Da li sam trudna?

horselover

Ja jos uvek nisam dobila... Kada bi trebalo da uradim test? Da li postoji mogucnost da nisam trudna, vec da mi samo kasni malo vise? Inace mi je veoma neredovna menstruacija, pa menstruacije osciluju od 26 do 39 dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija napravite test.

sanjanenad

Postovani,

Imam problem imam simptome trudnoce kao sto su (vrtoglavica,mucnina,povecan apetit,bol u grudima...itd) medjutim,
danas sam kupila test i pokazao je negativno pa sam se malo uspanicila jer neznam sta se desava...
s toga bih vas najlepse zamolila da mi odgovorite u sto kracem roku.

U napred HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje koje ste naveli su nespecifične i javljaju se u stotinama poremećaja a ne samo u trudnoći.
Dakako da niste trudna ako je test negativan.

sanjanenad

Postovani,
Ja sam dobila 17og aprila i muz i ja smo imali redovan odnos bez zastite jer mnogo zelimo bebu,
simptomi su se pojavili 29-30 aprila i svaki se pojavljuje novi simptom,
2.maja sam uradila test i test je bio negativan stim sto se jedva videla i c linija,
pa sam htela da pitam da li da sacekam datum menstruacije pa ako ne bude 17og da uradim test da bi sto posto bila sigurna ??
Ili da odem kod doktora??

U napred hvala

S postovanje
Sanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu radite test ako vam ne kasni menstruacija?
Test se najranije može napraviti u vrijeme očekivane menstruacije. Dakle oko 17.5. najranije.

skywalkeerka107

Pozdrav,

Zadnji put sam imala menstruaciju 18. marta, menstruacija mi kasni 19 dana, imam pojačano bijelo pranje i svakodnevno vježbam, također imala sam spolni odnos bez zaštite u proteklom periodu. Nije došlo do ejakuacije u mene. Radila sam test za trudnoću koji je bio negativan, Da li postoji šansa za trudnoću i da li bih trebala uraditi još jedan test.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test. ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Tijana97

Postovanje,
Poslednju menstruaciju sam imala 10.04. Imam redovnu menstruaciju svakih 27 dana. Trebala sam dobiti 06.05. Uradila sam dva testa i bila su nagativna. Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da niste.

henrymcdo

Postovani gospodine Dejane,

zadivljen sam Vasom istrajnoscu i profesionalizmom jer vidim da od 2010 godine do danas resavate nase probleme.
Ovako, u vezi sa djevojkom sam malo vise od godinu dana i duzi period veze sex smo upraznjavali prvih 5-6 minuta bez prezervativa koji bih nakon toga kada osjetim vecu nadrazenost uredno stavio na polni organ kako bih izbjegao moguce posledice. Njena poslednja menstruacija je bila 14.04. i obicno joj interval izmedju menstruacija traje krace od 28 dana, vecinom oko 26, medjutim menstruacija joj kasni i cak ni danas (17.05) je nije dobila. Poslednjih mjesec dana smo imali seks takodje na isti nacin i siguran sam da nije doslo do svrsavanja u vaginu nego u kondom. Ali i dalje me je strah jer znam da postoji mala sansa da do toga dodje i prije same kompletne ejakulacije. Djevojka svoje stanje od dana kada je trebala dobiti objasnjava ovako: - Prvi dan (prije 6 dana) kada je trebala da dobije menstruaciju stomak joj nije bio nadut imala je blage bolove i braonkasti iscjedak, koji je stao nakon cega smo nakon 2 dana imali odnos ponovo, taj dan i dan posle se osjecala kao da ne treba da dobije, medjutim posle toga poslednja 3 dana ima bijeli iscjedak, stomak joj je blago otecen i ima relativno blaze bolove u donjem dijelu stomaka i kaze da osjeca bol u jajnicima. Da li je sve u redu? Poslednjih par dana panicarimo oboje. Nadamo se Vasem odgovoru. Unaprijed Vam hvala od srca. Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja, pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Zozi12

Pozdrav.. Menstruaciju sam trebala dobit 26-og.. Kasni mi vec tri dana.. Decko me dodirivao svojim spolnim organom, malo ga je stavljao ali ne duboko, jer sam nevina.. Nakon toga kad ga izvadio bilo je malo sperme na njemu, ali on kaze da nije svrsio.. Tek je poslije kad ga izvadio, a i nije ga stavljao duboko.. A i bili su mi neplodni dani, da li je moglo doci do trudnoce ? I jos nesto me zanima,prije tog smo se isto tako dirali, decko je svrsio u wc.. Pa me nakon nekih 30 min opet dirao sa polnim organom, nije stavljao duboko, malo samo.. Da li je moglo ostat spereme.. I kolika je mogucnost za trudnocu... Molim vas odgovorite brzo.. I hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su bili neplodni dani onda neće doći do trudnoće. Ako nije ejakulirao onda to nije bila sperma. Prema opisanom mislim da ne trebate biti u brigi.

