Da li je moguće da sam ipak trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam da li ste trudna. Savjetujem sa prvim jutarnjim urinom test na trudnoću.

korisnickoime1

Postovani doktore

Zadnji odnos(zasticen kondomom) sam imala pocetkom marta nakon cega sam dobila redovnu 23.3, u aprilu sam imala odnose ali bez penetracije, ali sad mi kasni vec vise od 10-11 dana, uradila sam vise testova nakon kasnjenja i bili su negativni, ali sam ipak zabrinuta, da li postoji mogucnost da sam ju dobila u martu iako sam trudna i da testovi ne pokazuju tacno; sve sam ih radila sa prvim jutarnjim urinom...

cura jedna

a dali je moguce uopce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, cura jedna, odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, korisnickoime, nikao se ne radi o trudnoći. Uzrok kašnjenja je druge prirode.

korisnickoime1

Zaboravila sam reci da sam imala isjcjedak onda kao i uvijek kad trebam dobiti i trajao je par dana, inace april mi je bio vrlo stresan mjesec i sredinom aprila sam prestala piti tablete za srce, tj. za srcani zalizak...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite nikako se ne radi o trudnoći.

marko24zgb

Poštovani,
ne znam kome bi se drugome obratio, pa ukratko. Imao sam odnos sa curom prije neka 2,3 tjedna. Koristio sam durex extra safe i imao sam ga cijeli odnos. Prije toga nije bilo nikakve ejakulacije, a za vrijeme odnosa pred kraj (jedno 2,3 sekunde) sam izvadio i ejakulirao vani (znači kondom sam stavio prije bilo kakvog čina i izvadio ga prije ejakulacije). Poslije nije isto bilo nikakvog intimnog diranja preko kojeg bi mogao prenijeti rukama nešto. Nju su sad u nedjelju 6.5. počele boljeti grudi (a u gornjem dijelu su joj unutra grudi natečene-osjeća se nešto čvrsto) i idući dan je obavila test koji je bio negativan. Koliko znam poslije odnosa je nakon nekog vremena imala mjesečnicu (dobiva ju krajem mjeseca). A jučer mi je javila da se boji jer je imala grčeve i nešto nalik na mjesečnicu što joj se dosad nije događalo. Trebam napomenuti da je prije nekih mjesec dana imala neku bakteriju u vagini i ginekolog joj je propisao terapiju (tablete koje je stavljala u vaginu-ja mislim neke antibiotike). Sad me zanima šta bi to moglo biti? Zbog svega sam počeo malo razmišljat i ne kužim kako bi uopće mogla zatrudnit....Idući tjedan ide do ginekologa vidjet o čemu se radi, al me sada to kopka..Srdačan pozdrav!

korisnickoime1

Doktore, hvala vam na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani Marko, vaša djevojka nije trudna. Dakako radi se o menstrualnom krvarenju, koje neki put može biti drugačijeg intenziteta, kao i duljine trajanja.
Ne brinite.

marko24zgb

Hvala Vam na odgovoru! Ja uopće nisam pomišljao na to dok mi nije stavila bubicu u uho, jer stvarno nisam vidio razloga sad
I moram pohvalit ovaj forum i Vas što dajete tako brzo odgovore. Lijep pozdrav!

korisnickoime1

Doktore izvinite sto vas ometam;, ali imam jod jedno pitanje, da li se iz obicnog nalaza krvi moze utvrditi trudnoca? I kolika je zadnja granica normale u kasnjenju menstruacije? Hvala vam puno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ciklus obično traje od 22 do 35 dana.
Ako Vam ne dođe do tada dakle 35.dan ciklusa napravite test na trudnoću. Iz obične krvi se ne vidi trudnoća.
Iz krvi se mora napraviti beta HCG hormon trudnoće.

cura jedna

postovanii..napravila sam danas test kao sto ste rekli i pokazalo je dvie crtice to znaci da sam trudna,ali jedna crtica se onako jedva vidjela jeli to ok?i danas sam dobila smedi iscjedak i bilo je krvi ko menga boli me stomak,zabrinuta sam i zbunjena sada..neznam sto se dogadaa????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, javite se svom ginekologu, sugerirao bih beta HCG iz krvi.

alabala

poštovani,
već 6 mjeseci pijem yasmin i nikad nisam preskočila niti jednu, al enkad popijem sa sat vremena zakašnjenja ili sat vremena prije, najviše zakasnila 4 sata. zadnja menstruacija mi je bila 27.4. ,a do 27.-29. sam pila sumamed antibiotik ( za vrijeme pauze od uzimanja),a 1.5. sam počela s novom kutijom tableta. nezaštićeni spolni odnos (samo pilule, bez kondoma)sam imala 30.4.( za vrijeme menstruacije) i 5.5. dakle 5 dana nakon prestanka menstruacije,ali niti jedan od ta dva puta partner nije ejakulirao u mene već vani, s time da je moj spolni otvor mogao doći u doticaj sa spermom jer je partner nakon toga samo nakratko ušao u mene . već par dana imam čuda probadanja u jajnicima i u maternici, kao kad trebam dobiti menstruaciju,a ne treba mi doći još 8 dana pošto mi ej ciklus 28 dana zbog pilula. zanima me da li je moguće da su pilule bile neučinkovite zbog antibiotika iako sam ga pila u vrijeme pauze i da li je moguće da sam zbog toga nekako mogla ostati trudna od predejakulata ili te druge kratke penetracije nakon ejakuliranja jer se nije oprao nakon toga i koliko je bitno piti pilule baš točno u određeni sat, tj. koliko su sitna odstupanja dozvoljena.... unaprijed hvala

cura jedna

postovani..isla sam ginekologu i rekla da mi je kasnila menstruacija 8 dana i da sam test napravila i da je bio pozitivan i da sam dobila menstruaciju ona je rekla da je to bila kemijska trudnoca da to nije nista da je samo menga kasnila..nie me pregledala samo to rekla..jeli to uredu?

upitnik12345

Poštovani,
već 6 mjeseci pijem Yaz kontracepcijske pilule. Prije 2 mjeseca sam slučajno propustila dvije pilule iz drugog tjedna.Popila sam obje odjednom, ali sam preskočila 4 prazne...započela sam novi blister. No, u međuvremenu je dečko slučajno ejakulirao u mene... sad Već sam dvije menstruacije dobila od tada, no svejedno me neki strah hvata...Postoji li mogućnost da sam trudna,a svejedno imam menstruaciju? Unaprijed hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, alabala nikako se nemorate brinuti. Zaštičena ste. Oscilacije uzimanja u principu oko 2 sata.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana curo jedna, ako vam je ginekologica tako rekla morate joj vjerovati. Vjerovatno se radilo o biokemijskoj trudnoći.