Mogucnost trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

vrlozabrinuta1357

znaci ne postoji mogucnost za trudnocu iako se moguce radilo o plodnom razdoblju a partner je izvadio " u zadnji čas" (bez zastite)?
pilulu sam uzela odmah dan nakon i jos uvijek nisam prokrvarila, je li i to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

didi2015

Poštovani doktore,

Pisala sam Vam nedavno pod ovom temom. Zadnja menstruacija 26.08. Ciklusi mi variraju od 30-35 dana. 07.09.sam sa suprugom imala zaštićen odnos sa kondomom koji je spao u toku odnosa poprilično duboko u rodnicu, suprug tvrdi da nije bilo ejakulacije jer je svršio nakon 10 min k koristeći novi kondom. Po mom proračunu je bio plodni dan, a meni kasni, danas je 35.dan i ništa se ne dešava. S obzirom da imam malu bebu, trudnoća nikako nije poželjna. Vi ste mi rekli da neće doći do trudnoće, ali me brine kašnjenje. Sutra ujutro ću svakako uraditi test.

Možete li mi pomoći kako da odredim plodne dane kad su mi ciklusi različitog trajanja?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim na osnovu iznesenog. Ne možete odrediti plodne dan ejr dojite.
Napravite test za svaki slučaj.

Kikica12345

Postovani doktore, sto sve moze izazvati nadutost stomka i kako je sprijeciti, uzasno me nervira uvijek kad vidim stomak imam osjecaj da sam trudna koliko je napuhan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije pitanje za mene. Javite se internisti gastroenterologu.

antonelica100

Postovani doktore,
prosli mjesec sam izgubila nevnost i imala sam dug nezasticen odnos sa svrsavanjem vani, nekoliko min nakon vadjenja.
Bila sam kod ginekologa i rekla mi je da imam malu cistu na jajniku, najvjerojatnije dvostruka ovulacija.
Menstruacija mi kasni dva dana sto nikad nije slucaj. Grudi su mi bile otecene nekoliko dana kao u PMS pa je to proslo i danas ponovo i bole kao nekad pred M.

Trebam li se brinuti o trudnoci ili je dobra stara bol grudi ipak znak da ce doci M?
Hvala najljepsa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije bile direktne ejakulacije.

Lucekk

pozdrav,
imam menstruaciju vec 12 dana, ispocetka je to bilo samo nesto malo, uglavnom ako je to uopce menstruacija bila na pocetku, uranila je 9 dana, dali se tu radi o nekakvoj bolesti ili o cemu vec?

Kristina996

Imala sam nezaštićene odnose od 110g do 13og avgusta, korišćena je metoda prekinutog snošaja.Dobila sam 14og (koji je i termin redovne menstrucije) ali je to bilo prvi dan braon, a onda sa malo svetlo crvene krv do 18og.To me je veoma zabrinulo jer imam menstruacije koje su obilne 2og i 3eg dana i traju 5-6 dana.Onda sam nakon toga dobila 2og septembra koja je bila normalna i sad 2og oktobra, ali je bila manjeg obima nego što je inače.Radila sam test 25og avgusta i bio je negativan.Da li je moguće da sam trudna pošto znam da trudnice mogu da krvare u prvom tromesečju i da uopšte ne primete da su trudne jer se krvarenja javljaju u vreme menstruacije,ali su čudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je uzrok krvarenja ali mislim da se radi o disfunkcijskom neurednom krvarenju. Sugeriram da se javite čim prije na pregled.

Lucekk

Postovani,
niste primjetili moje pitanje jučer..Dakle dobila sam menstruaciju 9 dana prije nego obično, ako se to uopće može nazvat menstruacijom. Par dana prije toga mi se pojavila candida, ali ju nisam odma počela ljeciti canesten kremom.nakon 3 dana mi se uz bijeli iscjedak pojavilo i malo svijetlo crvenog, a zatim svaki dan dalje kao menstruacija ali malog obima, i zatim je za nekih 6 dana pojačalo krvarenje (kao što bi i bio 1.dan menstruacije). Sve zajedno traje13 dana sad sam zbunjena i uopće neznam sta da mislim o cem se tu radi?

lori09

Postavani, imam sa deckom spolni odnos vec 2god bez zastite, on svrsi van mene i nikad ne svrsi u mene ali me zanima posto mi imamo odnose tako cesto i za vrijeme plodnih dana i neplodnih,kolika je sansa da je ostanem trudna? happy hvala.

mirela001

Poštovani,

imala sam IVF 12.09., to je bio 11 dan ciklusa. kod aspiracije su bile tri folikule koje nisu bile dobre. na uzv sam 6 dc imala 8 folikula, do 9 dc u jutro bile ih je 7 i to 21,20,19 i dr. ,jajnik 17, 18, 17 navečer dobila štopericu. na dan aspiracije utrvđeno je da su te 3 folikule prazne.
ali mene sada zbunjuje prvo gdje su nestale ove ostale folikule , a drugo odmah par dana nakon toga počele su me strašno boljeti grudi (to mi se događalo kod prve dvije biokemijske trudnoće da su me odmah počele boljeti grudi), jučer sam primjetila na grudima osim što su bolne i jako nateknute da postaju po njima plave vene i žilice neke, što bi značilo i dali je moguće da mi grudi reagiraju na progestoron ako uopće nisam imala ovulaciju? s tim da smo odnos imali 7 dc, dali je moguće da se trunoća dogodila prije same aspiracije
puno vam hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lucek;
Ne znam koji je uzrok krvarenja ali mislim da se radi o disfunkcijskom neurednom krvarenju. Sugeriram da se javite čim prije na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kristina ne radi se o trudnoći; možda upala, cista i sl.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lori šansa svakako postoji. Uvijek je moguće da dio ejakulata završi u rodnici, predejakulata,i sl. Sugeriram da se bolje zaštitite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

MIrela prema opisanom ne radi se o trudnoći.

cura234

Poštovani
zadnju menstruaciju dobila sam 1.10., trajala je 5 dana, ciklusi mi inace variraju. Jucer sam imala odnos sa deckom, pri cemu je prvi put doslo do ejakulacije sastrane, tada nije bilo odnosa, nakon toga on se obrisao i u meduvremenu pomokrio vise puta, za dva sata doslo je do odnosa bez zastite, medutim, on tada nije ejakulirao u mene niti je bio blizu ejakulacije, taj put do toga nije ni doslo. Zanima me postoji li ikakva mogucnost trudnoce?
Unaprijed zahvaljujem