Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bih se ponavljao. LP.

Mataa24

Pozdrav. Nova sam na forumu. Pročitala sam sve postove vezano za ovu temu. Ali svejedno bih i da osobno priupitam.Naime, menstrualni ciklus mi je redovan ( svakih 28 dana). Međutim,menstruaciju sam trebala da dobijem prije dva dana. Seksualne odnose sam imala peti i sedmi dan od prestanka menstruacije. Zaštitu nismo koristili,ali nije ejakulirao u meni. Nikad mi prije nije kasnila,a mučninu ni nikakve siptome PMS-a nemam,osim što mi je stomak malo napuhan. Pod stresom sam zbog fakulteta i zabrinutosti zbog kašnjenja menstruacije.Bila bih vam zahvalna ukoliko možete da iznesete svoje mišljenje ili prijedlog.

S poštovanjem,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste nezaštićene odnose tijekom plodnih dana. Kasni vam menstruacija. Za početak napravite test na trudnoću.

darkrose

Poštovani,
imam 25 godina (spolno aktivna) i menstrualni ciklus mi još uvijek varira ali nije nikad duži od 30 dana. Posljednja dva ciklusa su mi bila 23 dana, a posljednju menstruaciju sam imala 21.09. te sam po izračunu trebala sljedeću menstruaciju dobiti 14.10. no ona mi kasni (5 dana) iako sam imala sve simptome koji ukazuju da ću je dobiti (mučnina, bolne grudi, bolovi u donjem dijelu leđa). Uradila sam test za trudnoću 15.10 (odmah prvi dan kašnjenja) no on je bio negativan. Sada od simptoma imam bolne grudi točnije osjetljivost bradavica, bolovi u donjem dijelu kičme te bijeli (sirkasti) iscjedak kojeg također znam imati prije menge, te osim toga trbuh mi je strašno napet kao da ću svaki čas dobiti menstruaciju no nikako da ju dobijem... osim toga boli me želudac ali i trbuh pošto sam se jako prehladila... Imala sam spolne odnose za vrijeme plodnih dana sa kondomom odnosno nikad nije bilo ejakulacije bez zaštite. Zanima me kolika je šansa da sam trudna, te da li je potrebno napraviti još jedan test za trudnoću (na pregled sam naručena krajem mjeseca) te kolike su šanse da se zatrudni od predejakulata za vrijeme neplodnih dana?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

tresnja<3

oprostite. da li znakovi pms znaci da ce menga doci? i dali je moguca trudnoca ako je partner ejakulirao ujutro. a navecer znaci za nekih 10 h je stavio na kratko penis u mene? i imam znakoce pms i tupu bol u trbuhu i bolne grudi. no mjesecnice nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne znači, no prema opisanoj situaciji ne bi trebalo doći do trudnoće.

ninanina0000

Poštovani,

Menstruacija mi kasni 4 dana, sutra će već biti 5. Zadnja 3 mj mi je redovna, najvise 2-3 dana kasni. Posljednji odnos imala sam 4 dana prije nego sto mi je trebala poceti redovna menstruacija( bez zastite, ali pazili smo). Također su mi bili neplodni dani. Osijećam da su mi se grudi povećale. da li je moguća trudnoća?

Hvala unaprijed.

anamarijana

Poštovani, molila bih vas za odgovor jer me doista strah. Mjesečnica mi je u 11. mjesecu zavrsila 29.11 , nakon toga imala sam 2 spolna odnosa - jedan 30.11 i drugi 15.12. Oba su bila zaštićena ( kondom) i prije ejakulacije je partner izvadio spolovilo, kondom je cijelo vrijeme prisutan bio. U medjuvremenu sam putovala u London na tjedan dana, zadnih dana sam bila doista pod stresom zbog fakuleta, Nove godine itd. Trenutno sam na putu u Budimpešti. Mjesečnica mi kasni po kalendaru 7 dana. Prekjučer mi je cijeli dan bilo mučno i težina u želudcu i povratila sam ali to je moglo biti povezano sa sumnjivom hranom prethodnog dana. Molim Vas recite mi što bi mglo biti u pitanju i što da poduzmem?

Hvala unaprijed

ludaglava

Situacija je sljedeca imam ceste spolne odnose sa deckom bez kondoma ili bilokakve zastite menstrualni ciklusi mi i ovako nisu bas redoviti jedan mj 27 dana drugi mj 38 dana i od prvog spolnog odnosa to sr stalno mjenja sad mi kasni 4 dana i jako se bojim nezeljene trzdnoce jer sam jos malda i neznam dal je uzrok kasnjenja stres (jer sam pid stresom zbog kasnjenja) ili sam ipak trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninanina, ako je to bio jedini odnos ovaj ciklus dakako da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija, ako niste bili subjektivni ne radi se o trudnoći. Ne trebate ništa poduzimati, nego pričekajte menstruaciju.
Promjena okoline kod vas je uzrokom izostanka menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ludaglava ne znam koji je uzrok izostanka kod vas. Svakako i trudnoća je jedna od mogućnosti.

ludaglava

Danas sam napravila test za trudnocu i bio je negativan no meni ment.idalje kasni sad vec pet dana a tjekom spolnih odnosa nije decko nije svrsio u mene pazili smo koji bi mogao biti razlog unaprijed hvala☺

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.
Koji je konkretno uzrok kod vas ne mogu znati.

Samosvoja2

Ja i moj decko imali smo nezasticena dva odnosa u razmaku od 40 min dva dana prije ovulacije niti jednom nije ejakulirao u mene a poslije prvog odnosa je mokrio i oprao spolni ud,menstruaciju sam trebala dobit jucer inace mi je redovna dogodii se ponekad da mi kasni jedan dan,sada mi kasni jedan dan ali panicarim,sve je normalno kao i prije kad trebam dobit ali jikako da dobijem,poslije odnosa sam bila nervozna i sve je to uzrokovalo stres za mene,dali bi to mogao biti razlog kasnjenja ili je moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji je uzrok izostanka ne znam. Ali trudnoće prema opisanom neće biti.

Samosvoja2

Menstruacija mi kasni vec 2 dana,sutra ce biti 3,imam sve naznake da cu ju dobiti pristici,grceve u stomaku,poneka lagana bol u donjem dijelu i bolne grudi,inace mi je ciklus redovit kao sto sam navela znalo je prije kasnit dan-dva,napisali ste mi da to trudnoce nece doci,odnos je bio dva dana prije ovulacije i tocno sam izracunala dan ovulacije sto znaci odnos je bio u cetvrtak a ovulacija u subotu,niti jednom decko nije evakulirao u meene tjst izvadio je ud puno prije ejakulacije,moze li uzrok kasnjenja biti stres zbog tog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije sugeriram da pročitate prijašnje postove.

Gabi95

Poštovani, trebala sam menstruaciju dobiti 31.12. no kasni mi vec 5 dana. Zadnji odnos sam imala 22.12., a ovulacija mi je bila 17.12., znaci nisam bila tada u plodnim danima. Inace mi je menstruacija redovna i ne kasni. Takoder, grudi su me pocele boljeti. Da li je moguce da sam trudna?

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 39
Naprijed