dali je moguca trudnoca??

tanja123

Postovani, zadnji put sam dobila 17 decembra 2013. Imala sam odnos 1 januara 2014 i decko je svrsio u mene 2 puta, i posle toga 5 januara, svrsio je u emen. Kolike su sanse za trudnocu, posto po mojim proracunima plodni dani su mi bili tog 1??? Molim za odgovor i hvala unapred!

tanja123

I zaboravila sam da napomenem da mi ciklus traje 25-28 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos u plodnim danima sa ejakulacijama svakako daje velike šanse za trudnoću.

Buhtlica

Poštovani dr.,

opet ja... Već sam Vam pisala na ovoj temi. Zadnje menstruacije su mi bile: 28.10., 24.11. te 14.12. Imala sam odnose s mužem 01.01. i 02.01. Opet imam pitanje za Vas... Ne želim ispast neiformirana ili zatupljena žena, ali me zanima kada da otprilike napravim test na trudnoću? Po datumima vidite kako mi menstruacije nisu nešto redovne i ja se ne mogu baš orijentirati kada su mi plodni dani te kada mi je ovulacija. Donji dio stomaka me boli, leđa... Osjećam neku "težinu", kao peckanje... Simptomi kao kod pms-a... Iscjedak mi je gust, kao kremast... Nije bijel... Danas mi je 25.-ti dan ciklusa... Što mi je činiti? Kada da napravim test? 14 dana nakon odnosa? Vjerujte kako mi je već muka od same pomisli kupovine testova i pravljenja istog... sad Ne želim se opet izbedirati minusićima... Puno Vam hvala na svim odgovorima, strpljenju i utrošenom vremenu, a sve za dobrobit ovoga foruma i edukacije svih posjetitelja istog!
Veliki pozdrav,
Ivana, prof.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test napravite u očekivano vrijeme menstruacije. Nikako ne prije jer nije vjerodostojan.

penthes

Poštovani, imala sam odnos sa dečkom. Koristili smo prezervativ, no nakon nekog vremena smo maknuli kondom jer nije bilo nikakvog osjećaja...i onda je dečko ušao u mene bez kondoma...ni minutu nismo imali tako odnos...i onda je izvadio van i nakon nekih 2-3 min svršio izvan . Pošto su mi bili plodni dani, dali je moguća trudnoća? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Jer je bio daleko od ejakulacije.

Buhtlica

Poštovani,

a kada mogu očekivati menstruaciju budući da mi je zadnji ciklus bio 14.12., prošli mi je trajao 21 dan, a pretprošli 28 dana?? Danas mi je 27.-i dan ciklusa.

Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte do nedjelje. Ako ne dođe menstruacije tada napravite test.

Buhtlica

Poštovani,

moje menstruacije i dalje nema... Bolove u stomaku imam tu i tamo... Možda čak više kada ležim... Iscjedak mi je proziran... Svrbe me bradavice i bole me leđa... Peckaju me jajnici i kao da me probode ponekada dolje samo sredina stomaka... Važno za napomenuti kako su mi inače ciklusi od 31-35 dana oduvijek, samo zadnja 3 mjeseca su ispod 31 dan. Ujutro ću napraviti test. Iako meni ovi simptomi više vuku na neku upalu, nego na trudnoću... I da, prije par dana me počela vagina svrbiti... Uzela sam 3 dana GynoDaktarin vaginalete (što su mi otprije ostale) i prestalo je... Ja sam si to povezala sa nekim padom imuniteta, ali kako vidim po forumu, gljivice su vrlo česte u ranoj trudnoći i u istoj općenito, ne?
Poz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test za svaki slučaj.

Buhtlica

Poštovani,

napravila sam test Clearblue Compact i negativan je. Da pričekam još menstruaciju ili da se javim ginekologu na pregled? Danas mi je 31. dan ciklusa. Na UZV pregledu i PAPA testu sam bila 06.11.2013.
Ispričavam se na smetnji.
Ugodan nastavak dana,
LP.

Nikab

Postovani, zadnju mengu sam imala 29.12.-3.01. Zanima me dali je moguca trudnoca ima bolove u trbuhu, glavobolje i jucer sam povracala cijeli dan, danas malo krvarim..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Buhtlica, ne trebate se javljati za sada. Pričekajte menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikab ne, ako je to 29.12.2013 bila prava menstruacija.

Mate11

poštovani dokotore već sam vam pisao prošli mjesec. imali samo nezaštićeni seks za vrijeme menestruacije (sa ejakulacijom). cura mi inače ima redovite cikluse.imala je sve simptome pms-a i 4 dana prije kad bi trebala dobiti napravili smo test za trudnoću, bio je negativan (test intimi plus). Nakon što su joj stvari kasnile 4 dana napravili smo test ponovno (isto intimi plus) sa jutrarnjim urinom i bio je negativan. nakon 3 dana ponovno smo napravili test isto kao i prošli opet negativan. Cura govori kako bi trebala dobiti svaki čas ali danas je 02.02 a prvi dan prošle menestruacije bio je 27/28.12 a nezaštičeni spolni odnos 31.01. dakle 3 dan krvarenja. Imala je stresan 1. mesec i bila je prehlađena pa mislimo da je to uzrok kašnjenja . Dali mislite da bi ipak možda mogla biti trudna s obzirom na testove ? Dali da pričekamo još koji dan pa da pođemo u doktora ? Savijet molim vas .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Neka pričeka koji dan na nastup menstruacije.

Mate11

hvala doktore . vidio sam da sam napisao 31.01. mislio sam 31.12. . Dakle s obirom na testove , da pričekamo ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

nikolina321

Poštovani,
svaka moja mjesečnica do sada je bila jako obilna i trajala je točno 7 dana. Zadnje dvije su bile manje obilne i kraćeg trajanja.
Pri tome moram spomenuti da sam kod zadnje mjesečnice trpila jake, gotovo neizdržive menstrualne bolove.
Imam nezaštićene spolne odnose (prekinuti snošaj) i znam da oplodnja može biti izazvana i samim predejakulatom.
Ciklusi su mi inače neujednačeni (najkraći je trajao 25, a najdulji 34 dana). Stoga imam sljedeća pitanja:

1) Je li moguća trudnoća i jesu li zapravo ove zadnje dvije menstruacije bile tkz. lažne menstruacije?
2) Je li moguće da sam možda imala spontani pobačaj s obzirom na neuobičajenu jačinu bolova kod posljednje (lažne?) menstruacije?

Mislim da bih trebala napraviti test na trudnoću, ali svejedno bih prvo voljela čuti objektivno mišljenje stručnjaka.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!