smeđi iscjedak

sarchibald9

Postovani, vec 5 mjeseci sam dobivala mjesecnicu 25. u mjesecu, a zadnja mjesecnica mi je bila 22.6. sto znaci da mi kasni, medjutim zadnjih par dana svaki dan osjecam bolove u donjem dijelu trbuha i danas 28.7. Mi se pojavio smeckasto- crveni iscjedak. Zadnji spolni odnos sam imala 5.6. uz koristenje kontracepcije. Vec 5 dana su zastupljeni bolovi u trbuhu. Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O trudnoći se radi. Možda se radi o cisti, endometriozi, upali jajnika, pcosu ili slično. Sugeriram UZV pregled,.

Bubamarica1705

Poštovani,

Prethodnu menstruaciju sam dobila 17.07.2016 i trebala bih dobiti za 4 dana novu. Ciklusi su mi redovni, nemam nikakvih problema sa spolnim organima ( za sada ). Razlog zbog kojeg trazim vase strucno misljenje je roskasti iscjedak rijedjeg sastava, nije u potpunosti sluz, koji sam primjetila za vrijeme ovulacije. Inace znam tacno iz kojeg jajnika mi se oslobadja jajna celija jer su mi ovulacije bolne. Takodjer sam imala i iscjedak ranije, ali je bio puno oskudniji. Prva pomisao mi je bila ovulacija, zatim cista jer sam prije 6 godina imala cistu na jajniku. Medjjutim, iscjedak nije zaudarao, imao je normalan kiselkast miris isscjetka. Pripisah ja to ovulaciiji medjutim, jucer sam primjetilaa malo rozog iscjetka na toalet papiru nakon brisanja i danas sam imala smedjkast iscjedak koji je ostao na gacama i to je to. Takodjer povremeno imam blage bolovee u predjelu jajnika i materice, ne toliko invazivne (1-2 puta do sada, od ovulacije) i bas cesto idem mokriti. Ne mogu razlikovati osjetljivost grudi pred menstruaciju od one trudnicke osjetljivosti jer su mi uvijek osjetljive u periodu prije menstruacije. Trebam Vam navesti i to da sam iimala nezasticen odnos sa deckom sa prekidom snosaja 4 dana prije ovulacije. Iskljucivala sam mogucnost trudnoce sve doo danas kada sam ugledala iscjedak. Isla samm se naruciti ginekologu za 22.08. kad mi treba biti ovulacija ali sam doobila odgovor da su svi termini zauzeti i da mogu da zovem odd sljedece sedmmice za narucivanje u septembru. Cekala sam da mi menstrualno krvarenje kaze o cemu se radii, ali me mogucnosti i nestrpljivost slamaju. Nadamm se da sam dala dovoljno detalja i ppojedinosti.

Unaprijeed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj iscjedak je rezultat probojnog krvarenja pred menstruaciju. Onaj prvi je rezultat ovulacije.

KorisnickoIme95

nadam se da ne ponavljam vec necije pitalje ali imam problem ... menstruacija mi je pocela 1.8 a zavrsila 5.8 , bila je obilna i imala je "komadice" sluznice maternice .. od kada je zavrsila imam smeckasti iscjedak , bas svijetlo smedi , kao kava s mljekom . na kontracepcijskim piulama (yaz) sam vise od 2 godine te imam pcos . ova zadnja 2 dana , od kada mi je iscjedak poceo imam bolove u lijevom jajniku (policisticnom) i maternici . inace do sada nikada nisam zakasnila ili preskocila tabletu ali prekjucer sam zakasnila 3 sata s tabletom te sam taj dan imala spolni odnos . bojim se samo da nisam trudna . ako bi mi mogli reci sto bi to moglo biti bila bih vam zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Radi se o probojnom spoting krvarenju uz pilule. Događa se ponekad.

nati2

Dobar dan
Imala sam spolni odnos prije 3 ti jedna,a menstruaciju trebam dobit za 2 tjedna.jučer mi ss pojavio smedi iscjedak,imam cesce mokrenje i bolove u trbuhu kao tijekom menstruacije. Sta bi to trebalo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno periovulacijski iscjedak.

mini_606

Postovanje,
Zadnju menstruaciju sam imala 6.8. Inace imam uredne cikluse(28 dana) i menstruacija je tocna u dan bez ikakvih komplikacija u medjuvremenu. Zadnji spolni odnos bio je u dane ovulacije 18.8. uz metodu prekinutog snosaja.(S tim da su odnosi tih dana bili malo cesci i grublji) Od tada sam primjetila bijeli sirasti iscjedak koji je prosao kroz 2 3 dana a nakon toga se pojavilo krvarenje koje sam u pocetku primjecivala samo nakon mokrenja u manjim kolicinama a kasnije sve do sada krvarenje se nastavilo obilnije svjetlo roze boje uz mokrenje, a na gacicama sam danas primjetila i tamno smedji iscjedak. Sve to popraceno je laksim bolovima u donjem dijelu trbuha uz povremenu nadutost. Trenutno ne mogu obaviti ginekoloski pregled jer sam na putu pa bih vas molila za odgovor sto bi moglo biti? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali ili cisti uz gljivičnu upalu u rodnici. Svakako posjetite ginekologa.

premijer123

Postovani,opet ja. happy/Javila sam Vam se prije,ako se sjecate, na temu Moguca trudnoca

Da ukratko napisem,18og avgusta je momak mrvicom svog polnog organa usao,ali sam mu rekla da prekine,jer me boljelo. Tek je kasnije ejakulirao.

