smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna pojava. Završetak menstruacije neki put izgleda tako.

Poštovani,

imala sam prethodnu menstruaciju 17.12.2013.godine. Suprug i ja već mjesecima pokušavamo ostati u drugom stanju, a ovog mjeseca smo bili aktivniji nego inače. Obzirom da još nisam imala menstruaciju u siječnju, a primijetila sam da opetovano moram ići u toalet te da imam smeđi iscjedak u vrlo, vrlo malim količinama, zanima me da li postoji mogućnost da sam trudna te kad bih mogla raditi test na trudnoću?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miguća je trudnoća. Napravite test već sutra.

me2u

Postovani,
Vec 2god. pijem hormone za stitnjacu i mentrualni ciklus varira iz godine u godine, sad u prosjeku je svakih 34 dana. Spolni odnos nije redovan, no pocetnom januara nakon plodnih dana primjetila sam svijetlo smedji iscjedak ( 12mj. i 1mj spolno aktivna, odnos s prekidom). 2 tjedna nakon plodnih dana i tog smedeg iscjedala primjetila sam opet isto. Imala sam jako kratke grckeve ali nikako kao i za vrijeme mentruacije koja inace traje 4-5 dana od kojih 3 provedem u krevetu s bolovima i obilnim krvarenjem. Trenutno mi mentruacija kasni 3 dana a za pregled kod vlastitog gineokologa tesko je dobiti termin u ovom stoljecu. Dali imam razloga za paniku? Napravila sam danas test za trudnocu ali je negativan. Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan ne trebate se brinuti. Trebalo bi vidjeti uz pomoć uzv o čemu se radi.

dada12345

Poštovani,

Imam 25 godina, stalnog partnera, spolni odnosi uglavnom bez zaštite. Već neko vrijeme imam smeđi iscjedak malo prije i nakon menstruacije koje su mi oduvijek vrlo redovite, nikada nijedna nije izostala. Bila sam kod ginekologa na pregledu i rekao je da je to normalno, Papa test u redu, jedino jedna cista koja je otišla s menstruacijom. To je bilo prije godinu dana. U 1.mjesecu prije nego sam dobila menstruaciju (17.1.) od 10.1. je počeo taj iscjedak (boja varira od svjetlo roze do tamno smeđe), dosta blag, uglavnom se vidio na papiru nakon obavljanja nužde. Jučer navečer sam opet primjetila svjetlo rozi iscjedak, a danas ujutro je bilo tamno smeđe. Kod ginekologa sam naručena 25.2 no do tada bih htjela znati o čemu bi se moglo raditi.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda cista, anovulacija ili slabe funkcije žutog tijela pa se javlja probojno krvarenje pred
Menstruaciju. Uputno bi bilo odrediti progesteron u drugom dijelu ciklusa i nadoknaditi ga.

lady94

Poštovani,
prije nekih 2 mj mucio me svrbez intimnog područja, ali duboko unutra.
Sada ne osjećam svrbež ali imam bijeli iscjedak koji za sobom ostavlja grudice. Sto mi je? I koji je uzrocnik tome?
Kod ginekologa sam narucena tek u 4. mj. U panici sam i sto da radim?
Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivičnoj upali rodnice i vanjskog spolovila. Uzmite u apoteci Canesten vaginalete i kremu.

gabii02

Pozdrav, imam pitanje. Zadnja menstruacija mi je bila 21.01., imala sam odnos sa partnerom za vrijeme plodnih dana, a dan nakon mi se pojavio tamno smeđi iscjedak koji je bio samo taj dan, no već par dana osjetim bolove dole kao da ću dobiti i jučer 13.02 opet smeđi iscjedak, a danas sa malo krvi al jako malo, a mjesečnicu bi trebala dobiti 18.02. inače mi je uvijek točna svakih 28 dana dobijem.Nikad do sada mi nije bilo tako pa me zanima da li mi možete reći uzrok, jel postoji mogućnost trudnoće?Prije dva mjeseca radila sam Papu i pregled, sve je bilo uredu. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je uzrok kod vas. Možda pribojno krvarenje zbog manjka gestagena i znak nadolazeće menstruacije.
Za trudnoću ne znam, to ćete vidjeti da li će vam kasniti menstruacija.

anna89

postovani
meni se taj smeckasti iscjedak koji nekad zna biti krvav pojavljuje od davno,ultrazvucno mi je diagnosticiran pcos al ginekologica nista nie poduzela u vezi lijecenja. Menstruacije nemam po nekoliko mjeseci,samo taj iscjedak.Doslovno sam luda pola mjeseca,grozno me bole jajnici,stomak mi tad izgl kao da sam trudna...za analizu hormona receno mi je da se obratim obiteljskom lijecniku koji pak kaze da se obratim ginekologu!!! Sto da radim,tek sam sad upoznata koliko je ozbiljno stanje? Napominjem jos da sam nedavno imala napadaj panike,te da mi je lijecnik na hitnoj ukazao na mogucu vezu izmedu nelijecenog pcosa i takvih psihickih stanja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate se javiti ginekologu za obradu i terapiju.

merima_12

Poštovani, molim vas za pomoć..
Prvi odnos sam imala s momkom 18.02, koristili smo zaštitu, zatim smo opet imali odnos 24.02 naravno opet zaštićen.. Zbog našeg neiskusna sam zabrinut.. Mens mi je poranila trebala sam dobiti 12.03 ja sam dobila 8og. Imala sam bolove kao i inače, međutim nije mi ista kao što je do sada bila, već mi se 5ti dan pojavilo se smedjkasto, ispocetka nije bila obilna kao inace, već onako, izlazilo su ugrisci krvi..
Danas sam opet dobila, međutim sada imam samo smedji iscjedak i smedje sluzi... Opet je ranije, sada 2 dana bilo je i krvi malo međutim sada je smedje. Zaista sam zabrinuta sta moze biti, da li je moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudnoća. Ciklus je sklon oscilacijama. Ne brinite.

merima_12

Poštovani,
Opet ja, danas već imam krvi, u većim količinama i jako velike ugruške krvi, da li se trebam zabrinuti, da li je moguća trudnoća ?
Unaprijed se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Menstruacija.

martinija

Poštovani. Zadnja menstruacija mi je bila 12.3., nakon toga sam imala zaštićeni spolni odnos 21.3. Ciklusi mi inače traju oko 30 dana, no zadnjih nekoliko dana imam smeđi iscjedak koji se danas pretvorio u krv sličnu menstrualnoj. Da li se radi o trudnoći, imam li razloga za zabrinutost? da li je menstruacija uranila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o menstrualnom krvarenju.

Uplasena2

Pstovani!Zadnju menstruaciju sam imala 15.02 jučer mi se pojavio smedji obilni iscjedak pracen bolovima u ledjima i u predjelu kukova te niz noge i prepone.Na ginekoloskom pregledu sam bila pocetkom februara i radila sam PAPA nalaz koji je bio uredan te takodje uzv.Doktor mi nije ukazao ni na kakav problem osim konstatacije da mi je materica zavaljena.Molim vas za savjet sta da uradim?Plasi me ovaj iscjedak i bolovi koje sam osjetila prije nego se pojavio.Unaprijed zahvalna!

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 30
Naprijed