malo je bilo blijedje boje i smedjkasto u pocetku, a sada je krenula kao uvijek. I jajnici bas bole, a juce sam imala bas velike i cudne bolove u stomaku, nepodnosljive grceve i vrucinu, kao da je virus, tup bol u janicima pogotovo lijevom, ali evo dosla je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.