Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Maja0991

Nisam spomenula da smo koristili zaštitu (prezervativ) koji nije pukao...znači nije ejakulirao u mene niti je uopće na tren ušao u mene bez zaštite...ali dečko mi je svršio usta,i otišlo mi je malo između nogu (nisam osjetila da mi je došlo baš do vagine jer sam se ubrzo obrisala) te sam mu ja nakon nekog kraćeg vremena morala podizati spolovilo preko prezervativa nakon čega je on ponovno ušao u mene.. brine me to jeli onda moguće da su spermiji preživjeli u mojim ustima,prenijeli se na prezervativ te u mene?!? Ili da je onda kada mi je prsnulo među noge, ostalo, pa se ponovno unijelo....znam da su pitanja možda glupa ali odgovor mi je potreban jer me sve muči.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Majo, na načine koje ste imali odnos i bili intimni nećete zatrudnjeti. Ne brinite.

euphoria

Poštovani,

kako sam Vam u prošlom postu navela policistične jajnike, kontracepciju te moguću trudnoću imam pitanje s obzirom da sam probala test ( Clearblue ) koji je pokazao da trudnoće nema a menstruacija i dalje kasni. Zanima me koji su mogući razlozi kašnjenja ili da ipak test ponovim s obzirom da nisam radila test na prvi jutarnji urin. Unaprijed zahvaljujem!

Maja0991

Poštovani doktore,hvala Vam!

Majica880

Poštovani....

Ja i decko koristimo medotu prekinutog snosaja...Spolni odnos smo imali 26. ozujka 2012.god....Tad su mi bili poldni dani.
03. aprila sam bila kod ginekologa, radio mi je vaginalni ultrazvuk. Dali je tad vec moguce nakon samo tjedan dana ustanoviti trudnocu ?
To vas pitam , zato jer sam mentruaciju trebala dobiti 07. travnja, danas je 12. i nje jos nema...Imam predmenstrualne simptome (bolne i nabrekle grudi, bol u trbuhu, nogama, glavi ) . Procitala sam da to mogu biti i najraniji simptomi trudnoce, pa me brine.
Dali mozda sa zakasnjelom menstruacijom ima veze cista koja nije na janicima ,ustanovljena mi je na tom pregledu 03.04.

Nadam se skorom odgovoru

LP

Samantica

Ovako, imala sam odnos 25.01.2012 i poslije toga sam dobila menstruaciju i u februaru i u martu, na vrijeme..medjutim menstruacija koja treba doc 06.aprila kasni..evo vec 8 dana..inace mi nikad ne kasni..i napominjem da poslije 25 januara nisam vise imala odnose..sto je u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, euforija
Najčešći uzrok kašnjenja menstruacije u vašoj dobi su policistični jajnici. Ne trebate ponavljati test na trudnoću.
Savjetujem obradu i pregled kod svog ginekologa te započinjanje terapije PCOS-a.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Majica, 7 dana nakon odnosa nije moguće dokazati trudnoću ultrazvukom.
Cista na jajniku svakako može odgoditi menstruaciju.
Svakako ako kroz par dana ne dobijete menstruaciju, savjetujem da napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Samantica ne znam koji je razlog kašnjenju menstruacije, sigurno trudnoća nije ako vam je bila menstruacija.
Svakako savjetujem pregled i UZV da se ustvrdi razlog.
Najčešći razlozi su PCOS, ciste na jajnicima, stres, naglo debljanje, naglo mršavljenje, anovulacija , endometrioza itd.
Previše je uzroka stoga možemo samo teoretizirati.

mumin222

Poštovanje doktore,

odgovorili ste mi da nemam razloga za brigu, ali meni menstruacija kasni već 13 dana.. VJerujem da nema straha za trudnoću, jer teoretski onda moram imat jako veliki peh da budem trudna ( a nemam ni nikakve simptome)..
Samo me zanima, koliko je normalno da mi kasni budući da sam prestala piti pilule?

Hvala vam na odgovoru.

