Da li sam trudna?

marinazagreb

Poštovani,
prošla menstruacija mi je bila 3.siječnja,ciklus mi inače traje 28 dana.Spolni odnos bez zaštite sam prakticirala cijelo ovo vrijeme.Partner nijednom nije ejakulirao u mene, ali nakon coitusa interruptusa penis je samo isprao i urinirao te nastavio bez kondoma.Menstruaciju sam dobila 28.02, dakle 3 dana prije očekivane. Prije menstruacije sam osjećala lagano probadanje u sakralnom dijelu kralješnice i desnom donjem predjelu trbuha. Krvarenje je prilično obilno i stoga (optimistički) pretpostavljam da se ne radi o implantacijskom krvarenju već zaista o mjesečnici (koja mi inače iznimno rijetko urani). Koja je prema Vašem mišljenju mogućnost da se radi o trudnoći?
Hvala unaprijed na bilo kakvom savjetu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, riječ je o menstruaciji.
S obzirom na nesiguran način zaštite, savjetujem da ukoliko još neželite trudnoću, koristite bolju zaštitu od trenutne koju primjenjujete.

ana-split

Poštovani,
Imala sam nezaštićeni spolni odnos,ali s prekinutim snošajem 7. dan ciklusa. Ciklus mi inače traje 27-30 dana. Zanima me, kolike su šanse za trudnoću? Također, interesira me postoji li šansa za trudnoću ako se nezaštićeni odnos s ejakulacijom ima na prvi dan ciklusa?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ti dani spadaju u neplodne dane. Ne brinite niti u prvom a niti u drugom slučaju.

ameli

Poštovani,

Imam nekoliko nedoumica vezanih upravo na ovu temu.
Naime menstruacije su mi po mom proračunu redovne (28-31 dan), posljednju menstruaciju sam imala 25.12., i ovog mjeseca menstruacija je stigla 24.01 ali sam se zabrinula jer nije kao uobičajena pračena bolom i jakim krvarenjem, sve je bilo slabije sa malo ugrušaka, eh 30.01 sam imala nezaštićeni odnos, mislila sam da je ciklus završio i da mi je to jedan od neplodnih dana ali ne od tog dana još uvijek krvarim, imam bolove u desnom jajniku, bolove u ledjima , u grudima ne jake, kao i u m.ciklusu, stim da me i glava često boli, i jave mi se mučnine uvečer. Da li ima razloga za paniku, i da li da uradim test.

Hvala unaprijed,
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za paniku, mislim da test nije nužan. Ako bolovi perzistiraju savjetujem da se javite na ginekološki pregled.

crnokosa575757

Poštovani, zadnju menstruaciju trebala sam dobiti 28.1. Inače imam sve simptome nekoliko dana prije nego što trebam dobiti, no ovoga puta samo me malo bolio stomak. Prvo sam mislila da se radi o kašnjenju jer se tu i tamo dogodi da mi kasni 2-3 dana. 31.1. pojavio se smeđi iscjedak ili vrlo slabo krvarenje koje je trajalo 3-4 dana. U međuvremenu sam napravila test za trudnoću koji je negativan. U spolnom odnosu nismo koristili zaštitu ali je partner pazio kao i uvijek. zanima me postoji li mogućnost da sam ipak trudna, iako je test negativan? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom da je menstruacija izostala, a test je negativan ne mislim da ste trudni.
Pričekajte par dana da Vam nastupi menstruacija.

Feniks92

Poštovani,

Imam jedno pitanje, naime sa dečkom smo prestali koristit perzervative, do sad nije ejakulirao u mene ali ovaj put jest dva puta (19.2) u jednoj noći, za prvi put je siguran za drugi put nije. Meni su mjesečnice neredovite, imala sam 14.10.2011,slijedeća je bila 24.11.2011,pa 26.12.2011 i zadnja 27.1.2012, i traju po 5 dana. Nisam ni sigurna kada mi treba doći, predpostavljam da 26.2. Prema navedenim datumima vidite da su ciklusi različiti. Kolika je šansa da se dogodi trudnoća?

