Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Independent prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Uzrok treba tražiti drugdje.

Elzana

Postovani, 05.11. sam imala zadnju mjesecnicu. Od 25.11. do 27.11. imala sam odnose sa partnerom u kojima je svaki dan ejakulirao u mene. Kako je to vec bio 20-22 dan od mjesecnice mislim da su mi to ne plodni dani. Ciklus mi je redovit i traje 30 dana. Vrlo rijetko 28 dana, i bas nikada krace. Kolika je vjerojatnost trudnoce? Ima li razloga za brigu?

ema1996

Pozdrav!
Posljednja menstruacija mi je bila 24.10. A imam redovite cikluse od 28/29 dana svaki mjesec. Menstruacija mi kasni 8 dana, a imam mucnine, glavolje, cesto mokrenje, blage bolove u trbuhu i lagano osjecam bolove u desnom jajniku al zanemarive. Par dana sam osjecala mucninu nakon bilo kakvog unosa hrane, no sad je u redu. Imam stalnog partnera i ponekad prakticiramo nezasticene seksualne odnose uz prekid prije ejakulacije. Pred 2 dana sam napravila test za trudnocu i bio je negativan. Zanima me,po vasem misljenju jel mofuce da sam trudna i jel mozda test pokazuje negativno jer sam ga napravila prerano?
Unaprijed hvala

SamoDaNije

Postovani,

Pilule sam pocela uzimati na prvi dan mjesecnice te sam imala dva nezasticena odnosa (sa ejakulacijom u mene) u 2 dana. 7 dana kasnije sam pilule prestala uzimati zbog odredjenih smetnji. (U medjuvremenu nije bilo odnosa).
Decko je radio spermiogram i po nalazu spada u gotovo neplodne muskarce (ima najvise spermija koji se ne gibaju niti nose genetski materijal), no citala sam da je muska neplodnost ipak malo kompliciranija od zenske.
Ja imam ciste na jajnicima i samim time neredovite cikluse.

Od pocetka zadnje mjesecnice (nakon prestanka uzimanja pilula) je proslo mjesec dana (31.10.) i ja sam jucer napravila test (iako je prerano pretpostavljam) i negativan je.

Kolike su sanse da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samodanije ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Elzana ako su ciklusi ujednačeni, neplodni su dani i mala je šansa za trudnoćom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ema nije prerano. ne radi se o trudnoći prema opisanom.

JecaM

Pozdrav doktore. Molim vas za pomoć mnogo sam uplašena. Imala sam prvi put odnos sa dečkom 4.11.2016.godine(bez zaštite) i nije uopšte ejakulirao u mene, niti izvan mene uopšte, jedino što je imalo malo pretsemene tečnosti na njemu. Menstruaciju sam dobila nakon tog odnosa 11.11. a prethodni mesec bila je 16.10. i ciklusi su mi takvi da uvek dobijem 4-5 dana ranije, međutim ta menstruacija je trajala dan kraće(4 dana) nego uobičajeno(5-6dana) i išlo je mnogo manje krvi, nije mi natapalo ceo uložak, a obično mi traje 5 dana i uvek mi natopi uložak, tako mi je posle tog prvog odnosa. Da napomenem da sam 2-3 dana posle odnosa (6 i 7 novembar) povraćala po ceo dan slabo sam jela, bila sam nikakva i otišla sam kod lekara i rekli su mi da sam mogla da dobijem upalu pluća da nisam došla, dali su mi jake antibiotike, 2 i po nedelje sam ih pila , sad me je sve prošlo i imam samo suvi kašalj(to sam ozebla napolju na rođendanima). I nakon tog odnosa sledeća dva odnosa takođe bez zaštite imala sam 28.11 i sledeći 02.12. to su mi bili neplodni dani takođe nije ejakulirao uopšte i često je brisao pretsemenu tečnost, malo je imao i to brisao. I ono što me plaši da nije zbog trudnoće, 3.12. uveče počelo je da me pecka i svrbi dole i ne znam zbog čega je to, malo sam se informisala i piše da su gljivice verovatno , a pročitala sam da mogu da se pojave zbog trudnoće i još neki razlozi, što me je još više uplašilo i često mislim o tome i stresiram se, a plašim se da odem kod ginekologa da mi ne kaže da sam trudna. I sutra bi trebalo da dobijem, a od juče mi se pojavio u vešu sekret koji je stvrdnut , ne znam kako da opišem, i danas isto sam videla stvrdnut sekret dole i to me mnogo brine(a unutra vagine ima sekreta i sad i mislim da je to onaj kad treba da dobijem, pa ako bi mogli da mi kažete šta je u pitanju plašim se, hvala puno !!! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Valjda se radi o gljivicama. Ne radi se o trudnoći.

