Da li sam trudna?

teica2510

Postovani,
Sinoc sam napravila i negativan je.... jos uvijek imam iste bolove u donjem dijelu trbuha, u ledjima, umor.. da pricekam jos malo i ponovim test ukoliko mjesecnica ne dodje? Povremeno imam zanemarivi smedji iscjedak.
Samo se bojim da nije nesto drugo osim trudnoce.
Hvala.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da vidite hoćete li dobiti menstruaciju.

teica2510

Hvala Vam.
Pričekat ću još malo ako ne dođe napraviti ću još jedan test i posjetiti ginekologa.
Hvala na utrošenom vremenu.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ivcy1306

Postovani, pisem Vam opet. Na Vasu preporuku napravila sam test i pozitivan je. Ono sto me sada zanima je folna kiselina, zanima me dali ju mogu piti na svoju ruku i koliko ili da ipak sacekam termin kod ginekologa? Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete na svoju ruku minimalno 400 mikrograma dnevno. Sretno.

em1ca

Poštovanje doktore

Sinoć sam imala spolni odnos sa dječkom. Trebam dobit 20.3 . Odnos trajao samo desetak sekundi i moja vagina nije bila vlažna . Izvadio je svoj penis 3-4 sekundi prije nego što je ejakulirao. Da li ima razloga za brigu i da li je moguća trudnoća u ovom slučaju ?

Hvala unaprijed, l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije onda se ne trebate brinuti.

ivaanai

Poštovani,

pijem kontracepcijske pilule već 4 godine. Zadnje 2 godine uzimam Lindynette 20. Uz oralnu kontracepciju istovremeno koristim kondome. Menstruacije su mi uvijek uredne, svakih 28 dana, s tim da mi se zna jednom godišnje pomaknuti za dan. Zadnju pravu menstruaciju imala sam 30.01.2016. 18.02.2016. išla sam ginekologu koji mi je radio uzv i rekao da je s jajnicima sve u redu i da se na ultrazvuku vide kao neaktivni. Tjedan dana kasnije išla sam vaditi krv kao redovnu kontrolu za uzimanje kontracepcije. Međutim, zbog dijagnoze CIN 1, dobila sam Albothyl vaginalete, koje sam koristila neposredno tjedan dana prije menstruacije. Trebala sam dobiti menstruaciju 27.02.2016., međutim, nisam dobila. Predvečer, taj isti dan kad sam trebala dobiti, izvukla sam veliki komad oguljene kože (posljedica korištenja Albothyla) koji je bio pun krvi.(znam da je običaj komad kože bijele boje). Iduća 2 dana bilo je i komada te oguljene kože i krvi, iako ne puno, zatim je prestalo, znači sveukupno 3 dana. Taj dan sam napravila test na trudnoću koji je pokazao da je negativan. Međutim, 6 dana od očekivanja/dobivanja menstruacije, malo mi je bilo zlo, pa sam ponovila test koji je opet pokazao da je negativan. Ono što mene zanima, da li se to moje krvarenje može smatrati menstruacijom? znam da žene koje uzimaju oralnu kontracepciju znaju imati oskudniju menstruaciju, ili ju uopće ne dobiti, samo što se meni nikada nije dogodila ta situacija. Kontracepciju sam uzimala uredno, nisam zaboravila nijedan dan, a tu su i kondomi koji nisu pukli. Uz sve navedeno, jasno mi je da su šanse za trudnoću nikakve, ali brine me što sam imala mučninu, a i malo sam se udebljala zadnjih mjesec dana i neprestano sam gladna. Napominjem i da sam u zadnjih mjesec dana počela vježbati svaki dan, pa je moguće da sam mišično ojačala i da sam gladnija zbog povećanje potrošnje kalorija.
Zanima me Vaše mišljenje o svemu navedenome i unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija može i izostati uz pilule ili biti jako oskudna. Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem pilula prema shemi.

student24

Postovani,
Imam redovite mjesecnice sa do sada 3 iznimke. Imala sam nezasticeni odnos. Trenutno mi kasni 3.5tjedno. Radila sam dva testa - 10. I 20. Dan kasnjenja i bili su negativni. Molim savijet.

