Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno nećete biti ako vam je ciklus redovit.

Anisija

Pozdrav,
imam neke čudne simptome koji mi oduzimaju misli ceo dan.
U periodu od 5 do 10 ovog meseca sam imala užasnu nadutost i gasove, kao i ponekad mučninu i slabost. Pomislila sam da sam trudna ali sam 11. dobila, čini se uobičajnu menstruaciju. Kada se završila, nadutost i gasovi su se nastavili ( a veoma pazim na ishranu i ne jedem ništa što pre nisam, a pre nisam imala gasove ) plus su počele da mi iskaču akne, jajnici me blago žigaju i povremeno osetim bol u donjem delu leđa. Sve kao da treba da dobijem. O učestalom mokrenju da ne govorim koliko je često.
Da li je trudnoća ipak moguća i pored skorašnje menstruacije?
Ako nije na šta bih trebala da obratim pažnju tačnije, na šta treba da uputim ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje nisu prema opisu ginekološke. Otiđite prvo liječniku opće medicine.

andy_123

Poštovani,

18.7. imala sam spolni odnos pri čemu je došlo do puknuća kondoma. 46 sati nakon toga popila sam Escapelle pilulu budući da su mi ciklusi neredoviti (30-34 dana). Menstruaciju sam dobila 28.7. i 7.8. sam napravila test na trudnoću koji je bio negativan. Iduću menstruaciju dobila sam 28.8. i prvih 5 dana bila je uobičajeno obilna, a zadnja 3 dosta slaba. Prije nekoliko dana primijetila sam da su mi grudi natečene i bradavice tamne pa me zanima postoji li mogućnost da tableta nije djelovala i da je ipak došlo do trudnoće?

Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste dvije menstruacije. Ne radi se o trudnoći.

sanja9654

Dobro vece.. Molim Vas da mi pomognete.
Kasni mi menstruacija 11dana prvi put, uvek mi je bila redovna (28og do 30og dana mi je ciklus). Poslednju menstruaciju sam dobila 14og avgusta, 26og sam imala nezasticen odnos koji je kratko trajao (nekih 6min). Decko nije ejakulirao u meni a ni van, dalje nismo nastavljali. Zanima me da li imam razloga za brigu? Da napomenem da sam vec cetiri nedelje prehladjena, ne mogu nikako do kraja da se izlecim. Prehlada se stalno vraca. Imala sam simptome kao da cu da dobijem ali nista. Bole me ledja, grudi su mi par dana bile malo bolne ali vise nisu. Boli me i donji deo stomaka, kao neko probadanje sa leve strane jajnika osetim. Sekret mi je nekada bele boje a nekada zuckaste. Osecam i peckanje pri mokrenju. Sta Vi mislite zbog cega mi menstruacija kasni i sta mi savetujete da uradim?

biscuits

Poštovani,
imam 44 godine (3.mj.,1970.), dijete od 4 i pol godine.
Izostala mi je menstruacija, posljednja je bila 15. kolovoza, prije nje 24. srpnja, 02. srpnja, 04. lipnja 10. svibnja i itd.
Imala sam odnose, ali mislim da ne bih trebala strahovati jer pazimo (prekinuti snošaj).
s obzirom da nisam dobila menstruaciju do tog nekog mog roka 15. rujna, 17. rujna sam napravila test za trudnoću koji je negativan.
Moram napomenuti da sam imala sličnu situaciju prošlog ljeta kada također nisam dobila menstruaciju tada mi je bila 14. lipnja 2013. na što sam dobila Dabroston tablete i dobila sam menstruaciju 08. kolovoza 2013.
Dali imam razloga za u mom slučaju strahove od trudnoće ili ne.
Hvala Sanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanja napravite test na trudnoću. Ako je test negativan posjetite svog ginekologa.
O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Biscuits, ne radi se o trudnoći. Svakako bi ista terapija bila u redu i svrsishodna.

