Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer nije bilo ejakulacije u rodnici.

IS1203

Poštovani,
Već sam Vam se obracala prije 2 mjeseca ali pojavio se novi problem. Naime taj 'problematicni' peting se desio prije u decembru. Ja sam par dana nakon toga imala normalnu menstruaciju medjutim dobila sam gripu i imala ucestalo povracanje pocetkom januara. Na pregledu UZ nisu nista vidjeli, i ukljucili su mi neke tablete za zelucane smetnje. Prvi put sam imala 'ovulacijsko krvarenje' i iskreno prepala sam se medjutim dolaskom slijedece menstruacije smirila sam se. Opet prije par dana sam dobila mucnine tacnije bol u donjem stomaku i zatvor i jucer su mi vadili krv te rekli da imam povecane eritrocite i da je to mozda jer je ovulacija u toku i da su u urinu vidjeli povecan broj bakterija . Ja sam primijetila par krvavih tackica sinoc ali danas toga nema. Uradila sam test na trudnocu jutros i negativan je. Zanima me da li je objektivno potrebno da se zakazem na pregled ginekoloski? Da li je mozda test mogao pokazati pogresan rezultat radi tih bakterija itd? I ako ne, zbog cega bi mi se sad moglo pojavljivati to krvarenje ovulacijsko, da li je to normalno? Imam li razloga za zabrinutost radi mucnina? Mnogo Vam hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše ste konfuzni. Moglo bi se raditi o ovulaciji. Ne radi se o trudnoći i ne trebate pregled za sada.

IS1203

Hvala Vam na odgovoru, samo me zabrinulo to povracanje i mucnine pa sam Vas htjela pitati da li povecan nivo eritrocita ili bakaterija moze imati ikakve veze s trudnocom i to sto u zadnja 2 mjeseca imam tih par tackica krvi u vrijeme ovulacije.
Izvinjavam se na konfuznom postu prije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj odgovor vrijedi i dalje.

jabukakruskasljiva

Poštovani,
imam ovakav problem pa molim za pomoć i savjet.
Djevojka i ja smo imali nezasticene odnose ovaj mjesec s tim da bi ja svaki puta prekinuo snosaj tj "izvadio" na vrijeme.
ima redovite cikluse i traju inace oko 29 dana ako se ne varam. datum kada je dobila zadnji put je 27.1. i trajala je kao i inace nekih 5-6 dana.
imali smo jedan odnos taj 5. dan dok jos nije u potpunosti zavrsila te 6., 12. i 14.2.
kao sto rekoh uvijek izvadim na vrijeme i ejakuliram tek za nekih par sekundi nakon sto ga izvadim ali smo imali i po dva odnosa gdje je drugi bio sat, dva poslje ali naravno poslje prvog sam se oprao i obrisao.
djevojka je zadnjih dana sva u strahu a i po prirodi je panicar jer je sa 9. na 10. povracala,a imala mucnine bez povracanja jos dan dva nakon i sad su je krenule lagano bolit dojke i ima povremeni proljev.
zanima nas da li je ikako mogla ostat trudna kako uvijek prije zavrsetka izade malo, te da li su ovi simptomi zbog nadolazece menstruacije ili bi se trebali zabrinuti.

unaprijed vam hvala na odgovoru.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li je trudna. Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.
Ako će joj kasniti menstruacija nek napravi test.

neznamnista

Pozdrav, imam pitanje to jest muci me nesto. zadnja menstruacija mi je bila 27.12, i otprilike gledajuci po tome koliko mi ciklus traje sam trebala dobiti 1.2, no jos dan danas ju nisam dobila. Spolni odnos sam imala tek 6.2 a prije toga oho-ho ranije, no imali smo zastitu. I jos plus to imala sam problema s jajnicima tj ciste na jajnici. Pecka me dolje, iako mazem kremom, i imam bijelo pranje -.-
Sto mi je? :S

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. To je broj jedan.
O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim odgovorima.

neznamnista

Uredu. Iako mi mjesecnica doslovno nikad nije tocna, uvijek mi kasni, no to mi je zbog cista koje sam imala a moguce da ih i opet stalno imam. Cak mi je jedanput bilo da nisam dobila jedan cijeli mjesec nego tek iduci mjesec i to tek na kraju toga mjeseca. A jos uz to sam stalno pod stresom i zivcana zbog problema kuci. Da li je mozda i to razlog, jer nemam nikakve mucnine, niti kakve druge simptome, osim sto mi kasni i imam to sto imam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je moguće. Pcos su glavni uzrok izostanka menstruacije u vašoj dobi.

natagaga

Postovanje.. 18 mi je godina..imam odnose s deckom dosta cesto.. ciklus mi je redovan.. od 28-30 dana ..zadnju sam mjesecnicu imala prije sredine drugog mjeseca,neznam tocno..odnose sam imala dana s 21.na 22 3zastitom,treci put za redom,on je dakle svrsio u mene u kondom al sjemena je bilo jako malo kaze jer triput u dva sata.. a mene su boljele grudi i dojnji dio stomaka u ova dva,tri dana sam trebala dobit..neplodni su dani zar ne? Kad je svrsio u kondomu je bilo malo,i nije curilo vanka,rastezali smo ga i provjeravali,osusio se ja ga pod tus tamo curi ja ga rasirim da vidim,pukne skroz..on mi obecava da nece bit nista,a ja nemogu spavat,premladi smo jako me strah utujek koristimo zastitu,dali cu ostat trudna? pomozite!!!!! :'(:'(:'(:'(

natagaga

Ispravka..prvi dan zadnje mjesecnice je bio 22.2

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

StefanPg

Cijenjeni doktore,s istom partnerkom imam odnose bez kondoma i uvijek vadim penis iz vagine prije i par sekundi jos masturbiram i svrsim van partnerke,danas smo imali odnos i kad sam izvadio penis vidio sam neke bijele tecnosti na povrsini dolje kozice,i ranije sam gledao to na njenoj vagini,molim Vas da mi odgovorite o cemu se radi i trebam li brinuti?
Puno pozdrava

natagaga

Postovani doktore dali ste meni odgovorili? Brinem jako ,znaci ciklus ide 24.1,pa 22.2, a to se nocas dogodilo,3 puta smo imali odnos u dva sata,svaki put sa zastitom ,medutim treci put je puknuo shvatili smo tek kad je sve proslo..hocu li zatrudnjeti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi najbolje znate da li ste ejakulirati. Ako niste, onda ne brinite.
Radi se o sekretu iz rodnice vrlo vjerovatno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natagaga odgovorio sam vam.

natagaga

Znaci nebitno sto je dio iscurio u mene kroz puknuti kondom.. dobit cu kroz par dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bio sam jasan.

Nazad
1 ... 59 60 61 62 63 64 ... 99
Naprijed