Vodena cista na jajniku

bonvivan

Postovani, prije par dana mi je na gjnekoloskom ultrazvuku ustanovljena tzv. Folikularna cista na desnom jajniku, velicine 18 mm, da citiram ljekarski izvjestaj, pise neruptirani folikul. Ja sam je sama preimenovala u folikularnu cistu, ne znam da li grijesim,jer moja dr nije bila raspolozena za objasnjenja Uglavnom, rekla je da to nije opasno i da dodjem na kontrolu za 20 dana, dobila sam kao terapiju Macmiror vaginalete i Chymoral, dodatak ishrani.
Na proslom uz pregledu pocetkom 10. mjeseca ciste nije bilo. Inace pijem Diane 35, pa sam jos vise zbunjena, jer bi pilule trebale sprijeciti ciste. Medjutim, bila sam na jakoj antibiotskoj terapiji skoro mjesec i po, pa je moje laicko misljenje da su medikamenti oslabili dejstvo pilule i da je doslo do djelimicne ovulacije, ali zbog pilula nije doslo do pucanja folikula sa jajnom celijom.
Dalje, da li bi pomoglo produzavanje ciklusa pilulama, recimo za par dana,da se tijelu da dovoljno vremena da odradi svoje, da folikul pukne? Malo sam se nespretno izrazila, ali nadam se da razumijete poentu mog pitanja.
Osim toga, pretpostavljam da se velicina ove ciste mijenja tokom ciklusa, sta mi preporucujete, u kom dijelu ciklusa je najbolje kontrolisati stanje?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma ne trebate se brinuti. Savjetujem uzv pregled nakon završene iduće menstruacije.

bonvivan

Hvala Vam na odgovoru i ohrabrenju.
Samo jos da pitam, imam konstantni pritisak u donjem stomaku i tupi bol, najvise u oblasti jajnika, moze li uzrok biti pomenuta cista?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je moguća cista.

bonvivan

Hvala lijepa.

confused777

Pozdrav,

par postova prije sam pisala u vezi ciste za koju mi je ginekologica rekla da se nalazi na lijevom jajniku, naknado su mi došli nalazi pape i sve je u redu, međutim sad mi se dogodilo to da mi menstruacija kasni danas evo 6.dan. Osjećam intenzivnu bol u lijevom jajniku i trbuhu kao kad trebam dobiti, i užasno me leđa bole, ne znam da li uzrok može bit ta cista. Trenutno ne mogu do svoje doktorice jer je na godišnjem odmoru pa bih Vas zamolila da mi odgovorite. Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija vam kasni zbog ciste na jajniku.

confused777

Pozdrav,

s obzirom da mi menstruacija kasni već 8.dan jutros sam na prvu jutarnju mokraću napravila test za trudnoću Chronolab koji je bio negativan, iako mi je doktorica dijagnosticirala cistu na jajniku što ste mi vi naveli kao razlog kašnjenja ovo mi je bio pre dug period tj. najduži do sada da mi kasni pa san napravila test, moje pitanje je da li je u pravo vrijeme napravljen u odnosu na kašnjenje i da li u potpunosti mogu isključiti mogućnost trudnoće? E sad me još zanima ukoliko je problem 'samo' cista koliko menstruacija može kasniti odnosno da li se može dogoditi da preskoči cijeli jedan mjesec ili možda čak i duže? Zahvaljujem Vam se na strpljenju ali s obzirom da ne mogu do svoje doktorice još neko vrijeme vi ste mi jedini spas happy puno Vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

S tim brojem dana izostanka mensturacije test je sigurno pouzdan i vjerodostojan.
Dakle ne radi se o trudnoći. Kod ciste moguće je kašnjenje i mjesec dana.

Frutelica

Poštovani,
dva dana nakon nezaštićenog spolnog odnosa sam dobila menstruaciju, koja je bila dosta slabija nego inače trajala 5 dana, moram napomenuti da prije toga nisam imala odnose skoro 2 godine. Dakle, 9. dan ciklusa počela sam osjećati bol u zdjelici koja je konstantna, nelagoda, pritisak, osjećaj ispunjenosti kao da imam mali uteg unutra koji mi smeta i povremeno osjetim bolove u jajnicima, danas mi je 15. dan ciklusa i još uvijek imam te bolove i ''simptome''! Znam da se za vrijeme odnosa radilo o neplodnim danima jer mi ciklus traje 28-33 dana, pa me zanima postoji li mogućnost da se radi o cisti ili trebam bit zabrinuta oko drugih stvari? Naručena sam na pregled, ali tek za tjedan dana, pa bi bila zahvalna na savjetu.
Unaprijed hvala, lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je cista, upala u ginekološkom sustavu, upala u mokraćnom sustavu.
Previše stvari dolazi u obzir.

Frutelica

Pijem 4. dan antibioitik za infekciju mokraćnih kanala (koji sam dobila bez kontrole urina) i opet se pojavilo peckanje nakon mokrenja, nemam nikakav iscjedak, samo sam normalan ovulacijski imala, ali bol u jajnicima se zna povremeno javiti. S obzirom da nemam iscjedak mogu li isključiti upalu sa ginekološke strane i spolne bolesti tipa klamidije i gonoreje? Uplašena sam skroz, hvala!

Frutelica

Dobila sam antibiotike za upalu mokracnih kanala (i to bez prethodnog davanja urina, znači na slijepo) danas mi je 4. dan da pijem, a osjetila sam peckanje i svrbež (to pretpostavljam da je od antibiotika) nakon mokrenja, nemam nikakav iscjedak, ali povremeno još uvijek osjetim bol u desnom jajniku. S obzirom da nemam iscjedak, mogu li isključiti mogućnost spolnih bolesti tipa klamidija i gonoreja? Baš sam u strahu, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete isključiti ginekološku upalu jer nije iscjedak jedini znak istr.
Uzimajte probiotike lokalno u obliku vaginaleta i na usta.

velida89

Postovani,
prije 2 mjeseca otisla sam na ginekoloski pregled jer mi je menstruacija kasnila 12 dana na ginekoloskom pregledu doktorica mi je otkrila cistu velicine 33mm i nije to predstavljala nekim problemom, tako da mi nista nije rekla o toj cisti. Prije mjesec dana sam otisla ponovo na pregled i sve je bilo uredno vise nije bilo ciste. Medjutim ovaj mjesec mi menstruacija kasni vec 6 dana sto inace nije slucaj uradila sam test na trudnocu i negativan je, zanima me sta je u pitanju?

mialoo

Poštovani doktore,
zbog policističnih jajnika ginekologica mi je prepisala duphaston 2x dnevno od 19.do26.dana ciklusa.
Sinoć navečer sam trebala popiti zadnju tabletu u ovom cikusu no zaboravila sam je te sam je popila jutros, dakle s gotovo 12 sati zakašnjenja.Zanima me da li sam dobro očinila ili bi bilo bolje da sam je propustila pošto je zadnja u ciklusu, te kada da očekujem krvarenje? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Velida ne znam što je u pitanju. Možda cista opet. Savjetujem UZV pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mialo, ne brinite. Menstruacija će nastupiti kroz par dana.

velida89

Hvala. U slucaju da bude cista opet da li to predstavlja problem za trudnocu? Mogu li normalno ostati u drugom stanju ili to cista sprijecava?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ostati. Cista te veličine i sadržaja nije prepreka ni smetnja trudnoći.

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 41
Naprijed