smedji iscjedak?

valee

Koristila sam tablete duphaston godinu i pol.poslije toga sam cula razne price od drugih osoba da to prestanem piti jer mozes ostati neplodan i da je to za ciste.,koje ja nemam ja vam zapravo uopce nedobivam menstruaciju.prestala sam piti u pet mjesecu i tada sam imala zadnji puta.promijenila sam tri ginekologa i svi govore isto,samo daju tablete i to je to.medutim dva tjedna imam smedi iscjedak,zasto?.prvo sam mislila kad sam vidjela da to pocinje menstruacija ali ona uopce nije dosla,samo je jedan dan bilo jako malo krvi.imam redovite spolne odnose.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija mi se čini opravdanom. Krvarenje je disfunkcijsko jer ne ovulirate. Svakako napravite i test na trudnoću. Ne mjenjajte ginekologe nego se educirajte i od liječnika tražite svaki put pojašnjenje. Ne slušajte ljude sa strane koji nisu medicinske struke i nisu kompetentni da prosude da li je neki lijek za vas ili nije.

valee

Hvala puno.dali je velika mogucnost za trudnocu?jer zastitu nekoristimo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vam ne mogu odgovoriti jer za to trebam mnogo detalja.

ivchy_os

Poštovani,

Imala sam menstruaciju 06.08. te 2 tjedna nakon toga nezaštićeni spolni odnos. Isti dan sam popila tabletu za dan poslije, budući da se nezaštićeni odnos dogodio u terminu plodnih dana. Menstruaciju sam normalno dobila 3.9. i odmah počela piti Yaz. No, nakon 5 dana (koliko inače imam menstruaciju) i dalje imam iscjedak/jako blago krvarenje. Je li to normalno zbog hormona, trebam li se zabrinuti?

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

valee

Neznam dali vam moze pomoci ali obicno nekoristimo zastitu.hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja situaciju.

valee

Ako vam nije problem da mi kazete koji vam je detalj potreban i koji bi vam pomogao.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam vam više što odgovoriti.

marina24

poštovani doktore.
već 5 godina koristim kontracepcijske pilule Trinovum i nikada nisam imala nikakvih problema, niti obilna krvarenja. prije 4 mjeseca bila sam na pregledu i sve je u redu. No prije 3 mjeseca primjetila sam sluzavi smeđi iscjedak koji je trajao 2 dana a nakon toga menstruacija je bila normalna kao i obično. Prošli i ovaj mjesec taj sluzavi iscjedak imala sam svih 6 dana a menstrualna krv mi je smeđe boje. zanima me dali je to neki problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije problem, radi se o spotingu kao posljedica uzimanja pilula. Nastavite dalje uzimanje prema propisanoj shemi.

dragam

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 08.09., inače imam redovite menstruacije (30-32 dana). 04.10. pojavio mi se gusti smeđi iscijedak i bolovi nalik predmenstrualnim, no menstruacije nije bilo, samo iscjedak i malo krvi, sve skupa trajalo je 2 dana, to mi se isto pojavilo danas 22.10 - bolovi, gusti smeđi iscjedak i malo krvi.
moje uobičajne menstruacije tako ne izgledaju, o čemu se rdai?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda trudnoća, cista, endometrioza, upala, itd.
Sugeriram pregled i uzv.

Ella30

Poštovani doktore,molila bih Vas mišljenje o problemu koji me izluđuje.
Prošle godine sam zatrudnjela nakon dužeg pokušavanja (18 mjeseci) ali nažalost,morala sam na kiretažu početkom godine(missed abortion) .
Prije nekoliko mjeseci smo ponovo odlučili probati zatrudnjeti,međutim od toga ništa.
Prošlih 6 ciklusa oko 7 dana prije menstruacije pojavljuje se smeđi iscjedak koji primječujem kod brisanja i imam lagane grčeve u trbuhu.
Nakon toga dođe menga koja traje 5 dana i još 2 dana imam opet smeđi iscjedak.
Bila sam kod svojeg ginekologa koji mi je napravio uzv i briseve i sve je u redu.Papa test radila sam sam u 12-tom mjesecu,na početku trudnoče,bio je uredan.
Dobila sam Duphaston koji sam pila 3 mjeseca po 1 tabletu dnevno od 14.-25.dana ciklusa ali ništa se nije promjenilo,icjedak prije menge je prisutan i dalje.
Jel moguče da stres,rad u smjenama i šok koji sam doživjela zbog pobačaja utječe na ciklus i spomenute probleme jer su počeli otprilike nakon odluke da ponovo pokušamo zatrudnjeti.Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je posljedica pada hormona pred menstruaciju. Terapija mi se čini opravdanom.
Savjetujem da napravite spolne hormone i hormone štitnjače.

lucija_93

Poštovanje,
Imam 20 godina i 4.10. sam imala prvi seksualni odnos sa zastitom (kondomom). Menstruacija mi je dosla kada je i trebala- 22.10 i trajala 6 dana. Ovaj mjesec mi kasni 10ak dana a jucer je došlo do manjeg,kratkotrajnog krvarenja i smeđeg iscjetka. No od onda se ništa nije promjenilo, nije doslo do daljnjeg krvarenja. Da li postoji šansa trudnoće i da li bi se trebala bojati nekih drugih mogucih bolesti? Hvala puno na Vasem misljenju i odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ovaj mjesec niste imali rizičnih odnosa, svakako se ne radi o trudnoći.
Savjetujem odnose sa zaštitom kao mjeru prevencije protiv spolno prenosivih bolesti.

macika4

Dobar dan nemam vise gde da se obratim pa da pitam i vas imam 34 godine i pokusavam ostati trudna vec 2 godine ,imam neko oskudno krvarenje sto ranije nikad nisam imala a od kad pokusavamo da ostanem trudna meni se javlja ponekad takvo krvarenje koje traje 7 dana i posle mi normalno dolazi menstruacija,imam bolne ovulacije sve sam ispitala i hsg i hormone i bakterije jedino nekad se javi candida muzev spermogram je normalan ,zasto mi se sve ovo desava folikule mi normalno rasnu do 22 i endometrium u ovulacije mi je uvek 10 zasto imam ovo krvarenje gde da ispitam zasto dolazi do ovoga hvala vam

Sekajedan

Imala sam menstruaciju, a prvi dan mensruacije je bio 18.11. Spolni odnos 17.11. i od tada nisam imala spolne odnose. Prekjuče mi se pojavio smeđi blagi iscjedak i više se nepojavljuje. Šta je u pitanju? Da li sam trudna? Hvala unaprijed

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 30
Naprijed