Ja sma menstr. dobila 14og avgusta (dobijam od 25-28 dana) sa uobicajenim simptomima itd.

Izracunala sam da su mj plodni dani od sedmog dana do 19og ciklusa,tako da opasnosti da potvrdim jos jednom za trudmocom nema?

po mojim procjenama treba da dobijem oko osmog septembra, imam pms simptome kao i uvijek,ali me interesuje vidjwla sam iscjedak vise proziran nego bijeli,mrvicu. je li to opasno, mislim da mi se javlja pred menstr.? nema veze sa trudnocom, je li tako?

premijer123

I da jos jednom napomenem, mi nisml ni imali seksualni odnos, a ovo je trajalo par sekundi.

nego me zabrinuo ovaj iscjedak,mada mislkm da nije nikakva opasnost, zar ne?

premijer123

I jos jedna informacija happy 19og avgusta bila sam kod ginekolga, na ultrazvuk, nisam mogla na vaginalni pregled.

Doktorica mi je rekla da mi je nalaz uredan.

Mada citam da je vaginalni iscjedak pred men. normalan, a treba sad sedmog ili osmog da dobijem. Naravno,imam simptome PMS kao i uvijek. Hvala jos jednom na odg.,prepadam se bez razloga uvijek. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

premijer123

Hvala doktore, evo dako dodje menstr. , uvijek su mi izrazeni PMS sindromi.

Srdacan pozdrav! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Nina505

Poštovani,

trebala bih drugo mišljenje. Uzimala sam Belaru godinu dana. Bez kontracepcije sam 3 i pol mjeseca. Od prestanka uzimanja imam smeđi iscjedak tijekom 2-3 dana prije menstruacije uz lagane bolove (kao da ću dobiti), a menstruacija mi je postala oskudnija trajanjem i količinom (4 dana, a za vrijeme kontracepcije i prije kontracepcije 6-7 dana). Dobijem svakih 26-28 dana.

Na pregledu sam bila nedavno, 22.8. , menstruacija je bila 16.8.: Uterus u avf, normalno velik, uredne morfologije, endometrij trocrtan, 7 mm, kavum prazan. Oba ovarija primjerene veličine i izgleda, desno folikul 13 mm, a lijevo 10 mm. Douglas prazan. Papa: miješana flora, reaktivne promjene na stanicama udružene s upalom, endometralne stanice.

Ginekolog kaže da jajnici izgledaju u redu , da normalno funkcioniraju i da ne trebam raditi spolne hormone. Koje je Vaše mišljenje?
Čitala sam o padu progesterona kao uzroku smeđeg iscjetka, je li to opasno?
Reaktivne promjene na stanicama udružene s upalom - svaki nalaz mi je takav, svakih 6 mjeseci, nisam nikad dobila terapiju (bila sam seksualno aktivna do prije 4 mjeseca) - rečeno mi je svaki put da je nalaz uredan - slažete li se?
Endometralne stanice - prvi put mi je označeno na papa testu - je li uzrok što sam neposredno nakon menstruacije radila papu?

Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom moglo bi se raditi o insuficijenciji žutog tijela pa do dolaska probpjnog krvarenja zbog niske razine progesterona.
Svakako bi dobro napraviti progesteron 21. dan ciklusa. Oskudnije menstruacije govore tome u prilog ili u smislu anovulacije.

Nina505

Poštovani,
hvala na odgovoru, provjerit ću progesteron. U slučaju da bude nizak, ako je dakle on uzrok probojnog krvarenja dan-dva prije mjesečnice i oskudnije mjesečnice, možete li mi općenito reći rješava li se to lako terapijom tako da se normalizira i onda se poslije terapije progesteron sam prirodno regulira? Konzultirat ću se sa svojim ginekologom, ali dotad moram pričekati, a zabrinuta sam. Bojim se da ću morati biti zauvijek na terapiji pa ako mi samo možete odgovoriti koliko bi terapija mogla trajati. Trudnoću ne planiram, ali želim ciklus dovesti u normalu. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Daju se zamjenski gestageni preparati u drugom dijelu ciklusa kroz 3-6 ciklusa.