Da li sam trudna?

nomore

Nema problema! Hvala vam puno!

televzijauboji

hvala na odgovoru, bila sam kod ginekologa na ultrazvuku i sve je ok, nadam se menstruaciji happy

ivy0212

Poštovani doktore!
nova sam u forumu i trebam mišljenje stručnjaka. Dakle,imala sam odnos tjekom plodnih dana koliko sam uspjela izračunati unatoč mojim više-manje neredovitim mjesečnim ciklusima. Inače dečko i ja koristimo kondome ,i ovaj put smo se štitili ali na početku spolnog odnosa nije stavio kondom,sex bez kondoma nije trajao niti 5 minuta a naton toga stavio je kondom,u tom periodu kada nije imao kondom nije ni svršio jer kažem to je bio tek početak, ali mene svejdeno brine cijela situacija jer ja uopće nemam naznaka da bi se menstruacija mogla pojaviti..hvala unaprijed na odgovoru! Pozdrav

ivy0212

zaboravila sam napomenuti da bi danas trebala dobiti menstruaciju a kažem,nema naznaka za to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni u sve navedeno, trudnoću možete otkloniti. Sami kažete da vam ciklus nije redovit, te mislim da ne trebate paničariti, nego pričekajte menstruaciju kroz par dana.

ivy0212

hvala na odgovoru.postavila bih još jedno pitanje.dali su mi se možda "poremetili" hormoni jer sam 2.svibnja popila elaone tabletu?pa zato možda imam problema s isčekivanjem mestruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da može.

Svetlana992

Zadnji put sam dobila 1.6 i poslije toga 9.6 sam imala prvi seksualni odnos sa deckom i poslije toga 18.6 i 20.6 smo opet imali odnose , sto je vazno da dodam da pri svakom odnosu smo koristili kondom i nijednom nije svrsio , ali postoji mogucnost da je tekucine koja izlazi u toku seksa zavrsilo malo s vanjske strane kondoma .Ciklusi su mi inace kraci po 22 dana , a sad je vec 29 -ti jos nisam dobila . Je li moguce da sam trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem u trudnoću ako je sve bilo ovako kao što ste opisali. Za svaki slučaj, ipak napravite test na trudnoću.

molim vas za savjet..uglavnom imam redovitu menstruaciju, znači svaki mjesec; par dana prije ili kasnije.dečko i ja imamo redovite odnose, bez zaštite iako uvijek prekinemo čin da ne ejakulira u mene.menstruacija mi je izostala ovaj mjesec(lipanj), te nemam nikakav iscjedak niti bilo kakvu naznaku da ću je uskoro dobiti, na kilaži sam izgubila 1 kg, a grudi su mi se malo povećale.u ponedjeljak idem po test za trudnoću da se uvjerim, ali eto molim vas da mi odg da li je moguće da sam trudna ili možda stres ili nešto drugo mogu utjecati na izostanak menstruacije??moram napomenuti također da mi se znalo događati kada nisam imala redovite odnose, nego povremeno, također mi je znala kasniti menstruacija ali samo par dana, međutim ovaj put mi je izostala cijeli mjesec.molim vas za stručno mišljenje?! hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako se može raditi o trudnoći. Zaštita koju primjenjujete je najslabiji način kontracepcije. Dajle sutra napravite test na trudnoću.

M55

Uh, evo ovako, znači odnose s dečkom sam imala 21.6., treći dan nakon zadnje mjesečnice i njemu je kondom skliznuo, ejakulirao je u njega, ali nije ništa iscurilo unutar mene, nego pokraj, sigurna sam. Sad ovaj tjedan mi se ponekad javlja bol u donjem dijelu trbuha s lijeve strane, koji urok bi mogao biti toj boli? I prije se ta bol pojavljivala prije sljedeće mjesečnice, ali sada se nekako više brinem. I da li postoji mogućnost trudnoće koja je, malo je reći, itekako neželjena!? Iduću mjesečnicu bi trebala dobiti 11./12.7. i već sada počinju simptomi koji mi se javljaju i inače prije mjesečnice.
Unaprijed hvala na odgovoru.

