Da li sam trudna?

anamarija345

Poštovani,

ispričavam se što objavljujem pod ovom temom,no poslala sam upit pod temom kontracepcije prije tjedan dana i još nisam dobila odgovor.
Stoga vas lijepo molim ,ukoliko možete, da mi odgovorite koliko treba kontracepcijskoj piluli, konkretno Lindynette da se apsorbira? Odnosno,jesu li dva sata dovoljna?

Hvala vam na odgovoru!

cat_deluxe

Poštovani doktore,
u panici sam pa se nadam da ćete mi brzo odgovoriti. Imam neredovite cikluse od početka puberteta zbog neke vrste policističnih jajnika, ali je jedina nuspojava neredovitost menstrualnog ciklusa. Pila sam Diane godinu i pol pa prestala, napravila pauzu od godinu dana. Prošli mjesec sam na preporuku svog ginekologa pila Dabroston da mi zaustavi krvarenje, 4-i dan nakon zadnje popijene tablete dobila sam menstruaciju. 27-og dana ciklusa sam imala spolni odnos sa dečkom prilikom čega nam je puknuo kondom, nisam pila tabletu za dan poslije. 28-og dana kada sam očekivala menstruaciju nisam ju dobila. Kolike su šanse da sam ostala trudna, s obzirom na svoj poremećeni ciklus? Kada najranije mogu napraviti test na trudnoću? Imam li razloga za zabrinutost? Zahvaljujem se ne odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dovoljna su dva sata.

mala04

Molim vas za pomoc.
Sa subote na nedjelju sam imala odnos i decko je "ono" napravio u mene!Molim vas recite mi za koliko mogu napravit test ili krvnu slku da bi znala dali sam ostala trudna?I da,jos nesto...imam dvorogu maternicu,dali to smanjuje mogucnost trudnoce?
Hvala vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, cat, nakon Dabrostona menstruaciju možete očekivati nakon 7-10 dana nakon što isti popite.
Ne vjerujem da ste trudna.
Test na trudnoću napravite ako za 10 dana od prestanka uzimanja Dabrostona ne dobijete menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na tržištu postoje preparati koji se uzimaju do pet dana nakon nezaštičenog odnosa. Dakle ako ne želite trudnoću, svakako još nije kasno posjetiti svog ginekologa, da vam isti prepiše. Svakako da anomalije maternice poput vaše umanjuju mogućnost začeča, u ovisnosti sa stupnjem anomalije.

notebook

Poštovani.
Imala sam odnos s dečkom na 14.dan ciklusa, na plodne dane.Koristili smo kondom i on je ejakulirao u njega.Provjerili smo, ništa nije iscurilo vani.Zanima me kolike su šanse za trudnoću. Nadam se brzom odgovoru. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni u svoje tvrdnje onda se ne morate brinuti. Šanse su nikakve za trudnoćom.

abynthe

Postovani!!!

Zanima me da li se na UZV moze vidjeti trudnoca nakon 39 dana od potencijalnog zaceca(gestagenska vrecica,ili bilo koji znak).
Hvala Vam

abynthe

Postovani!!!

Ispricavam se,zabuna u rijeci iznad,mislila sam na gestacijsku vrecicu(ne gestagensku) ispricavam se,i unaprijed Vam hvalahappy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da može.

abynthe

Postovani

Zaista Vam hvala na brzom odgovoru.
Bila sam na uzv pregledu 09.05,a "rizicni" odnos se dogodio 31.03.(Naime,uzimam od 12 mjeseca prosle godine Cerazette,ali kako nisam sigurna jeli pouzdan s obzirom da pijem jos neke lijekove poput atorisa,aspirina protect i helexa...radi problema sa hemofilijom,strah me je jer bi u slucaju trudnoce plod imao anomalije.
Testove ze trudnocu nisam zeljela raditi iz straha jer su mi se prije znale pokazati nekakve crtice,kao evaporacijske i slicno,a menstruaciju nemam,imala sam sa Logestom izazvano krvarenje prosle godine,nakon toga ne,izuzev spotinga koji je trajao jedan dan,i to 20.02,i imala sam 12.04,pa na dalje cudna oskudna krvarenja u prekidima.
Pise da Cerazette izaziva takva krvarenja,ali na cijelu situaciju nisam vise znala u cemu je rijec pa sam otisla prije neki dan na pregled
Nadam se da bi se nesto vidjelu u periodu od 31.03 pa do sada?
Hvala Vam,i oprostite na gnjavazi,zbilja...happy))