Canis

Molim Vas pomozite! Imala sam nezasticen spolni odnos sa partnerom dan prije menstuacije koje su najcesce redovite. Sutradan sam dobila menstruaciju i prvi dan je sve bilo normalno, medutim, drugi dan je vec bila primjetno oskudna i to me zabrinulo posto mi inace traje po 4-5 dana.evo sad i treci dan jedva sto ide. Molim vas, da li sam trudna i da li mi vrijedi 3 dana nakon sexualnog odnosa uzeti hitnu kontracepciju? Hvala unaprijed

jopa22210

postovani, molila bih vas da mi odgovorite na moj upit. pila sam antibebi pilule do 9.11, od tad imam nezasticene odnose sa svojim deckom. menstruacija mi kasni 20 dana, iako znam da je to moguce zbog prestanka koristenja kontracepcije, zanima me dali postoji mogucnost trudnoce s obzirom da on ejakulira u mene. zadnjih desetak dana imam bolove u donjem djelu trbuha, znam se u noci i probudit zbog bolova.. napravila sam jedan test bio je negativan, ali mi je ginekologica rekla da ponovim za desetak dana od zadnjeg spolog odnosa. unaprijed hvala

Zozi12

Pozz.. Prije nekoliko dana mi je zavrsila menstruacija, prije tog sam se zabavljala sa deckom, trljao je svoj polni organ od moj, kad sam ustala i kad ga stisnuo izasla je jedna kapljica, ali nije svrsio, nakon toga nisam ga vise dodirivala, inace sam djevica i ne stavlja ga unutra nikada.. Sad imam visok pritisak, manta mi se, svrbi me dole i kuca mi jako zeludac, to je od nahlade ja msm.. Sad me zanima da li sam mogla ostat trudna tako, jer ga nije stavljao (nemam bolne grudi) a nakon tog' sam imala i menstruaciju, koja je kasnila 2 dana kao i inace.. Hvala vam na odgovoru

JecaM

Poštovanje doktore

Hvala na odgovoru puno , danas sam trebala da dobijem i nisam, uvek dobijem za 26 ili 27 dana nakon poslednje menstruacije , pa i dalje imam sumnju da nije zbog trudnoće možda, ili je možda zbog tog čvrstog sekreta i danas je bio čvrst ali manja količina, ako mogu da pitam opet, sigurni ste da se ne radi o trudnoći? Hvala puno još jednom !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Canis ne rdi se o trudnoći. Ne vidim problem kod vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jopa, moguća je i trudnoća i kašnjenje vezano uz prestanak uzimanja pilula. Za početak napravite test.

jopa22210

Napravit cu ga ujutro, al mi je cudno jer nemam nikakvih simptoma a i prvi mi je bio negativan, dali je moguce da sad 10 dana od zadnjeg odnosa bude pozitivan? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

jopa22210

Napravila sam, opet je bio negatuvan.. ne znam sad dal da ponovim za par dana ili da jednostavno pricekam menstruaciju? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte kroz tjedan dana da nastupi menstruacija.

aca33

Postovani,

ovo je moj problem, zadnju menstruaciju sam imala 27.10 imala sam sa momkom par puta nezasticeni odnos, ali nije svrsio u mene izvadio je prije ejakulacije. Prije 5 dana sam uradila test za trudnocu bio je negativan. Imam cesto mokrenje, bolove pri dnu stomaka u vidu probadanja i jako bolne grudi. Treba mi vas savjet za dalje?

Hvala unapred.
Pozdrav

Nazad
1 ... 84 85 86 87 88 89 ... 99
Naprijed