Vodena cista na jajniku

Iva84

Inace, imam 30 godina

Iva84

Pre 2 sedmice mi je pukla vodena cista na jajniku, bila sam u bolnici 2 dana, primala gentamicin. Opazena je tecnost u Duglasovom kanalu pr.37x17cm. Data je terapija klindamicin i dovicin. Nakon 4 dana sam bila na kontroli kod moje doktorke, nije bilo tecnosti u Dugl., vec je ostalo malo oko jajnika, nastavak sa terapijom orvagil i ciprocinal. Preporucene su pilule Yazz.
Inace, pre 4-5 godina mi je takodje pukla vodena cista (nije bilo bolova kao sada), preporucen je Yasmin, medjutim, popila sam samo 6 tableta jer sam imala nesnosne mucnine i povracanje, pa je promenjena terapija-Logest, koji mi je odgovarao i pila sam ga oko godinu i po.
Inace, imam hronicni gastritis i sindrom iritabilnog kolona, na mnoge lekove reaguem uzasnom mucninom i vrtoglavicom, cesto primam inj.kolometola, cesto izostajem sa posla u tim situacijama, i uzimam kontrolok kada pijem antibiotike npr.
Obzirom da su Yasmin i Yazz jednakog sastava(izuzev sto Yazz ima manje estrogena), plasim se da cu imati iste tegobe sa Yazzom kao i sa Yasminom. Moja dr hvali Yazz i insistira na njemu, medjutim, predocila sam joj probleme sa mucninom, pa je ostalo da procnem sa Logestom, sa kojim sam pocela danas, a kasnije da vidimo za Yazz...
Da li mogu i u buduce nastaviti sa Logestom, ili moram pokusati Yazz?Po cemu je Yazz bolji u terapiji vodenih cisti?
Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s Logestom. U svrhu u koji ga vi primjenjujete sasvim je svejedno.

valentina1995

Poštovani, prije godinu dana mi je otkrivena cista na jajniku. Pila sam Proveru, Duphaston i sad tri mjeseca pijem kontracepcijske... Zadnjih mjesec dana imam užasno jake bolove koji mi otežavaju kretanje i ponekad me presjeklo da se par minuta nisam mogla pomaknuti. Prije se ponekad boljelo, ali zadnjih mjesec je učestalo svaki dan i bol je puno izraženija i tupa. Je li to normalno ili može doći do nekih komplikacija?

valentina1995

ovo je bila dijagnoza: Desni ovarij sa simplex CY 35 mm - corpus luteum persistens. Tumorske biljege sam vadila i bili su u redu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol nije vezana uz cistu na jajniku. Dakle premala je da bi pravila smetnje koje vi navodite.

postovani,imam problem vec par mjeseci,znaci desetak dana prije menstruacije kada imam seksualni odnos s deckom,ili na zavrsetku, u djelu jajnika imam uzasne bolove,ali toliko jake da ne mogu lezat ni hodat a ne pomaze mi ni frkanje,ta mi bol utjece na zeludac i tjera me na povracanje,kada povratim nakon pola minute bol se smiri i nestane kao da nije nista bilo,nakon menstruacije nemam takvih problema samo par dana prije nje...zvala sam svoju ginekologicu rekla je da bi mogle biti ciste ali posto sam u mogucnosti otic jednom godisnje u hrvatsku molila bih vase misljenje jos,unaprijed hvala.. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

U isto sumnjam i ja.

