smeđi iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je odnosa. Koristite Canesten vaginalete nekoliko večeri.

jedna maja

Postovani, ovaj mesec mi se ciklus oduzio na ulasku u 44.dan sam i pojavio mi se vodenast smedji iscedak koji vuce na tragove crvenog pa me zanima hoce li mesecnica doci ovih dana bar mi je ranije bilo tako kad mi se to pojavi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To da li ćete dobiti menstruaciju ja ne znam. Ako vam kasni menstruacija, a spolno ste aktivna, napravite test.

Walking_dream

Poštovani doktore,

Uvijek sam imala redovit ciklus, u trajanju od nekih 26 dana... sve do unazad skoro mjesec dana. Poslijednja menstruacija mi je trebala doci 10.5.2016, a dosla je tek 15.5, sto i nije problem samo po sebi, ali to je prva u nizu anomalija... naime, nakon cca tj dana menstruacije bila je nastupila ovulacija, zbog koje sam se po prvi put u zivotu grcila od bolova jos iducih tjedan dana. Nikad dosad nisam osjecala bolove za vrijeme ovulacije... je li to normalno ? I je li privremeno ili moze postati redovito ? ovulacija mi je zavrsila prije 3 dana, i tad me prestalo i boliti konstantno, a jucer sam primjetila neobican smedji iscjedak, koji danas prelazi u rozo, skoro nalik krvi... brinem se sto bi to moglo biti ? (Ne pijem nikakve kontracepcijske pilule. Zadnji odnos sam imala prije te poslijednje mjesecnice.)

Dejan Šakoronja, dr. med.

To zasigurno nije ovulacija tjedan dan pred menstruaciju. Vjerovatno je prsnula folikularna cista na jajniku i to vas je boljelo.

Walking_dream

Postovani,

Onaj smedji iscjedak vrlo brzo je presao u krv i to obilniju nego ikada i krvarenje se ne smanjuje vec 4. Dan. Ako je to isto menstruacija, kako onda razmak od tjedan dana koji sam imala izmedju dvije menstruacije, koji smatram ovulacijom zbog iscjetka i svega osim boli, nije ovulacija ?

Unaprijed hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nešto od toga nije menstrualno nego neuredno krvarenje. KAd završi krvarenje javite se na pregled.

cmuserregister

Postovani, od 18.06. do 4.7. sam imala smeđi iscjedak, u početku ne tako obilan, svijetle boje, pred kraj malo tamniji, sada je prestao, no menstruaciju sam trebala dobiti bas 18.06. obavila sam test na trudnoću i negativan je. imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

sam552

Postovani,
Inace imam dosta neredovan ciklus(nekad menstruacija dode tocno 28. dan, a nekad 35.). 17.5. sam imala zadnju menstruaciju koja je trajala 5 dana kao i obicno. No 20. dan ciklusa(5.6.) sam opet dobila, trajala je dan krace i nisam imala bolove u trbuhu koje inace imam. Trebala bi ovaj tjedan dobiti(ne mogu tocno odrediti koji dan kad je ciklus dosta neredovan), vec drugi dan za redom imam lagane grceve kao i inace te mi se pojavljuje smedi iscjedak. Spolno sam aktivna, no koristimo zastitu tako da sam prilicno sigurna da trudnocu mogu iskljuciti. Zanima me da li je normalno da menstruacija toliko urani i da li se radi samo o poremecaju ciklusa ili bi nesto drugo moglo biti u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad zbog određenih okolnosti i raznik uzroka može nastupiti ranije isto kao što može kasniti.
Ne trebate brinuti, no ako se ciklus dalje skraćuje sugeriram pregled i uzv.

smajlicc

Poštovani,
Imam 23 godine i imala sam seksualni odnos bez zaštite u posljednja 2 mjeseca. Imala sam menstruaciju od 11.07 do 15.07, još prije menstruacije imala sam bijeli isjcedak nalik sirkastom. Znači već tjedan dana imam obilan smeđkasti ponekad rozu vodenasti iscjedak koji ne prestaje! Dnevno potrošim po par uložaka. Dobila sam menstruaciju i već treći dan me užasno krenulo svrbiti dolje sve. Dan kad je menstruacija prestala uzela sam canesten 3x combi sa kremom i kroz tri večeri stavljala, međutim ništa nije pomoglo. U utorak sam bila kod ginekologice, pregledala me rekla da izvana sve izgleda savim u redu ali iznutra u rodnici je strašno crveno i otečeno. Pogledala je uzorak iscjedka pod mikroskopom i začudila se da nema uopće gljivica toliko niti parazita, ničega. Nije joj jasno što se dešava ali mi je za svaki slučaj dala Fluconax 150mg 1 kapsulu pa ako su gljivice da pomogne, mada sumnja. Popila sam to, drugo jutro išla vaditi krv, još čekam nalaze. Moram napomenuti da pijem pilule DIane oko 6 godina sa pauzama. Što napraviti da taj iscjedak prestane? lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje i drugi preparati osim antimikotika. No ako ste bili na pregledu ne znam kako bih vam pomogao. Probajte Linex lady comfort 2x tjedno.

majaba3

Postovani Doktore,

Trebam dobiti za 4-5 dana. Danas mi se pojavio braonkasti iscedak.Bila sam na kratko kod dr, i rekli su mi da ce sjutra videti, mada da to zna nekad biti pred menstruaciju.Sta bi to moglo biti? Inace danas mi je 21-22dan ciklusa, i poceo mi je Pms, u vidu migrene, preteranom zeljom za hranom, placem, razdrazljivoscu....

majaba3

Krenulo mi par roskaste krvi, a trebala sam dobiti u cetvrtak.sta da radim da ustalim ciklus? Ovo nikad nije bilo ovako.Ne znam sta da radim. Ranije su bili na 28 dana, donedavno na 26-27, sad na 23 dana.Zbog cega je to? Imam 33 god. Bojim se da se necu ostvariti kao majka. Imala sam dosta trauma u zivotu, a i danas sam se bas nesto nervirala. Ovulacija mi je bila oko 12 og. Sta da radim? Sjutra cu na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojna krvarenja pred menstruaciju odraz su najčešće loše funkcije žutog tijela.
Ako je tako svaki ciklus sugerira se terapija gestagenima.

majaba3

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Gnothi

Poštovani,

u mjesecu lipnju sam mjesecnicu trebala dobiti 2.6. no odgodila sam ju pomoću duphaston tableta na 7.6. Mjesecnica u mjesecu srpnju je došla 6.7., ali prije toga sam tri tjedna imala bolne grudi. Nakon dva dana od završetka te mjesecnice pojavio mi se smeđi iscjedak. Svijetlo-smeđe boje koji se pojavljuje već tjedan dana, ali ne cijeli dan i u vrlo vrlo malim količinama. Zanima me može li to sve imati veze s duphaston tabletama i mogućim disbalansom hormona nakon uzimanja istih? Napominjem da inače imam redovite cikluse, 29-30 dana i da uz pojavu smeđeg iscjetka nema drugih simptoma (bolova, mirisa itd).

Hvala Vam unaprijed na pomoći!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s duphastonom. Odavde ne mogu znati od čega je iscjedak. Možda upala, cista, pcos, endometrioza, polip i sl. Dakle mnogo stanja može biti povezano s nastankom iscjetka u to vrijeme.