Anita M

Postovanje
Ime mi je Anita,2 god.sam na ostrvu Malti i radim kao sobarica.Tu sam sa verenikom sa kojim pokusavam da zatrudnim oko 2 i po god.i sada sam vec nekako i odustala od pokusavanja pa rekoh kad bude bice,i nekako ni ne razmisljam vise o tome.Posto sam promenila klimu imala kasnjenja i ranjenja menstruacije,menstruacije su mi uvek bolne i obilne svih 6-7 dana.E sad, desava se sledece...13tog sep.sam bila dobila,nije bila bolna,gotovo da nisam ni osetila,sem sto sam bila mnogo nervozna i umorna,i ta menstruacija je trajala citava 3 dana i nije bio obilan.Zavrsi se,a pored svega toga primetim da su mi bradavice malko vece i jako osetljive.Danas je 24ti,a zadnja 3 dana imala sam neki cudan iscedak niti je krem boje niti roze i ima cudan miris,pomalo me boli stomak kao da trebam da dobijem i grudi su mi jos natecene i bradavice su jos uvek osetljive i malko vece.Nije mi se to nikada desavalo pa bih volela nekako znam sta se desava jer me iskreno pomalo nervira taj iscedak na gacicama i sto mi nekako grudi smetaju.Ne znam kako objasniti.Unapred jedno veliko hvala od srca,veliki pozdrav svima! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju vjerovatno koji se neki put vidi pred menstruaciju.
Svakako se morate krenut obrađivati i vi i partner.

jure999

Pozdrav, djevojka mi je imala menstruaciju u četvrtak koja joj je u nedjelju navečer prestala, u ponedjeljak navečer smo imali odnos i prezervativ je pukao prilikom ejakulacije i sperma je ušla, to se znači dogodilo peti dan od početka menstruacije. Kakve su šanse da ostane trudna i treba li uzeti ikakve pilule? Koliko dugo sperma u njoj može preživjeti? Inače ima redovne cikluse sa odstupanjem jedan eventualno dva dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita. Neplodni su dani.

jure999

Hvala na odgovoru Dr. Šakoronja. Problem je u tome što ona danas, znači 7 dana nakon prvog dana menstruacije osjeća želju za spolnim odnosom i bojimo se da nisu danas nastupli plodni dani. Pa samo da Vas pitam da li plodni dani uopće mogu nastupiti 7 dana nakon prvog dana menstruacije i da li je sperma u njoj mogla preživjeti tri dana od ponedjeljka na večer?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spermiji su sposobi za oplodnju48 sati.
Ne vidim problem kod vas.

aufilia

Postovanje,zanima me postoji li mogucnost da sam trudna.Imala sam rizicne odnose(prekinuti snosaj) 7.9.i14.9.,s tim da 7.9.decko nije uopce nikako ejakulirao,a 14.9.mu je dugo trebalo da ejakulira,nakon sto "ga je izvadio",ejakulirao je vani.MC spadaju u uredne od24-29,30 dana;traju 7-8 i nikad mi menstr.nije izostala,takodjer je prati bolni pms.Posljednju menstr.sam imala 26.8.i do dns nisam dobila.Kasni mi 2dana.Test na trudnocu GRAVIGNOST ultra (10hCG)sam napravila jucer(25) s jutarnjim urinom i pokazao je negativno.Zanima me kad ponoviti test i za koliko mi ginekolog moze utvrditi trudnocu,kao imogu li se pouzdati u negativan rezultat testa s obzirom da mi je prvi put izostala/zakasnila menstruacija,moram naglasiti da sam se udebljalau mjesec kilo-2 i bila sam u stresu;alu nista pretjerano??Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako ste ispravno napravila test. Pričekajte koji dan da nastupi menstruacija.

jure999

Hvala na odgovoru Doktore, recite mi molim Vas još samo ovo: Što bude sa spermom nakon 48 sati što bude unutra a ništa se ne dogodi,gdje ona ode? Od čega uopće spermiji preživljavaju u tih 48 sati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sperma se resorbira, a spermiju odumru i pretvore se u detritus i uklope se u iscjedak rodnice. Ne opterećujte se time.

Chanel3827

Dobar dan,
ispričavam se na smetnji no pošto odgovarate ljudima koji su u dilemi, imam pitanje, znači imala sam početak menstruacije 20.9.2014.
naglašavam po ciklusu mi je normalna 28 dana, no došla mi je 4 dana ranije
što znači, trebala je 24.-tog no nije već je 20.-tog.
Imala sam 28.9. spolni odnos kad mi je razina plodnosti bila visoka, no znači nije bilo nikakve penetracije u meni niti ejakulacije.
No nekako me grudi bole zadnja dva dana....

Molim za tipični odgovor, da li mogućnost trudnoće postoji?

Hvala unaprijed.

Nazad
1 ... 65 66 67 68 69 70 ... 99
Naprijed