Mogucnost trudnoce

MikicV123

Postovani!
U zadnje vrijeme dok decko i ja imamo spolne odnose u donjem dijelu trbuha osjecam tupu bol ali ne osjecam ju tijekom svakog spolnog odnosa nego samo ponekad mozda se ne opustim dovoljno ali bih zeljela znati Vase strucno misljenje od cega bi me to boljelo?

Unaprijed hvala!

blabla17

Postovani, kao hormonsku terapiju doktor mi je pripisao kontracepcijske tablete Adexa, to mi je inace prvi put da pijem oralnu kontracepciju. Pocela sam ih piti prvim danom menstruacije, koja mi jos traje, 11.dan ciklusa mi je i decko je svrsio u mene. Postoji li mogucnost za trudnocom posto sam tablete tek pocela piti iako ih pijem svaki dan u isto vrijeme te nije bilo propusta? Unaprijed hvala

dina2909

Poštovani,
upravo čekam postupak ptopomognute. Prije sam radila nalaz i tada je tsh bio 2,61, nakon čega pijem tablete i sada je pao na 1,75, a fsh mi je bio 14,10. Dr. me tražila nalaz oba hormona, tsh je u redu sada nadam se, ali šta ako je fsh i dalje visok (dr. dan ciklusa ga moram vaditi, da vide dali će krenuti u postupak) dali mogu krenuti u postupak ili ću morati odustati?

puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mikic ne znam zašto vas i što vas boli. Moguće je od ginekoloških uzroka cista, upala, priraslice, anatomski kratka rodnica, endometrioza i sl.
Sugeriram pregled ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina na osnovu samo jednog nalaza hormona ne mogu vam to odgovoriti jer ne znam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla neće doći do trudnoće prema opisanom.

korisnik1209

Poštovani doktore,menstruacija mi je uvijek redovita.Od 6 mjeseca nije,tada mi je kasnila,iako nisam imala spolne odnose s dečkom jer je dulje vrijeme na putu. Dobila sam je 2.6 i nisam je ponovno imala do 26.7.,iako sam tada od 207 imala spolne odnose.Danas sam napravila test za trudnoću i negativan je.
Prije par dana sam imala bijeli iscjedak gotovo proziran,zatim gusti bijeli,pa onda onako žuto-zelenkasti i sad na kraju smečkasati.
Da li ipak postoji mogućnost da sam trudna ili je nešto drugo?
Hvala.

Njofra05

Postovani,
menstruacija mi kasni 20 dana.Situacija je sljedeca:imala sam spolne odnose sa deckom bez zastite ali nije svrsio u mene.Zadnjih mjesec dana mjesec dana je bilo stresa,te sam jedno vrijeme bila prehladena.Inace su mu ciklusi redovni.Napravila sam 4 testa za trudnocu, s tim da je svaki bio negativan.Svi su radeni IZA datuma ocekivane men,(nakon 2,3,5 i 7 dana od dana kada je trebala doci menstruacija).Imam bijeli iscjedak bez ikakva mirisa,cesce mokrim i imam napuhan stomak.Uvijek prije nego trebam dobiti men. imam bolne grudi,a sada se to ne dogada.
Zanima me postoji li mogucnost trudnoce ili je problem druge naravi?
Unaprijed zahvaljujem

korisnik1209

Zaboravila sam napomenuti da imam i onako napuhnuti trbuh i da me zna zabolit kao i prije svake menstruacije.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisnik ne radi se o trudnoći. S obzirom na dob možda se radi o pcosu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Njofra prvo napravite test na trudnoću. Ako je negativan o ostalim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

korisnik1209

Hvala na odgovoru.
Imam 20godina.
I sto je to tocno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte na našim stranicama o PCOS-u.

didi2015

Postovanje doktore,

Porodila sam se 19.04. i odmah nakon 40 dana su mi počele ponovo menstruacije koje su redovne 23.05.; 21.06.; 26.07.; 26.08. Bila sam mjesec dana nakon poroda na pregledu i sve je bilo uredno i ginekolog mi je naglasio da sam jako plodna i da obavezno koristimo kondom od početka do kraja odnosa. Tad sam.dojila i nisam mogla piti pilule, ali.unazad mjesec dana ne dojim pa ću najvjerovatnije preci na taj vid kontracepcije. 07.09. smo imali zaštićen odnos prilikom kojeg je došlo do spadanja kondoma koji je završio u.mojoj rodnici, a da pritom nismo odmah primijetili. Do ejakulacije nije došlo, ali je bilo prekidanja snošaja. Mene sad zanima postoji li.mogućnost trudnoće s obzirom da su mi.bili plodni dani? Da li se plodnost promijenila prekidom dojenja? Da li alkohol utiče na kvalitet sperme, jer je suprug bio pod uticajem istog.

Unaprijed hvala

vrlozabrinuta1357

Poštovanje!
Spolni odnos sam imala 13.9. i to bez koristenja zastite, partner je uvjeren da nije ejakulirao u mene, ali sam ja za svaki slucaj popila tabletu za dan poslije(ellaOne), posljednju menstruaciju sam dobila 30.8., a ciklusi mi variraju 28-32 dana, s tim da su u zadnje vrijeme 32 dana. Zanima me kolika je vjerojatnost za trudnoću? Kada bi trebala ocekivati sljedecu mjesecnicu te hoce li ona imati nekih osobitosti tj. biti drugacija od prijasnjih??
Hvala vam na odgovoru, vrlo sam zabrinuta sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Didi prema opisanom neće doći do trudnoće-

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo zabrinuta, prema opisanoj situaciji neće doći do trudnoće. Menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme ili koji dan kasnije.

Njofra05

Postovani doktore,valjda niste dobro procitali,testovi su napravljeni 4 puta NAKON izostanka menstruacije(drugi dan kasnjenja,treci dan kasnjenja,peti i sedmi dan kasnjenja) i svi su bili NEGATIVNI(jedna crtica)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su testovi negativni onda se ne radi o trudnoći.

Njofra05

Hvala na odgovoru,lp