Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za No11,
zaštita je potpuna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lena54321,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Srcenijekamen,
ukoliko je imalo ejakulata dospjelo u rodnicu (što je moguće prema navedenom) postoji mogućnost trudnoće.

Lena54321

Postovani imala sam odnos deckom 24.3 bez zasyite al i on tvrdi da nije svrsio u mene. taj dan mi je bio najplodnijo, mentruaciju trebam dobiti 8.4. medjutim danas cijeli dan mi se manta, i nekako mi oci magle, te imam neki cuda osjecaj u stomaku, da li je to znak trudnoce ili moze biti sto sam se previse opteretila oko toga da li sam trudna ili ne. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno ste previše opterećeni razmišljanjem o trudnoći. Prerano je za simptome. Ukoliko će vam menstruacija kasniti napravite test.

Poštovani, ovo je malo cudna situacija ali bio bih zahvalan na razumijevanju i odgovoru. Cura i ja smo se zadovoljavali "rucno" i doslo je do ejakulacije. Vecina toga je zavrsila u mojem donjem rublju zato sto je izaslo tek malo poslje ali to je sada nebitno. 20-30 minuta poslje odlucili smo se na normalni seks i ja sam stavio kondom. Zanima me ima li mogucnosti da je sperma prezivjela u donjem rublju i da sam ju pri stavljanju kondoma nekako prenio na kondom i da je cura zatrudnjela tokom seksa. 4dana nakon seksa ima ucestalo mokrenje svakih 15min i boli ju glava, ali curi joj i nos. Zanima me jako jeli ovo moguca trudnoca ili samo nekakva prehlada. Iako mi se 4 dana cini prekratko za prve simptome. Hvala na paznji!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ovi simptomi sigurno nisu znakovi trudnoće. Ne postoji mogućnost da bi na način koji opisujete došlo do trudnoće.

Sekica19

Pozdrav
Imam pitanje pijema tablete diane 35 pila sam vecinom u 19h nvcer nekad u pola sedam nekad u pola 8 razmaka pola sata. S deckom imam redovni odnos I zaaticeni. Jedini na poceku bez kondoma I poslje ga stavi kondom. Nikad nije svesiirsio u mene. Zadnju tabletu sam popila 25.3 imala sam pauzu 7 dana I sinoc sam krenula ponovo piti menstruaciju sam imala u petak jako malo. I sad do dns imam samo neku bijelu sluz. Ali u međuvremenu imala sam gljivice I mazala sam s plimikol kremom. Dali je to uzrok sto nemam jer sam imala tu upalu?

LMya

Poštovani doktore, već mi je 43. dan ciklusa i zanima me da li sam mogla ostati trudna. Inače mi ciklus traje oko 35-36 dana. Odnos sam imala 7. 3. bez zastite i nije ejakuirao u mene, te nakon toga opet sam odnos imala 22.3. ali ovaj put sa zastitom. Posljednji put sam menstruaciju dobila 20.2. Od simptoma imam napuhan stomak (nadutost), zatvor i tu i tamo koju bol u jajnicima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Sekica 19,
moguće je da nakon Diana ne dobijete mjesečnicu. Nastavite ih uzimati kao do sada, mala je vjerojatnost trudnoće. Ukoliko dva puta zaredom ne dobijete krvarenje javite se liječniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lmya,
jedini način da saznate da li ste trudni je da učinite test. Obzirom da Vam menstruacija kasni, a imali ste odnose postoji mogućnost da ste trudni.

Lena54321

Postovani, imala sam odnos bez zastite ali on tvrdi da nije svrsio u mene i to je bilo 24.3 i tada su mi bili najplodniji dani, trebala bi dobiti oko 10.4. Mrdjutim svaki put prije menstruacije me uzasno boli stomak, mala bol u grudima... ali sada samo osjtim jake bolove u grudima citala sam da to moze biti prvi znak trudnoce. Mozete li mi vi reci da je to ipak PMS ili trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemoguće je reći samo na temelju bolnost grudi da li se radi o trudnoći ili PMS u. Pričekajte menstruaciju i ukoliko ona kasni učinite test na trudnoću. Ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća bez obzira na plodne dane.

Lena54321

Samo da se nadovezem na bol u grudima je samo na vrh grudi znaci grudi me bole na pocetku, bradavice ne

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je u sklopu PMS-a. Ako bol potraje preporučam da učinite pregled dojki.

IvyZag

Poštovani,

zamolila bih Vas za savjet i mišljenje. Naime, zbog endometrioze lijevog jajnika dvije godine sam na terapiji Qlaira tabletama. Menstruacije su vrlo oskudne i u pravilu nekoliko dana nakon tabletama "predviđenog" 26. dana. Ovaj mjesec, 13. dana ciklusa nisam popila tabletu već sam to učinila 14. dana, ali nisam sigurna jesam li zakasnila 12 ili 14 sati (istaknuto je kako unutar 12 sati zaštita od trudnoće nije smanjena).
Isti dan (14.) partner i ja imali smo odnos uz primjenu metode prekinutog snošaja. Zanima me trebam li i kada učiniti test na trudnoću? U utorak trebam početi piti tablete iz nove kutije, odnosno danas je 26. dan koji prema ovoj terapiji predviđa početak krvarenja (kod mene to nikada nije bilo 26. dan, ciklus traje 28./29. dana).

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pričekajte krvarenje i ukoliko ono izostane (što je malo vjerojatno) učinite test na trudnoću.

IvyZag

Ispričavam se, 15. dan smo partner i ja imali odnos/prekinuti snošaj, ne 14. Hvala još jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Ništa ne mijenja.

Malaai1234

Postovani, imala sam odnos sa deckom bez zastite 10ti na 11ti dan ciklusa, on nije svrsio u mene..moram navesti da je odnos bio malo grublji.sutradan sam imala smedjkasti iscjedak, blage bolove u jajnicima... .ciklusi su mi od 26-28. dana.
Mene zanima da li je trudnoca moguca? I sta znaci taj smedjkasti iscjedak?