Dendur

Postovani,

Pre dva meseca sam dobila 26.01.2016, narednog meseca mi je poranilo 11 dana, znaci dobila sam 15.02.2016.. Nisam imala razloga za brigu jer nisam imala odnose taj mesec.. Tj.u periodu izmedju ove dve menstruacije.. Nakon ove menstruacije koja mi je trajala 5 dana, imala sam sa deckom odnose bez zastite, tacnije odnos sa prekinutim snosajem. Racunala sam neplodne dane 10 dana od prvog dana menstruacije, znaci bila sam u neplodnim danima do 25.02.. Posle toga smo imali isto odnose bez zastite, samo sto sam 02.03.popila tabletu za dan posle.. Znaci da iako je ista bilo u periodu od 29.02-2.03, ta pilula me je "obezbedila"..
Vec par dana imam kao neke male grceve u dodnjem delu stomaka, i danas mi se pojavilo neke malo krvarenje. Nisam imala simptome menstruacije iako ih imam svaki put.. (Bolne grudi nekih 5 dana pre men).. Znaci da mi je opet poranila 7 dana. Zanima me da li postoji mogucnost da sam dobila ranije zbog te pilule? I da li postoji mogucnost od trudnoce? Hvala! Pozdrav!

hercegovac11

Postovani, moja djevojka i ja smo imali nezasticen seks tokom cijelog mjeseca (inace, taj vid "kontracepcije" je funkcionisao unazad 10 mjeseci bez problema), naravno nisam nikad ejakulirao u nju. Ponovljenih odnosa nakon ejakulacije je bilo ali ne odmah i uglavnom bih isao u WC da mokrim i da se operem kako ne bi zaostalo nesto sjemena u uerti.
Poslednju menstruaciju dobila je 5.2 a ciklusi joj traju od 28 do 31 dan, otprilike, zakljucno sa danasnjim danom 8.3 menstruacija joj vec kasni 2 dana.
Ima bolne grudi vec dva dana i povremen bol u stomaku.
Posto se unazad mjesec dana bavi sportom, tacnije ide u teretanu i naporno trenira, procitali smo da to moze odloziti menstruaciju na par dana, pa nas zanima kakve su sanse da kasni iz tog razloga i kakve su sanse da je trudna? Koliko jos da sacekamo prije nego sto se obratimo ginekologu.
Hvala na odgovoru, unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Student ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dendur prema opisanom se ne radi o trudnoći. Ne možete računati plodne dane jer vam ciklus nije redovit.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hercegovac, ne koristite zaštitu, imate opetovane odnose, kasni joj menstruacija. Šansa za trudnoćom postoji ali nije velika.
Neka napravi test.

horselover

Pozdrav,
ovako, poslednju menstruaciju dobila sam 24.03. imala sam nezasticeni odnos sa deckom 13, 14, 15, 16, 20, 21, 22, 23. Nijednom nije svrsio u mene, da li je moguce da sam trudna?

Vegma

Postovani, jucer sam imala nezasticeni spolni odnos. To je bio 26. dan od poslijednje menstruacije, a inace menstruaciju dobijem svakog 28. dana.
Partner je sporo reagirao i kasno prestao sa penetracijom i tek sto ga je krenuo vaditi, mislim da je malo svrsio u meni, a ostatak po vanjskom dijelu spolnog organa.
Mene sada zanima, kako imam 2 dana do menstruacije, kada ja zapravo mogu napraviti test i koji je po vama najpouzdaniji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Horselover ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vegma neće doći do trudnoće ako su vam ciklusi redoviti i ujednaćeni na godišnjoj razini.

Nazad
1 ... 79 80 81 82 83 84 ... 99
Naprijed