Poštovani,
Imam mali problem što se menstruacije tiče.
Inače ju u zadnjih pola godine dobijem 8. u mjesecu no sada mi kasni već 4 dana.
Na dijeti sam već 3 tjedna i pod stresom zbog škole, još su i nagle promjene vremena, redovito sam počela ići u teretanu nakon stanke od godinu dana ljenčarenja pa mislim da su to čimbenici zašto još nisam dobila.
Imam odnose, no nikada se nije zalomilo i računala sam plodne dane i tada kada su mi bili moj dečko i ja nismo imali nikakve odnose.
Mislite li da su onda čimbenici krivi što mi kasni ili je ipak moguće da sam trudna.?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, abynthe svakako se ne radi o trudnoći. Ne morate biti zabrinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći. Sami ste iznjeli možebitne uzroke.

abynthe

Postovani

Radi brzine pisanja sad vidim opet zamjenu rijeci (to mi se stalno dogadja),
radi se o trombofiliji,ne hemofiliji kao sto je gore navedeno..(izgleda da Atoris cini pomalo svoje)
sad
Hvala Vam i ispricavam se jos jednom,strah zaista budi sve lose u covjeku,a tesko je biti subjektivan ponekad kad je rijec o nama samima

beta83

Poštovani doktore,
posljednju menstruaciju sam imala 27.04.'12. i s obzirom da planiram zatrudniti u posljednjih 8-9 dana sam imala odnose s mužom svaki dan, jer sam izračunala da mi u tom periodu padaju plodni dani. U posljednjih nekoliko dana imam neke od simptoma koje inače imam prije menstruacije, a najviše se ističe bol tj. osjetljivost grudi, kao da su natečene i na dodir su jako bolne. Inače, prije svakog ciklusa imala sam takvu osjetljivost grudi, ali sada je nekako najjače i osjetljivije su i bolnije nego ikada prije. Također, osjećam umor, pospanost, i promjene raspoloženja, kao razdražljivost i nervozu. Da li je moguće da sam zatrudnila i da se ovi simptomi jave ovako brzo? Inače, to bi mi bila prva trudnoća, i nemam iskustva u tome uopšte do sada, pa bih Vam bila zahvalna na odgovoru i još nekom savjetu.
Lijep pozdrav! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, malo je prerano za simptome trudnoće. Imali ste odnose tijekom plodnih dana. Ako izostane menstruacije, vjerovatno će to biti znak trudnoće.

charlotte8

Postovani,
Imam 18 godina, i u polne odnose sam stupila prije 5 mjeseci. Nemamo ucestale odnose, 4-5 mjesecno. Menstruacija mi nikad nije bila bas redovna, cak mi se jednom desilo da je nisam imala 7 mjeseci, ali u zadnjih 4-5 mjeseci, dobijem u roku od 28-29 dana od prethodne. I sada, zadnju menstruaciju sam dobila 8.4. , znaci kasni mi vec 8 dana. Ja i partner uvijek obavezno koristimo kontracepciju, kondom, i cak se nikad nije desilo ni da s kondomom svrsi u mene, znaci izvadi uvijek prije nego sto svrsi, bas uvijek. Tako je bilo i prethodnih mjesec, ali sam zabrinuta zbog izostanka menstruacije. On je uvijek provjeravao kondom poslije odnosa, nikad nije pukao, da li postoji sansa da nam je nesto promaklo, i da sam trudna? Uvijek maximalno pazim, jer sam upoznata s posljedicama, pa se zato i bojim. Od simptoma nemam nista, ne bole me grudi, ni stomak, nemam mucnine, racunala sam plodne dane, tokom njih smo samo jednom imali odnos, i to prvi plodni dan. Jedino u zadnja tri dana imam povremeno temperaturu oko 38 uglavnom, pracenu blagom glavoboljom. Ali porodicni doktor kaze da je vjerovatno samo virus, radila sam kompletnu krvnu sliku jutros i urin, znam da tu ne pokazuje trudnocu, ali mozda nesto ima veze, ugl. u krvi mi je WBC 3.7 [min. je 4.00] , RDW je 12.6% [max. je 12&] i Mid% mi je 10.5[a max. je 10]. A u urinu imam 2-3L, 1-2E, nesto bakterija i dosla pl epitela. Da li treba da se brinem sto se tice trudnoce, nisam spremna da uradim test, strasljiva sam osoba strasno? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni u navedeno svakako se ne radi o trudnoći. Savjetujem da pričekajte još nekoliko dana na dolazak menstruacije.

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 99
Naprijed