Majica880

Samo bi se nadovezala na moje prvo pitanje....
Znaci, trbuh me boli kao da cu svaki cas dobiti, noge teske, bolne grudi (sve sto sam vec u prvom pitanju navela) dali je moguce da su to vec prvi simtomi nakon samo dva tjedna zaceca ili mislite da cu dobit stvari ? Ocajna sam, ne smijem biti trudna tek sam napunila 18 godina sad

Samantica

Doktore, hvala na odgovoru..

medjutim ja bih postavila jos jedno pitanje: Ako sam imala 25.01. odnose i dobila poslije toga dva puta menstruaciju i treca(aprilska) evo kasni ( a odnose nisam imala poslije 25 nikako), da li je moguce da sam dva i pol mjeseca vec trudna, tj. da su u pitanju bile tzv.lazne menstruacije..napominjem da nisu bile nista krace ni drugacije od uobicajenih..ja nikakve promjene nisam osjetila niti zelim ostati u drugom stanju. pls help

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana munin, pričekajte još nekoliko dana da vam dođe menstruacija. Ako ista ne dođe savjetujem da se javite na pregled gdje će vam kolega prpopisati gestagene preparate da se izazove prijelomno krvarenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Majica, savjetujem ako vam menstruacija kasni koji dan da napravite test na trudnoću. Simptome koje ste naveli su nekarakteristični, dakle mogu biti i simptom PMS-a i vrlo rane trudnoće.

tamarama

poštovani! da li je moguće da žena ostane trudna ako je spolni odnos imala četvrti dan menstruacije. partner nije svršio u nju, dakle imali su metodu "prekinutog snošaja". hvala

Majica880

Poštovani.

Napravila sam danas ujutro test , kupila sam onaj skuplji.....Pojavila mi se ona kontrola crtica, a na gornjoj (di se pojavi u slucaju trudnoce) se pojavila vrlo tanka,i jedva vidljiva tanka crtica.....To me uzrujalo, posto sam procitala da i tako tanka crtica moze znaciti trudnocu...
Odmah sam isla kupiti novi test, clearblue od 30 kuna.....On mi je bio negativan,dakle druga crtica koja bi se trebala pojavit u slucaju trud. nije se pojavila niti je bila cak vidljiva....
Je postoji mogucnost da je drugi test bio u krivu ? Ponavaljam, ona crtica na prvom testu je bila jako slabo vidljiva, samo kad bi okretala test bi ju uocila, a nakon 20 minuta postala je vidljiva i kad test nisam okretala, ako me razmumijete...

Hvala

tamarama

samo da još kažem da uzima tablete za željezo "IRON", i vitamine ABC PLUS!

TihanaZagreb8

Poštovani.

Napravila sam danas ujutro test , kupila sam onaj skuplji.....Pojavila mi se ona kontrola crtica, a na gornjoj (di se pojavi u slucaju trudnoce) se pojavila vrlo tanka,i jedva vidljiva tanka crtica.....To me uzrujalo, posto sam procitala da i tako tanka crtica moze znaciti trudnocu...
Odmah sam isla kupiti novi test, clearblue od 30 kuna.....On mi je bio negativan,dakle druga crtica koja bi se trebala pojavit u slucaju trud. nije se pojavila niti je bila cak vidljiva....
Je postoji mogucnost da je drugi test bio u krivu ? Ponavaljam, ona crtica na prvom testu je bila jako slabo vidljiva, samo kad bi okretala test bi ju uocila, a nakon 20 minuta postala je vidljiva i kad test nisam okretala, ako me razmumijete...

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tamarama, na taj način nećete zatrudniti ako su vam ciklusi na godišnjoj razuni uravnoteženi, dakle ako dobivate menstruaciju približno na vrijeme bez velikih odstupanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prvo me zanima da li vam je ciklus redovit i koliko dana vam kasni menstruacija.
Ne mogu prije ta dva podpitanja analizirati vaš slučaj.
Ako ste napravili test prije nego što vam menstruacija uopće kasni onda isti nije vjerodostojan.
Ako vam menstruacija kasni nekoliko dana, te je ciklus redovit , onda taj prvi test smatrajte negativnim.