xtinaxtina59

Postovani,
Imam jedan problem. Pre 3 god sam operisala cistu na levom jajniku. Imam poli cisticne jajnike. Vec mesecima unazad, posle menstruacije pojavi se candida, prvo meni a onda i suprugu. koristili smo canesten kremu. Nekoliko puta u toku odnosa moje stidne usne su kao "otekle" i bole me, imam iscedak koji je jakog i neprijatnog mirisa i podseca na miris ribe. Simptom kod supruga je taj sto mu se na vrhu penisa peruta koza a ima bol. Menstruacija mi nekad kasni 5 dana, nekad dobijem ranije, mnogo ranije nego sto bih trebala. Mi zelimo bebu. Predhodna dva meseca, nisam ostala u drugom stanju . Trenutno nemam simptome candide. Citala sam na internetu da zene koje imaju poli cisticne jajnike, nemaju svakog meseca ovulaciju, pri tom ne mogu da ostanu u drugom stanju tog meseca. Da li je ovo sto sam procitala tacno? Sta treba da radimo ? Kada su najplodinji dani? Da li mozda ja ne mogu ostati trudna zbog cista na jajnicima? Pomozite mi. Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše ste pitanja postoavili. Nekoherentni ste. Savjetujem ako imate policistične jajnike da napravite spolne hormone.
Kad imate nalaz istih možete me kontaktirati.

Daisy1

Postovani,

konstatovana mi je endometriozna cista na lijevom jajniku velicine 29x25mm. Zanima me da li osobe koje nisu imale odnose mogu da se podvrgnu hirurskoj intervenciji ,tj. da li ce to utjecati na "djevicanstvo" ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu, neće utjecati jer se zahvat radi laparoskopski dakle kroz trbušnu stijenku.

Josipa1409

Poštovani, prije godinu dana dijagnosticirana mi je vodena cista na desnom jajniku, hospitalizirana sam bila 3dana, zatim puštena. Nakon toga mi je cista i pukla. Naime, imam jake bolove u doljnjem desnom dijelu stomaka. Bol se povecava kada hodam i kad idem na wc. jedino me ne boli ili samo osjecam laganu bol, kako kad, kada se umirim i lezim. I tokom spolnog odnosa osjetim bol. Imam 17god i redovne menstruacije. Zanima me dali je moguče da je ponovno cista ili nešto drugo? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je cista iili upala jajnika.

Josipa1409

poštovani, sinoć sam bila u bolnici i ustanovili su opet vodenu cistu na desnom jajniku.
nalaz: TV UZV Uterus u AFV AP 33, FC 64, endometrij 9mm i području d.o. ograničena anehogena cistična tvorba 27x27mm bez detektabilne vaskularizacije, I.o. 24x22mm, C. douglasi bez sl.tekućine.
terapija:analgetika
preporuka: K UZV za 4 dana u slučaju bolova i pogoršanja općeg stanja hospitalizacija odmah.

nije me doktorica ostavila u bolnici jer je rekla da bi bespotrebno ležala samo. rekla je da bi u ova 4 dana cista trebala puknuti, zato što je vrijeme ovulacije. i u petak idem na kontrolni ultrazvuk, pa me zanima što ako ne pukne? hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ne pukne pratit će se dalje kroz još koji ciklus.

Dia80

Postovani doktore,

pre dva meseca sam radila abortus i sada imam na levom jajniku cistu, endometrioza velicine 3cm, a vrednost Ca 125 je 103. Obzirom da pre trudnoce nikad nisam imala nikakvih problema ni sa menstruacijom,niti sam imala bilo kakve ciste, pretpostavljam da je ova cista nastala zbog trudnoce ili abortusa. Medjutim, ja to nisam rekla svom lekaru. Zanima me da li cu napraviti veliku gresku ukoliko ne kazem da je bilo trudnoce i abortusa,smem li to precutati ? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista nije zbog abortusa i ima sasvim drugo porijeklo.

Josipa1409

poštovani, bila sam u ponedjeljak u bolnici i rekli su mi da dođem za 4 dana na kontrolu (petak), otkrili su cistu na jajniku, vodenu. a ja ne mogu sutra otići a nisam ni kod doktorice opće prakse digla uputnicu. pa me zanima jel mogu ja otići u ponedjeljak otići, i jel moram dignut uputnicu? hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 41
Naprijed