AidaIdaV

Postovani,
Opet ja! Ovaj put s ljepsom vijescu! Ostala sam u drugom stanju!
Savjet kardiologa je bio da smanjim dozu tablete koje pijem, a onda da je skroz prestanem uzimati, mada, kako on kaze, nema vecih kontraindikacija u trudnoci. Na ultrazvuku ginekolog kaze da jos nista ne vidi, jer je isuvise rano, pa sam uradila beta hcg koji iznosi 1495. Nalazi krvi i urina su dobri, osim Natrija i kalija koji su vrlo malo snizeni, tj 132 i 3,8. Zadnja menstruacija je bila 26.5. , pa me zanima :
- koliko sam trudna (doktro kaze 5 - 1 sedmica ; sta to znaci minus 1 )
- sta znaci taj beta hcg i da li je ta vrijednost od 1495 zadovoljavajuca
- kako da popravim vrijednost Natrija i Kalija ?

Ja se hvala Bogu super osjecam, i nemam nikakvih mucnina (jos uvijek). Da li je to ok ili bi ih svaka zena trebala imati, ili je jos rano?
Osjetim povremeno tupi bol u predjelu jajnika i ledja, traje 3-5 minuta, bol je kao kad trebam dobti, je li to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana M 55, ne radi se o trudnoći. Uzrok boli može biti ginekološke prirode, od upale jajnika i jajovoda, cista na jajniku, endometrioze, mogu biti mokraćne prirode, od strane probavnog i vaskularnog sustava. Previše je stvari koje mogu biti uzrok boli u donjem trbuhu. Svakako savjetujem ginekološki pregled i UZV.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sa vrijednostima beta HCGa oko 1500, trudnoća se mora vidjeti u maternici.
Elektrolitski disbalans svojstven je vrlo ranoj trudnoći.
Savjetujem svakako ponovni UZV pregled kroz par dana.

AidaIdaV

Poostovani, ponovila sam jucer UZV, sad se bas vidi embrion, 8,4mm x 4,2mm, ali mi je doktor dao dabroston 3*1 i progesteron depo na 4 dana. Kaze da je to za ucvrscivanje ploda. Ja sam prestrasena! Moze li to biti indikacija za spontani, bila bih sretna da mi pojasnite zasto se te injekcije dobivaju, odnosno kako da se ucvrsti plod? ne razumijem...
I smijem li imati odnose, imam li ogranicenja u radu i normalnom zivotu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, gestageni preparati daju se u ranoj trudnoći za održavanje iste,podupiru funkciju žutog tijela, toniziraju maternicu.. Dakle ukratko puno pozitivnih efekata. Posao možete obavljati, odnose savjetujem tek nakon 12.tjedna.

bug67

Prošlo je otprilike 3-4 tjedna od mog posljednjeg spolnog odnosa. I danas, baš kada sam trebala dobiti menstruaciju javila mi se, ali je manjeg intenziteta nego inače. A simptome trudnoće nisam uopće imala, jedino u pms-u bol u trbuhu i ono što mi se regularno događa u pms-u. Je li moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je došla na vrijeme, pričekajte da vidite kakva će biti intenzitetom i trajanjem. Mislim da se ne radi o trudnoći uz ove napomene.

mihaelaa

Poštovani doktore,

menstruacija mi je redovna već nekih 9-10 mjeseci, svakih 28-29 dana.
Sada mi kasni već 7 dana i još ju nisam dobila!
Imala sam dva spolna odnosa, oba odnosa partner je koristio zaštitu.
Nisam radila nikakve testove, a kod ginekologa još nisam bila, imam strah i nelagodno mi je. sad

Zašto mi kasni već 7 dana?

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 99
Naprijed