Kvržica

mmhs21

Poštovani,
prije dva dana sam počela osjećati nelagodu u intimnom području, a zadnji spolni odnos sam imala dan prije toga pa sam mislila da je to razlog. Jučer sam primjetila da je bolnost na točno određenom području. Naime, ispod otvora mokraćne cijevi, točnije na mjestu gdje se spajaju male usne, imam crvenu promjenu veličine nekoliko milimetara koja jako boli na dodir i dok sjedim i hodam. Sinoć sam primjetila da su mi se pojavile i dvije nove na velikim usnama. Izgledaju kao sitne ulceracije. Nemam drugih tegoba. Dok sam tražila po forumima uplašila sam se da bi mogao biti genitalni herpes. Imam i dosad sam imala samo jednog spolnog partnera s kojim sam 2 godine u vezi. On je imao zadnji nezaštićeni odnos osim mene prije 3 i pol godine. Nije nikad imao nikakvih promjena na genitalijama niti hsv1 na usnama. Postoji li ikakva mogućnost da imam hsv2? I što bi mogle biti ove moje promjene?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se nažalost radi o genitalnom herpesu. Javite se za svaki slučaj čim prije na pregled i da dobijete terapiju na vrijeme.

mmhs21

Hvala Vam na odgovoru. Danas sam primjetila i obilan bijeli iscjedak bez mirisa. Upisala sam se kod ginekologa, ali tek u ponedjeljak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ETC94

Postovani, na desnoj nozi tacno na prelazu se pojavila mala kvrzica. Ispocetka sam mislila da je potkozna bubuljica, ali vec par dana isto sve. Pri dodiru boli i tvrdo je. Posto trenutno nemam vremena studiram i istovremeno radim da li imam razloga za brigu ili da 'pak posjetim ginekologa ? Hvala Vam unaprijed. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je vjerovatno o potkožnom furunkulu ili upali dlake, folikulitisu. Ako nije velik i ne konfluira ne trebate ga dirati . Ako dođe do spontane ekspulzije gnoja doći će i do samoizlječenja.

malena477

Poštovani.
Pijem pilule logest i uz njih trosim antibiotik makcin sr zbog upale grla koju vucem skoro mjesec dana.
Juce sam napipala nesto kao potkozni pristic kraj klitorisa koji je bolan na dodir i crvenkaste boje. Zanima me dali bi bilo pozeljno da se obratim ginekologu i imam li razloga za paniku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Radi se o upali dlake ili potkožja. Kad sazrije spontano će doći do ekspulzije gnoja.

Blue650

Poštovani!

Primjetila sam malenu kvržicu na mjestu jajnika s vanjske strane,na dodir je bolna te se mogu vidjeti obrisi te kvržice kada je koža napeta,što bi moglo biti u pitanju?

ljubica25

Poštovani,
Prije otprilike mjesec dana osjetila sam peckanje unutar klitorisa,ali odmah na pocetku(nema dlake na tome mjestu)boli jako na dodir,i kada hodam osjetim iritaciju.Cini mi se kao da imaju 3 mala plika u boji koze.Ponekad malo svrbi,ali vise iritira,pecka i boli.Imam istog partnera vec 8 god..idem ovaj tj ginekologu,ali da vidim i vase misljenje..Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blue manji potkožni apsces, upala folikula dlake itd.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljubiva vjerovatno se radi o iritaciji vanjskog spolovila ili gljivičnoj upali vanjskog spolovila. Sugeriram Canesten kremu.

malla_11

Poštovani,
Prije nekoliko dana primijetila sam malu kvržicu na samom ulasku u rodnicu, na kraju velike stidne usne. Bila je s desne strane, no doista malena i nisam je dirala. Prije par dana nosila sam uske gacice u kojima sam spavala i drugi dan sam dobila lagani svrbez, mislila sam da je to od iritacije zbog gacica. No, danas ujutro cim sam ustala, osjetila sam da se kvrzica jako povecala i svrbjela, kako sam je potegnula sam ju slucajno strgala i iz nje je poteklo dosta krvi. Nakon toga primjetila sam da mi se i s druge strane na istom mjestu pojavila ista takva kvrzica, malo manja. Sad me malo svrbi i jako se bojim da nisu kondilomi. Mislim da nije urasla dlaka jer se na tom mjestu ne brijem. Mjesecnica mi kasni 7 dana. Zadnji put sam imala spolni odnos (nezasticeni) prije cca 6 mjeseci. Cekam kontrolu kod svog ginekologa i narucila sam se na pregled. Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi ili sl.o kondilomima pošto niste duže vrijeme spolno aktivna.
Svakako se javite na pregled. Vjerovatno se radi možda o hemangiomima

depikolo

Postovani imam 24 godine,i sljedeci problem.Potkozne kvrzice vise cvorice mekane i gumaste u preponama sa svake strane koji se ne vide ali ih se moze vrlo lako napipati.otisla sam kod dr opce prakse koja je rekla da nisu povecani,ali ja sam svejedno zabrinuta.je li normalno da se u preponama mogu pipati cvorici?Jesu li to uopce limfni cvorovi ili zlijezde kakve?molim vas za savjet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu, i ako je liječnik vidio vaš problem i rekao vam je onda se ne trebate brinuti. Radi se o limfnim čvorovima.

klementina

Poštovani doktore!
Primjetila sam kvržicu s unutarnje strane spolovila. Kvržica je velicine graška,bolna na dodir.Malo sam ju istisnula i izašao je gnoj pomješan s krvi. Postoji mogućnost da je to urasla dlaka pa se upalilo ili se moram zabrinuti?

unaprijed hvala na odgovoru!
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala folikula dlake ili urasla dlaka. Ne trebate brinuti.

malamarija123456

Poštovani,

Jučer navečer sam dok sam se tuširala osjetila kao malu izbočinu na velikim usnama s unutarnje strane. Izgleda kao potkožni prišt, i crvenije je od boje kože. Inače se nisam brijala pa mislim da nije urasla dlačica... Probala sam stisnuti i jednostavno ništa ne izlazi van, a boli me kada diram. Nedavno sam bila prehlađena i pod velikim sam stresom, pa me zanima je li to možda upaljena neka žlijezda ili je nešto ozbiljnije? Dakle, izgleda kao potkožni prištić i kao da je upaljeno i na vrhu se malo sjaji, ali ništa ne izlazi van. Kada sam išla istisnuti, koža se na tom dijelu kao malo perutala. Inače sam isto to imala prije kojih godinu i pol, ali s vremenom sam prestala obraćati pažnju.
Ako bi mi ikako mogli pomoći.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o filikulitisu ili potkožnom apscesu. Ne izlazi ništa jer isti nije sazrio. Ne pokušavajte istisnuti jer to je kontraproduktivno.
Sugeriram ev. obloge od borne vode ili rivanola ili antibiotsku mast.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 18
Naprijed