Hvala i lijep pozdrav

amtolo92

Pozdrav
Poslednja menstruacija mi je bila 24.01. Od tada do sad imala sam jedan odnos, sa zaštitom. Sve je bilo pod kontrolom. Do sada su mi naznake za menstruaciju bile teške grudi i blagi bol stomaka. Međutim sada su samo bubuljice i razdraženost. Neobično mi je što nema ovih prethodno navedenih naznaka. Da li je to za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni u zaštitu tijekom odnosa i u to da nije došlo do ejakulacije onda mislim da ne ne morate brinuti da ste trudna.

sandic

imam redovnu menstruaciju.. dobijel je od 25 do 28 dana nakon posljednje.. imala sam 24 januara, a sada je 21 februar, trebala sam dobiti vec do sada, a i po ovulacijskom kalendaru mi kasni. odnose sam imal asa muzem skoro svaki dan.. jutros sam radila test za trudnocu i jedna je crtica bila izrazirto crvena a druga blijedo.. da li da ponovim test ili sacekam jos... nestrpljiva sam jako...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ponovite test na trudnoću za dva dana, dakle prekosutra ujutro.

Lelat

Dobro vece, ne znam da li je vec neko pitao, nisam imala spolni odnos, moguce da je sasvim malo ili cak nimalo svrsio u stidnicu, medjutim nije bilo kontakta sa prstima i rodnicom, pa da li je ikako moguce da sam trudna?
Dobila sam menstruaciju,nije iscjedak,da je roze i svijetlo crvene boje, nego je menstruacija, ali nije obilna, inace nikad nisam imala obilne, osim proslog puta, ova posljednja nije obilna, ali imam bolove u donjem dijelu ledja, pa postoji li ikakva vjerovatnoca da sam trudna?

Hvala Vam unaprijed.

barbara1

Ovako, zadnja menstruacija bila je 19.1, inace ciklus traje oko 32 dana i redovan je bez kasnjenja. Spolni odnos bio je 4.2. i 8.2. bez zastite ( prekinuti snosaj).Test za trudnocu napravljen 21.2 i negativa, s tim da nije bio na prvi jutranji urin, vec popodne.Dal da ponovim test? Jel moguce da je krivo pokazao?

Emrica17

Imam 17 godina i prije nepuni mjesec dana sam imala jaku upalu mokracnih kanala i s tim inace imam problema.Ta upala me je dvela do upale i bubrega i pila sam jake tablete Ciprobay 2 kutije zaredom.A posle upale 17.2. sam imala prvi odnos naalost bez zastite stvar je da nije skroz usao u mene i da bilo je krvi slicno kao kad se porezes.Bilo je bolno i nisam htjela nastavljat dalje.Posljednih dana imam grceve u stomaku cestu stolicu i mokrenje.Trebala sam dobit 20 ali nisam.Zna se desit da mi kasni ali strah me da nije doslo do trudnoce. Stvar je da nije svrsio u mene ustvari nije nikako svrsio.Da li je moguca trudnoca? Sta da raidm dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lelat niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Barbara niste trudna. Ne treba novi test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, jednostavno, prvi jutarnji urin i napravite test na trudnoću, premda ne vjerujem da ste trudna. Ako je test negativan pričekajte još par dana da dođe menstruacija.

apple1989

Lijep pozdrav! nisam htjela otvarati temu jer se moje jedno pitanje odnosi na začeće ,a drugo na mogućnost trudnoće.ovako:
zadnju menstruaciju sam imala 18.9.2011.godine,kasnila mi je menstruacija i otišla sam 10.11.2011 godine na pregled gdje mi je potvrđena trudnoća,što bi značilo da sam tada bila trudna računajući od posljednje menstruacije 7 tjedana i 4 dana. inače imam uredne cikluse ,svakih 28-30 dana,a traju 4, 5 dana. Na tom prvom pregledu CRL je bio 7.9.mm. Zanimaju me dvije stvari:
1.da li crl odogvara vremenu zadnje menstruacije i znači da je do začeća došlo početkom 10.mjeseca?
2. da li djevojka može ostati trudna 6. ili 7. dan ciklusa( dan ,ili dva nakon prestanka menstruacije ) ako ima uredne cikluse(28-30 dana)
Hvala Vam

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 99
Naprijed