Da li sam trudna?

senchyy

Postovani imam jake bolove u predjelu iznad pupka,tjera me na povracanje i bolno je na dodir takodje je jako tvrdo
M ocekujem 02.06.2012,test sam radila prije 3 dana bio je negativan
Zanima me sta mislite je li moguce da je trudnoca u pitanju
Ne primjecujem nikakav vise simptom,ponekad osjetim jaku bol u predjelu jajnika,i takodje u ledjima i lijevoj nozi
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Bolovi u navedenoj regiji vjerovatno su probavnog karaktera. Savjetujem pregled kod vašeg obiteljskog liječnika.

onlygirl

Poštovani, molila bih Vas za stručno mišljenje.

Naime, zadnju menstruaciju sam imala 21.4. Inace mi se ciklusi krecu od 31-maxx.35 dana.
Osjecam izrazitu osjetljivost bradavica, dojke su malo povecane i vrlo malo bolne.
Takoder se zadnjih dana pojavila napuhanost abdomena i nekakav pritisak,stanje slicno neposrednom krvarenju, no od njega zasada nema nista.
Prisutan je vrlo obilan mlijecno-bijelo-zuti iscjedak. Osjecam ponekad slabost na mahove, a mokrim ponekad cesce, ponekad normlano.
Danas sam uradila test za trudnocu i na test prozorcicu se pojavila crta sto bi oznacavalo prisutnost trudnoce.
Potom sam izvadila krv, a razina betahcg-a je bila <0,01 od referentne vrijednosti 5 sto bi znacilo odsustvo trudnoce.
Molim Vas da izrazite svoje misljenje po pitanju ovog slucaja i po potrebi uputite na daljnju obradu.
Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću iz urina ste prerano radili otuda taj dvojben nalaz na njemu.
Dakle najrelevantnije je to da ste napravili beta HCG test iz krvi koji je negativan. Dakle ne radi se o trudnoći. Daljnja dijagnostike nije potrebna. Pričekajte menstruaciju kroz nekoliko dana, pošto imate predznake iste.

Vanna @

Imam jedno pitanje :$
Moje menstruacije su od prvog dana neredovite, ali u zadnja tri mjeseca su redovno dolazile. Međutim, nakon spolnog odnosa kasni mi već 11. dan. Dali je moguće da menga kasni zbog odnosa ili nešto drugo. Najveći mi je strah otići kod ginekologa :$ Molim Vas, odgovorite :$

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, a da napravite test na trudnoću za početak?

teica12

poštovani.
imala sam seks s dečkom na dan ovulacije. trajalo je vrlo kratko, koristili smo kondom i nije svršio uopće. postoji li šansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji. Odnos sa zaštitim bez ejakulacije. Ne brinite.

wild_rose

Poštovani,
dečko i ja smo imali odnos 17.6. i pukao je kondom te sam unutar 14 sati popila pilulu za dan kasnije (ellaone), zadnja mjesečnica mi je bila 28. 5., a trebala bih dobiti 25.6.,(danas) već par dana osjećam bolove u trbuhu, leđima, danas mi je nakratko pozlilo, također imam bijeli iscjedak te me bole grudi. znam da su to inače simptomi prije mjesečnice, ali znam da se drugačije osjećam nego inače. kada da kupim test za trudnoću?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne treba vam test na trudnoću. Dobit ćete menstruaciju kroz koji dan.

dumdum353

dečko i ja smo imali redovne ali svaki put zaštićene odnose i menga mi sad kasni 3 dana. na početku ovog mjeseca sam dva dana primala infuziju i imala sam želučanu virozu pa sam cijeli tjedan bila na nekakvoj dijeti tipa pit vodu ništa masno i sl. kasnije sam dobila upalu mokraćnih kanala i pila sam klavocin. imala sam i nekakvih obiteljskih problema a i škola je završavala i bila sam pod stresom. svaki put smo koristili kondom i nije se nijednom oštetio niti je skliznuo. mislite li da uzalud paničarim i da mi kasni zbog svega nabrojanog ili postoji šansa da asm trudna?
imam iscjedak koji uvijek imam prije menstruacije a i boli me već 2-3 dana trbuh kao i inače.

AidaIdaV

Postovanje!
Htjela bih pitati smijem li planirati trudnocu, obzirom na to da imam prolaps mitralne valvue, i da pijem corvitol 25mg vec godinu i 3 mjeseca. Zanima me da li moj srcani problemcic moze skoditi bebi zbog tableta, i da li ja mogu imati neke poteskoce prilikom poroda i same trudnoce? Pisala sam vec o ovome u temi kardiologija, ali vec dugo nema odgovora, pa bih Vas molila za misljenje. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dumdum, nikako se ne radi o trudnoći. Bezrazložno paničarite. Sami ste naveli razloge kašnjenja iste.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pitanje je zaista kardiološko. Savjetujem da konzultirate svoga kardiologa. Ono što mislim je da treba vidjeti kojeg je stupnja prolaps, zatim napraviti uzv srca, vidjeti da li je navedeni lijek moguće uzimati u trudnoći. Svakako sam mišljenja da je trudnoća dozvoljena jer da se radi o većem prolapsu terapija bi bila kirurška. Napominjen prije neg se odlučite na trudnoću svakako na pregled i konzultacije kod kardiologa.

nomore

Postovani, ne znam u koju se temu smjestiti, nova sam ovdje pa nadam se da necete zamjeriti.
Naime zadnju menstruaciju sam imala 31.05., a ciklusi su mi uglavnom izmedju 28-34 dana, najcesce 30. Odnos se dogodio s 11-og na 12.. Trajalo je vrlo kratko i nije doslo do ejakulacije u meni no ginek mi je ipak prepisala elleone koju sam popila unutar 48 sati. 2-3 dana nakon toga dobila sam smedji isjedak, a nakon otprilike 2 dana pojavila se "menstruacija" ali bilo je dosta svjetlija nego uobicajeno i trajalo je oko 7 dana. dali sada 29-30-og trebam ocekivati pravu M,odnosno trebam li se zabrinuti ako ona izostane ili je ova bila ta uranjena.. Prije 2 dana sam dobila proljev i osjecam se pomalno naduto. Nadam se da je to sve zbog pilule, iako bih napravila test. Dakle, moje krajnje pitanje je postoji li mogucnost da sam trudna. Ispricavam se na opsirnom pitanju i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Menstruacija bi trebala doći na vrijeme kad vam dolazi.

nomore

Hvala vam na odgovoru! Dakle,ako sam dobro shvatila, M bih trebala dobiti ponovno unutar 2-3 dana iako mi je ova izazvana-uranjena zavrsila prije par dana.. Hvala vam jos jednom!

televzijauboji

poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 24.5. i spolni odnos sa zaštitom 2.6. sad mi menstruacija kasni 3 dana, s tim da već par dana imam nepodnošljive grčeve u stomaku, proljev, nervoza, peckanje pri mokrenju itd. bila sam kod svog liječnika i nalazi krvi i urina su u redu, no zanima me da li je trudnoća moguća?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nomore, krivo sam vidio datum u vašem postu. To je bila menstruacija. Dakle ne očekujte menstruaciju da par dana, već za mjesec dana. Moja isprika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći. Menstruacija će uslijediti kroz koji dan.

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 99
Naprijed