Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dzenki na osnovu toga ne možete znati. Morate čekati da vam izostane menstruacija. Ne trčite pred rudo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dianetwood prema opisanom ne radi se o implantaciji niti o trudnoći ako su odnosi bili bez ejakulacije i sa zaštitom.

Anabelle36

Uvazeni doktore,nova sam ovdje,javljam Vam se jer me je strah da sam trudna. Naime imam 16ipo godina i prvi spolni odnos sam imala 25.8. Decko nije svrsio u mene, vec vani i zatim maramicom obrisao to. Nakon mozda jednog sata smo opet i opet je svrsio vani, i treci put nakon sat ipol mozda opet. Zadnji put sam menstruaciju imala 16.8. naime menstruacija mi nije redovna,vecinom uvijek kasni tj dolazi nakon 30 dana nekad 34,35 najcesce tada. Brinem se da li su spermiji ostali zivi i mogli me oploditi a vidite i sami nisu mi bili plodni dani. Iscekujem menstruaciju i mnogo se nerviram u zadnje vrijeme i smatram da radi toga na dane osjetim bol u jajnicima. Nakon odnosa nekoliko dana i nisam mogla bas jesti a sada mi se stalno jede. Nadam se da cete mi donijeti dobre vijesti,izvinite na oduzimanju vremena,iscekujem Vas odgovor,pozdrav

bebaboooooom

Dakle zadnja mjesecnica bila je 17.8.2015. a spolni odnos imala sam 27.8.2015. i moj dragi je ejakulirao u mene. Inače mi je ciklus trajao 33 dana ali zadnjih 3 mjeseca mjesecnica mi dolazi tocno na 28 dan. Već pet dana osjecam bol u maternici i imam bolne grudi, primjetila sam da mi je rub oko bradavice tamniji. Jucer a evo i danas imam povisenu temp. 37,2 celzijusa i prije kojih pola sata pocelo mi je biti slabo i evo sad mislim da cu se srusiti. Znam da bi morala cekat da mi dođe ili ne dođe mjesecnica 14.9. ali sam nestrpljiva. Da li mi mozete reci da li je to trudnoća i da li bi mogla napraviti kućni test za trudnoću vec npr sutra u jutro? da li ce test biti tocan ili je jos ipak prerano da radim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anabrllr šansa postoji. Ako ne dobijete menstruaciju za par dana napravite test. Savjetujem zaštitu od trudnoće čim prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bebaboom šansa za trudnoćom postoji. Napravite test u vrijeme očekivane menstruacije nikako ne prije.

Anabelle36

Izvinite uvazeni doktore sto smetam opet,ali kolike su sanse? Dali znate iz iskustva jer jako sam zabrinuta. I sto ste mislili pod ,,savjetujem zastitu od trudnoce cim prije"? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako dobijete menstruaciju idući ciklus koristite nadalje pilule ili kondom. U postocima zaista ne znam,.

Anabelle36

Postovani doktore opet ja,htjela sam vam reci da me bolio stomak ovih dana ko da cu dobit i pred svaku menstruaciju imam kao "znak" da ce doci,bude rozo ili smedje. e sad mi je to smedje ali me zabrinilo sta su vas neki pitali da li taj smedji iscjedak ima veze s trudnocom. 99% cu dobiti menstruaciju kroz ovaj ili iduci dan ali vas izvinite svejedno pitam da budem sigurna,pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Klaretta

Poštovani,
zadnje odnose sam imala sredinom 8.mj, s prekinutim snošajem. Zadnja menstruacija je bila 22.7. Prije mi je znala kasniti po tjedan-dva. Sada mi kasni već 3 tjedna.
8.9. tj dva tjedna nakon što sam trebala dobiti menstruaciju sam napravila test i bio je negativan. Nedavno sam imala e.coli koju sam liječila. Naručena sam kod ginekologa početkom 10.mj, ali zanima me postoji li mogućnost da sam ipak trudna, unatoč negativnom testu?
Hvala i lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

tresnja<3

danas smo momak i ja imali odnos. za 5 dana bih morala dobiti mengu. tako da sam sad vjv. u neplodnim. trajalo je nrkolko minuta. i za 10 min je on svrsio dalje od mene. a 10.9 (8.9. ovulacija) je traljo penis u mene. i svrsio isto podalje. je li moguce da sam trudna jer dok je on istreasao spermu stavila sam penis u svoje gace. na pocetak spolnog organa i je li nekolko kapljica sperme moglo skliznuti u mene. sad imam bolne grudi pristice i nervozu. moram se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od trljanja još nitko nije zatrudnio.

tresnja<3

a spolni odnos???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer za nekoliko dana trebate dobiti menstruaciju.