Aaaa99

Postovanje. Imala sam nezasticen odnos drugi dan nakon zavrsetka menstruacije. Zadnje menstruacije su mi bile: 13.2 , 13.3 , 13.4 , 9.5 a sad je vec 10.6 a menstruacije nema. Pod stresom sam velikim.. Da li postoji sansa za trudnocu s obzirom da sam imala odnos u neplodnim danima ? Unaprijed hvala.

bar12

izvinjavam se ne znam da li se moja pitanja ikako postavljaju(iako administratori kazu da je postavljeno, ali ja ne vidim da je igdje postavljeno a kamoli odgovoreno), ali razumite me, rijec je o nezasticenom odnosu sa curom, menst joj pocela 31.05 a zavrsila 04.06, odnos smo imali 05.06 i po svim tim nekim kalendarima na internetu i po forumima 1 dan nakon menst je neplodan. ejakulacije nije bilo nikako, zadnji put sam svrsio 30 sati prije odnosa, u tom razdoblju sam se i tusirao, i bezbroj puta pisao, pa me zanima da li je moguce da cura zatrudni od predejakulata, kako sam citao predejakulat je par sekundi prije ejakulacije, ali da li se on moze luciti ako npr osjetim da bi mogao nekada uskoro svrsiti, pa cura i ja prekinemo odnos dok se to smiri, pa ponovo nastavimo? da budem precizniji ne radi se tu da cu svrsiti za 10 sekundi.. Da li imam razloga za brigu da ce cura zatrudniti? Hvala unaprijed doktore

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći. No s obzirom kašnjenje napravite ipak test.

MijaMalina

Poštovani,
radi se o slijedećem. Dobila sam menstruaciju 2 dana ranije, i nije baš uobičajna. Manje je obilna, i danas (3. dan) ima skroz malo. Inače, prva 2 dana mi je baš obilna, a ostala 2 srednje. Ali ovaj put i prva 2 dana nije bila obilna s tim da sam vidjela male komadiće u urinu. S dečkom upražnjavam peting, znači samo dodirivanje rukama bez dodirivanja spolnih organa. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće ako je nešto sperme ili tečnosti (koja se luči sve vrijeme) bilo na prstima?
Dečko nikad nije svršio blizu mog polnog organa, nego samo na stomak ali poslije toga više nije bilo dodirivanje. Da li sam ja mogla kad sam se brisala nakon nužde spermu donijeti do vaginalnog otvora u slučaju da je nisam prije toga fino obrisala, i da li je moguće da od tečnosti koja mu sve vrijeme curi da mu je bila na rukama kad je mene dodirivao? Da li je moguća trudnoća? Zadnji peting je bio prije 8 dana.
Molim vas, odgovorite. Panika me hvata zbog neobične menstruacije.
Moram još napomenuti da sam pod stresom zbog rokova, ne znam može li to biti uzrok.

Josipa1409

Pošovani.. zadnju menstruaciju sam imala 08.05.. Ciklus mi traje 26,27dana.. Svaki mj je redovit.. Ovaj mj sam trebala dobiti 4.. Prije 2tj suvmi se pojavili simptomi, idem stalno na wc,imala sam bjeli iscjedak, grudi me uzasno bole, imam nekada popodne mucnine.. Napravila sam test prije tj dana i bio je pozitivan..bila je bljeda crta, al je ipak bila.. Prije 4 dana sam malo prokrvarila, i to zoliko da mogu cjeli dan nositi jedan ulozak, i to je trajalo 3dana i prestalo, imala sam male grceve uz to.. Inace kad imam mengu imam jake bolove svaki mj i imam obilne menstruacije.. Otici cu svakako kod ginekologa, al me zanima i vase misljenje..i da, imam svaki dan mucnine ali traju par min i prodju..unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mija malina ne radi se o mogućnosti trudnoće. Uzrok može biti anovulacijski ciklus, cista na jajniku i sl.

Nazad
1 ... 80 81 82 83 84 85 ... 99
Naprijed