smeđi iscjedak

eman

Poštovani doktore,

Pojavio mi se smedji isjedak prije dva dana, prvobitno je bilo jako malo, no danas se vec povecalo. Menstruaciju tek treba da dobijem za nekih 9 dana. Pijem kontraceptivne tablete Logest vec 4 mjeseca i nisam imala smedji iscjedak otkako sam ih pocela piti do sada. Zadnji sam odnos imala prije vise od mjesec dana. Pa da li je ovo normalno ili savjetujete mi da odem na pregled?

Hvala unaprijed,

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Radi se o probojnom spoting krvarenju uz pilule.

eman

Hvala mnogo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

liliput28

Moj problem je smedji iscjedak. Zadnju menstruaciju s imala 24.9. I od zadnjeg dana menstruacije pa do danas imam smedji iscjedak. 14 dan mi je ciklusa, a nezasticeni odnos s prekinutim snosajem sam imala 5 dan ciklusa. Da li je moguce da se radi o trudnoci ili je problem nesto drugo. Inace su mi sve menstruacije obilne i redovite svakih 28-30 dana. Nikakvih bolova nemam. Hvala

mela5

Postovani,
Imam jedno pitanje vezano za smedi iscjedak. Naime, ciklus mi traje od 28-30dana. 30. dan sam primjetila smedi iscjedak i imala bolove u donjem dijelu trbuha ali menstruaciju nisam dobila. Napravila sam test za trudnoću i negativan je. Nakon par dana sam primjetila i krv ali jako malo i samo taj put. Menstruacija mi i dalje nije dosla a mene brine sto je to jer i dalje imam taj smedi iscjedak i dosta obilno.Mozete li mi reci koji bi razlog mogao biti prije nego posjetim svog ginekologa?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Liliput kako bi se radilo o trudnoći ako vam još ni ovulacija niej bila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mela posjetite ginekologa. Možda se radi o upali, cisti, endometriomu i sl.

Gnothi

Poštovani, od sedmog mjeseca ove godine javlja mi se smedji iscjedak par dana prije mesecnice, onda se nastavi par dana nakon mjesecnice, a zna se pojaviti i tijekom plodnih dana. Nema ga u velikim količinama i svijetlo smedje je boje. Napravila sam sve pretrage, ultrazvuk, papa test, čak i briseve na klamidiju i razne bakterije. Nalazi pokazuju da je sve u redu. Znate li možda o čemu bi se još moglo raditi? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite spolne hormone i p4 21.dan ciklusa kao i TSH. Vjerovatno se radi o lošoj funkciji žutog tijela. Ev. treba isključiti dedukcijom i polip, miom, endometriozu i sl.

Maja2910

Poštovani,
Imam 7 godina menstruaciju,od samog početka bilo je neredovno,nekad se desi da uopšte ne dobijem jedan mesec pa naredni dobijem,ili 2-3 meseca bude redovno a onda naredni mesec ne dobijem,samo se pojavi smedji iscedak i to mi je znam da taj mesec neću imati,ovaj mesec sam imala smedji iscedak i za vreme njega ne zaštićen polni odnos,ali dečko nije ovulirao (ja sam za svaki slučaj popila pilulu za dan posle) sad mi kasni 8 dana,jel imam razloga za brigu? Nisam do sada nijednom bila kod ginekologa. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kasni vam zbog pilule za dan poslije.

marijanaluna

Dobar dan imam pitanje znaci zadnja menga je bila 18.2 sljedeca je dosla 21.3 koja je trajala ni 2 puna dana nakon toga sam napravila 2 testa za trudnocu i oba dva su pozitivna...pitanje sad me strah malo sad vec 2 dana imam na d.ulosku onak smeđi iscjedak i bol u doljnjem dijeli trbiha dali trebam panicarit ili a doktor moj me narucio tek u ponedeljak....molim odg unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nema razloga za strah jer krvarenje u trudnoći je često. Tijekom prvog tromjesečja javlja se u oko 40% trudnica. Tamnocrveno ili smeđe krvarenje ne smatra se zabrinjavajućim.

ivana992

Postovani doktore,

Imam 25 godina i menstruacijeski ciklus mi traje od 26-31 dana. Razlog iz kojeg vam se javljam je taj sto bi trebala sutra dobiti menstruaciju, ali sam primjetila blago smedi iscjedak iz rodnice. Inace mi je danas 26. dan ciklusa. Bolova u trbuhu nemam, dojke me bole kao i obicno prije menstruacije. Inace sam spolno aktivna, ali uvijek uz koristenje kondoma kao prezervativa. Molim vas, recite mi da li bi se moglo raditi o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o slabijoj funkciji žutog tijela zbog čega se ne luči dovoljno hormona te dolazi do oskudnog krvarenja. Što se trudnoće tiče, savjetujem da učinite test.

Ada_1981

Postovani. Menstruaciju sam dobila 12.12. trajala je 5 dana. Sinoc i jutros se pojavio smedji iscjedak jako malo ga ima. Da li je ostatak menstruacije ili nesto drugo? Ima li razloga za brigu? Papa test radjen u 10.mj. pokazao jaku upalu terapija antibiotic I macmiror. Poslije bilo sve ok. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju koje se javlja oko sredine ciklusa. Ono je puno blaže od menstruacijskog i traje najviše dva do tri dana.

Selena Rose

Poštovani!

već tjedan dana mozda malo i vise imam smeđi iscjedak. imala sam menstruaciju 10.12. i trajala je 3, 4 dana, inace mi tak traje po 3 dana, iako je jedan mjesec, u 7.mj., trajala jedva dva dana.
prosle godine mi se u sredini ciklusa pojavljivao smedi iscjedak, trajao bi 4, 5 dana ili do tjedan dana i prođe i kasnije normalno menstruacija dođe. par mjeseci se javljao taj iscjedak pa je prestalo i od nedavno opet se javlja u sredini ciklusa traje nekih tjedan dana i prođe. ovaj mesec nakon sto mi je zavrsila ,menstruacija tjedan i pol je bilo ok, nije bilo nikakvog iscjetka, i onda je poceo taj smeđi iscjedak i misli ok ovulacija pa ce proci, ali ne prolazi jos uvijek, nekad je jako tamni iscjedak, nekad ima i krvi malo, rastezljiv je, i nikako da prođe. Trudna valjda nisam, jer zadnji spolni odnos je bio 29.9., od tad sam tri puta imala normalno menstruaciju, i izgledala je kao i inace,i imala sam simptome, bolne grudi svaki put prije menstruacije, pa onda prođe bol.. s tim da sam nakon tog odnosa popila ellaOne, iako smo imali kondom, i cinilo se da je u redu,ali posto sam veliki panicar ipak sam uzela tabletu. Ali da li je ikako moguce da sam trudna?
Lijevi jajnik mi je policistican pa mozda se taj iscjedak zbog toga javlja? iako mi se nije to desilo nikad, ovako dugo da traje,i da je tako jako tamni smeđi, rastezljiv i ponekad pomalo ima krvi, kad odem na wc pa na papiru primjetim krv.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Moguće da je u pitanju disfunkcionalno krvarenje koje se javlja zbog blage neravnoteže hormona. Ono može biti u sredini ciklusa (ovulacijsko), može započeti prije menstruacje ili se nastaviti na menstruaciju - tada se radi o slabijoj funkciji žutog tijela koje nedovoljno luči hormone. Savjetujem pregled i određivanje hormonskog statusa. Takva krvarenja se liječe primjenom gestagena i/ili estrogena.