Trudnoca?

TinaVale

Trebala sam dobiti menstruacije 13.09. Kasni mi 4 dana. Imala spolni odnos 16.09. Nismo koristili zaštitu. Pa me zanima jel moze doci do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može. Napravite test.

TinaVale

Kad bi trebala napraviti test

TinaVale

Da bi pokazao točan rezultat

TinaVale

Dobila sam menstruaciju 18.09, Jel postoji i dalje mogućnost od trudnoće

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji ako ste dobili menstruaciju.

bebiselmi

Postovani,nakon dvije godine koristenja kontracepcijskih tablata Yaz sacekali smo dva mjeseca nakon prekida koristenja,(ciklusi su bili na 28 dana) i sada jako zelimo bebu.Sinoc u 22 h muz je ejakulirao u mene,14.dan od mjesecnice,a obzirom da mi je drugarica tek danas stigla dati visak svojih LH trakica,ja sam jutros oko 10 h,znaci 12 h od odnosa uradila jednu i pokazala je izuzetno jaku boju,mnogo jacu testnu od kontrolne.....eh sad je problem sto je jutros muz otputovao na put visednevni.Ima li ikakve sanse za trudnocu u ovom slucaju,da spermici od sinoc sacekaju ovulaciju........hvalaa

bebiselmi

I kakve su nam inace sanse za trudnocu poslije jednog mjeseca skoro svakodnevnih odnosa da dobijemo bebu,oboje smo zdravi i imamo 25 godina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Važno je odnose imati i prije ovulacije.

bebiselmi

Hvala Vam, a obzirom da sada imamo tih LH trakica kada je najbolje u odnosu na tu najtamniju liniju, vrsne vrijednosti LH imati odnose? Ako sada ne uspijemo...

ANE146995

Poštovani doktore,
imam nekoliko pitanja, na koja se nadam da ću dobiti odgovor.
Za početak imam 21 godinu. Dosada nisam imala ginekoloških problema. Zadnja menstruacija mi je bila 13.9. trajala je 5 dana. Nemam redovite cikluse uvijek variraju između 30-32 dana, a menstruacije traju 6-7 dana. Spolni odnos sam imala sa 27.8 na 28.8. kao zaštitu koristili smo kondom i nije došlo do puknuća. Da pređem na stvar... ova menstruacija mi je bila kraća te po mom mišljenju čudnija nego inače. Smatram da je uzrok tomu i stres koji sam imala prije zbog straha od trudnoće), ali i zbog bolesti tj. viroze koja me uhvatila za vrijeme ovulacije. Prvi dan mi pretežito bude oskudnije dok mi drugi dan uvijek bude obilnije no ovaj puta nije bilo. Mislim bilo je, ali je manjeg inteziteta nego inače. Također sam primijetila da sam imala dosta ugrušaka taj drugi dan.Treći dan menstruacija je stala te se vratila nekoliko sati kasnije. Pošto mi jje sve to bilo sumljivo odlučila sam kupit test, pokazao je negativno. No, problem je nastao nakon menstruacije. Pojavila mi se bol u predjelu desnoga jajnika. Opisala bi ju kao pritisak, a nekada zaista i osjećam probadanje. Taj se pritisak širi na križa. Kada legnem pritisak u leđima je izraženiji, a ako se namjestim da ležim trubuhom prema dolje imam osjećaj kao da mi sve sjedne( kad kažem sve mislim na jajnike). Dosada nisam imala iskustva s ovakvim stvarima i moram priznat da me hvata strah. Nadam se da će te mi bar privremeno dok ne odem kod ginekologinje reći u čemu bih mogao biti problem. Da li je zaista trudnoća unatoč menstruaciji i negativnom testu? Ili se ipak radi o nečem drugom. Također me zanima nešto informativno. Je li moguće zatrudniti ako se poslije spolnog odnosa s kondom, partner skine kondom, obriše spolovilo te ponovo stavi drugi kondom?
Ispričavam Vam se na dužem postu.

Nadam se brzom odgovoru i zahvaljujem se na odgovoru unaprijed.

ANE146995

Zaboravih spomenuti,
unatoč bolovima nemam druge simptome. Grudi su splasnule nakon menstruacije( nisu bolne niti osjetljive) iako još uvijek su malo veče nego inače. Iscjedak sam dobila nakon dva dana poslije menstruacije. To je uglavnom sve.

Hvala još jednom happy

crvena26

ovako zadnju menstruaciju sam dobila 5. 9 a trebala je bit 11. jer su mi prethone dolazile tocno na dan. 4.09 sam imala odnos bez zastite i svrsio je u mene. zanima me dali se moze zatrudnit i dal je moguca trudnoca ako se prstima sperma prenese u vaginu.

Ivata

Poštovani,
dečko i ja smo imali spolni odnos na moj 14.dan ciklusa. Osjećam plodne dane, jer me boli jajnik svaki put nekoliko sati i tada mi je bila ovulacija. Imali smo dva odnosa, s kondomom, i oba puta svršio je unutra, u kondom. Postoji li ikakva šansa trudnoće i ako da, kada najranije mogu napraviti test? Mogu li prije očekivane mjesečnice?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ivata u vrijeme očekivane menstruacije , ne prije. Neće doći do trudnoće ako je kondom ostao intaktan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bebiselmi u vrijeme kad ista promjeni boju. Spermiji su sposobni za oplodnju 24 sata i duže.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ane ne radi se o trudnoći. Uzroki boli mogu biti razni ; od upale, ciste, upale mjehura, polipa i sl. Morat ćete na pregled pa će se ustvrditi koji je razlog kod vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crvena ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

Annonymnna

Poštovani.
24.9. sam imala odnos, decko je svršio u kondom i onda tek izvadio penis. Zadnja menstruacija je bila 4.9., a prije toga 1.8. Unatrag 2-3 dana osjetim bolove u trbuhu kao za vrijeme ovulacije pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce ako je decko svrsio u kondom i da li jos stignem popiti pilulu za dan poslije. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je kondom nakon odnosa cijeli, ne treba pilula za dan poslije.