Anabelle36

Postovani doktore evo ja sam dobila menstruaciju u utorak 15.9. i sve je ok bilo iako me neizdrzivo bolilo vise nego inace ali opcenito imam velike bolove tako da je to normalno. Da li je sad svaka mogucnost za trudnocu nemoguca?

ella127

Postovani,
Vec godinu dana pokusavam zatrudniti. Ovaj mjesec smo pratili plodne dane i imali odnose. Posljednju menstruaciju sam imala 29.08.2015 , a sljedeca je trebala biti za 28 dana, medjutim jucer 20.09. mi se pojavila tamna krv, traje i danas. Moja menstruacija inace traje 4 dana i uvijek je bolna, redovna i prva dva dana obilna. Sada je oskudna, nisam ni imala simptome PMS-a. Jednostavno se pojavila krv i danas osjecam blagi bol u trbuhu.Da li postoji ikakva sansa da sam u drugom stanju, ako ne zasto mi je dosla preuranjeno cak 7 dana i zasto je oskudna? (radila sam prije 3 mjeseca papa test koji je izvanredan i sve u najboljem redu) Molim Vas za odgovor.

stelica147

Poštovani,
posljednju menstruaciju imala sam 15.08. ;prije te 09.07. ; a prije te 03.06. Kao što vidite nije mi baš redovita, znalo se dogoditi da mi kasni po dva tjedna i dođe normalno, i sve to nije pretstavljalo problem dok nisam odlučila ostati trudna. Naime tjedan dana nakon posljednje menstruacije imala sam obojeni iscjedak prvo svjetlo smeđe, zatim roskaste boje bez nekog iritiranja, kao da je sve normalno samo obojeno. Zatim sam neko vrijeme imala osjećaj kao da mi netko rukama pritišće trbuh, jednom sam imala vrtoglavicu, nekoliko puta kad sam pojela koji komadić više me tjeralo na povraćanje pa sam pomislila da sam si pokvarila želudac. U roku posljednjih tjedan dana kad sam trebala dobiti imam bolove ko da budem dobila ali još nije došla, cijelo vrijeme mi je neki čudan osjećaj u trbuhu kao da se nešto događa a ti bolovi ko kod menstruacije mi dolaze tu i tamo u naletima i dosta su jaki. Osjećam i bolove u donjem dijelu leđa. Danas sam konačno uspjela doći na red kod ginekologa,radila mi je ultrazvuk s nalazima : UTERUS avf 91x47x51, end-16 mm
LIJEVI JAJNIK: 25x20 policističan
DESNI JAJNIK: 50x29 sadrži kolabiranu cistu 28x25
PRIMJEDBA: U Douglasu nema slobodne tekućine.
Vadili su mi i krv te mi ukupna beta podjedinica humanog korionskog gonadotropina iznosi 147 H, bila sam sva vesela jer piše da je u 3-4 tj. trudnoće od 5,8 do 750, tj u 4-6 tj trudnoće od 9,5 do 31795, no zatim mi je ginekologinja rekla da je to dosta niska razina i da se radi o trudnoći ali da je to premala razina i premali broj tjedana iza te trudnoće. Pošto me cijelu zbunila čim sam stigla doma krenula sam sa pretragama na internetu i sada me strah da nije izvanmaterična ali piše da u Douglasu nema slobodne tekućine pa bi to trebalo značiti da nije ili? Ugl sutra ujutro ponovno idem na ultrazvuk i vađenje krvi ali nemam toliko strpljenja i živci mi nedaju mira. Što ako će sutra razina hcga biti manja? I koliko veća treba biti da je sve ok? Naime čitala sam da se povećava svaka dva do tri dana pa ne znam zašto me odmah drugi dan naručila za ponovni nalaz krvi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anabela ne radi se o trudnoći ako ste dobili menstruaciju.

Nazad
1 ... 75 76 77 78 79 80 ... 99
Naprijed