Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zabrinuta 24, mislim da se ne radi o trudnoći, jer imate predmenstrualne smetnje.
Svakako mislim da se radi o urinarnom infektu, te savjetujem liječenje istog.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mimioo, mislim da se ne radi o trudnoći, ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije. Mislim da se ne bi trebali brinuti oko mogućnosti trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to podrhtavanje i nelagoda u donjem trbuhu vjerovatno su posljedica ovulacije. Ako je ovako kao što ste napisali, i ako nije došlo do ejakulacije, mislim da niste ostala trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Smirena mislim da je najbolje da napravite test na trudnoću, jer ima tu elemenenata koji bi mogli ukazivati na postojanje trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana abynte, nikako se ne radi o trudnoći. Uz Cerazette su česta probojna krvarenja, te oskudne menstruacije. Ne brinite.

abynthe

Postovani

Hvala Vam na tako brzom odgovoru,medjutim zanima me jeli moguce u mom slucaju da imam ovulacije s obzirom na cijelu situaciju?
Takodjer mi je cudna ta podudarnost da proteklih mjeseci nisam imala nikakva krvarenja dok nisam imala odnose,a par tjedana nakon njih mi se to pocelo dogadjati,zato sam i posumnjala na trudnocu,takodjer sam imala lagane bolove nalik menstrualnima,pa me zanima jeli to uobicajno za Cerazette terapiju?
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite. Navedeni kontraceptiv koči ovulaciju, te je sluznica uz njega skroz tanka .

abynthe

Postovani

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoruhappy))

Andjela.D.

Postovani, interesuje me sledece. Spavala sam sa deckom prvi put bez ikakve zastite. Tokom vodjenja ljubavi nije bila potpuna erekcija,nije svrsio u mene. To je bilo 30.4. Te noci i sutradan sam malo krvarila,osecala neku nadutost u gornjem delu stomaka. Poslednja menstruacija mi je bila 18.4. Da li postoji mogucnost da sam trudna? Unapred zahvalna na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako sigurno nije došlo do ejakulacije, onda neće doći do trudnoće.
Savjetujem bolji način kontracepcije od prekinutog snošaja.

Andjela.D.

Postovani, hvala puno na odgovoru! Nikad vise bez zastite! Interesuje me koliko su stetne po zdravlje pilule za kontracepciju, da li se u apoteci mogu dobiti bez lekarskog recepta, i ako mozete da mi kazete naziv pilula? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da nigdje pilule ne možete kupiti bez liječničkog recepta, pregleda, razgovora sa liječnikom, kao i laboratorijske obrade.
Svakako savjetujem čim prije pregled kod ginekologa kao i dogovor o najboljem načinu kontracepcije za vas.

Andjela.D.

Postovani, hvala vam na odgovorima. Nadovezala bih se na moje prvo pitanje. Ne znam da li je uopste bilo presemene tecnosti?(S obzirom na vas odgovor kojim ste rekli da vjerovatno nisam trudna). I ako je bilo,kolika je mogucnost trudnoce?

mara51

Poštovani, znam da vjerovatno otvaram već otvorenu temu,no teško se snalazim na forumima i puno bi mi značilo ako bi dobila odgovor. Naime,jučer sam prvi put stupila u seksualni odnos sa partnerom, kojo je trajao par minuta, no on nije ejakuirao u mene. Tek kad je izvadio spolni organ ( jer je osjećao da će ejakuirati) ,primjetio je da je kondom pukao. Strah me pa me zanima da li sam trudna, s time da bi mi trebali biti neplodni dani,jer mi menstruacija dolazi svakog 5og. Unaprijed hvala!

mara51

Poštovani, iako sam otvorila novu temu jučer,danas sam se već snašla i tu vam ostavljam komentar. Naime,jučer sam prvi put stupila u seksualni odnos sa partnerom, koji je trajao par minuta, no on nije ejakuirao u mene. Tek kad je izvadio spolni organ ( jer je osjećao da će ejakuirati) ,primjetio je da je kondom pukao. Strah me pa me zanima da li sam trudna, s time da bi mi trebali biti neplodni dani,jer mi menstruacija dolazi svakog 5og. Nadam se brzom odgovoru. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Postovani,

pijem yaz 7- pakovanje. Medjutim tokom 6 pakovanja sam nakon 3. pilule povracala poslije 5/6 sati. Smatrala sam da se pilula apsorbovala te nisam popila dodatnu. To isto vece (26.03.) sam imala odnos s prekinutim snosajem. Decko je svrsio na donji dio stomaka. Medjutim sam zbog odredjenih mogucih simptoma trudnoce (okus zgaravice u ustima, ne bih mogla sa sigurnoscu reci da je metalni okus, zatim su mi se grudi uvecele, bradavice su izrazene, imam nekakvo peckanje oko pupka..) sam radila test na trudnocu 14 dana poslije odnosa i bio je negativan. Mjesecnica je dosla u normalno vrijeme (bila jednako obilna kao i predhodne, pracena bolovima, trajala kao i obicno 4 dana). Ali i poslije toga osjecam se drugacije (grudi su znatno vece nego inace, bradavice potamnile..) e sam radila jos 4 testa na trudnocu poslije mjesecnice (i to 28, 31, 34 i 37 dana nakon odnosa) dva ujutru, a dva tokom dana i sva 4 su negativna. Pa bih Vas zamolila da mi kazete da li je moguce da je mjesecnica bila lazna, a da svi testovi pokazuju lazno negativan rezultat, toliko dugo poslije odnosa.

Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Štovana, nikako se ne radi o trudnoći. Ne brinite.

Lenna 09123

Poštovani, imala sam odnos s dečkom bez zaštite 3 puta u roku jedne večeri. Pazili smo, nije svršavao u mene (iako za prvi put nisam sigurna) Prošlo je tjedan dana otkako smo imali odnos, i sada bih trebala dobiti mjesečnicu, a danas mi kasni drugi dan. Od simptoma nemam gotovo ništa, jedino me u zadnja dva dana malko boli trbuh, no mislim da je to ipak zato što bih uskoro trebala dobiti mjesečnicu. Zanima me dali postoji i kolika je mogućnost da sam ostala trudna? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je mala. Svakako pričekajte još koji dan da dobijete menstruaciju.
Svakako savjetujem bolji način zaštite od sadašnje ukoliko još ne želite trudnoću.

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 99
Naprijed