Mogucnost trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

U toeriji da u praksi rijetko.

ena1996

je li moguce da sam trudna, zadna menstruacija pocela je 10.09.2015. zavrsila 15.09.2015. a spolni odnos imala sam 2.10.2015., što smatram neplodnim danima? ciklus mi traje oko 29 dana vecinom

Dina1309

Postovani.
Ovako moj problem- 27.08. sam imala spolni odnos medjutim pukao je kondom i momak je svrsio u meni. Odmah sutradan sam popila tabletu za dan poslije (Vikelu), nakon tri dana (03.09) pojavila se krv i to sam racunala kao mjesecnicu, trajalo je 4 dana. Potom sam imala nezasticen odnos 20.09. i bilo je sve regularno (prekinut snosaj). Dva dana poslije 22.09. javlja se bijeli iscjedak sa neugodnim mirisom i svrabom, medjutim nisam otisla ginekologu nego sam se lijecila prirodnim lijekovima i proslo je. Sada mi mjesecnica kasni prema brojanju posljednjeg krvarenja, uradila sam test za trudnocu i negativan je, medjutim pojavio mi se smedji iscjedak (09.10) i traje vec 2 dana. Da li postoji mogucnost da tableta nije djelovala (za dan poslije)? ( to mi je malo nelogicno jer sam sve simptome imala kao da je uspjesno odreagovala, il da li kasni zbog upale koju sam imala? da li trebam racunati mjesecnicu od datuma kada sam je imala prije popijene tablete? ginekologu i dalje ne mislim ici jer nisam nikada bila, molim vas za pomoc, hvala...

Kikica12345

Postovani doktore, jedno glupo pitanje al zanima me da li se trudnicki stomak moze uvuci toliko da se rebra vide ali mali od nekih mjesec,dva ne veliki...

lena94

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 10,9 i trajala 7 dana. Zadnje odnose sam imala 28.9 i 2.10 , bili su nezasticeni. Menstruacija mi kasni 5 dana, imam bolove u ledjima i donjem dijelu trbuha i nagon da idem u wc. Da li je moguce da sam trudna ?

Sa postovanjem . A , 21 god.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ena niste prema opisanoj situaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina sve je zbog pilule za dan poslije. Ne radi se o trudnoći. Pričekajte za koji dan nastup menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kikica sa dva mjeseca trudnoće trbuh se ni ne vidi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lena ne znam koliko vam ciklus traje i da li je redovit na godišnjoj razini. Sugeriram test na trudnoću svakako.

klementina

Poštovani doktore,
spolni odnos sam imala prvi dan menstruacije,danas bi trebao biti prvi dan menstruacije,ali je dosta oskudno.Postoji mogućnost da sam trudna?
Par dana prije imala sam bolne grudi.. Je li to početak menstruacije ili se trebam zabrinuti,pošto je tako oskudno?

hvala unaprijed,lp!

dina2909

Poštovani,
molim vas vaše mišljenje. u prirrodnom postupku sam, ciklus mi je počeo prošli četvrtak navečer (kroz dan se vidjelo samo krvi na papiru kod brisanja), pravi ciklus je baš bio od petka e sada nisam sigurna dali se to broji kao peti ili šesti dan cikluca? danas sam bila na uzv na desnom jajniku imam sdvije folikule 8mm i 7mm, i a na lijevom 7 mm, dali su te folikule dobre veličine za dan ciklusa i dali one mogu prerasti u jajnu stanicu?
još jedno pitanje dali vi radite ivf i ako da gdje, ako smijete odgovoriti?

puno hvala

errahman

Lijep pozdrav! Zadnja mjesecnica bila je 9.9 u ovom mjesecu se nije jos pojavila. Vac sedmicu dana imam mucnine, smetaju mi jaki mirisi, grudi su se puno povecale osjecam kao da imam temperaturu u njima i bradavice me bas bole i crvene su, takodjer i glava me podmuklo boli, cesto sam nervozna i napeta ili osjetim neki miris hrane kojeg nema u mojoj blizini ali meni mirise. Da li su ovo moguci znaci treudnoce? Je li rano da uradim kucni test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klementina ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina veličina folikula mi se čini u redu. Svakako ćete raditi više puta u ovom ciklusu folikulometriju. Nije važno da li je 5. ili6. dan ciklusa jer će se isti pratiti uz pomoć uzva višekratno. IVF postupak rade samo specijlaizirane i licencirane ustanove za to. Ja osobno ne radim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Erahman svakako napravite test. Moguća je trudnoća. Nije prerano.

!

Poštovanje.. Nezaštićene odnose sam imala 14.8. i 30.8., metoda prekinutog odnosa.. Ciklus mi je do sada bio jedan mjesec 39 dana, sljedeći 35.. Po mojoj računici trebala sam dobiti 8.10., ali je još uvijek nisam dobila.. Postoji li mogućnost trudnoće? Il je posljedica kašnjenja stres?.. Hvala unaprijed!!

!

Da napomenem, zadnja menstruacija mi je bila 1.9. i trajala je 8 dana.. A inače mi je trajala 6-7 dana..

JanjaLu

Postovani,
suprug i ja smo imali nezasticene odnose svih dana oko ovulacije i na sam dan ovulacije. Par dana nakon ovulacije me stomak poceo boliti kao da cu dobiti, osjetila sam kao neko probadanje na trenutke, a jajnici su me isto tako probadali. To mi se nikad prije nije dogadjalo nakon ovulacije, samo bi me stomak poceo boliti dan ili dva prije nego trebam dobiti. I moram naglasiti da su me pocela boliti ledja isto par dana nakon ovulacije, sto je slucaj kod mene da me bolje pred samu menstruaciju. Dali postoji mogucnost trudnoce? Dali se ta impantacija jajasca moze tako osjetiti? happy Hvala na odgovoru!

dina2909

Puno vam hvala na odgovoru. Malo me dr. prepala kada je rekla da ona od tih folikula ne vidi puno, da dođem tek u subotu. Također me je pitala dali su mi jajovodi prohodni, što naravno ne znam jer me nikad nitko nije slao na pregled, ni nakon pobačaja, ni prije samog postupka IVF-a. gdje se redi taj pregled i na koji način, jer mi opet nije rekla da to idem iskontrolirati, a pita me dali ja to znam?

puno hvala još jednom na trudu happy

klara12345

Poštovani dobar dan. Imam pitanje. Menstruaciju sam dobila 2.10., a zavrsila 7.10, menstrualni ciklus mi je 28-30 dana. 8.10. sam imala spolne odnose sa zastitom i nije svrsio u meni, zatim smo promijenili prezervativ no ni taj put nije svrsio u meni. 9.10. smo imali odnos prvo sa zastitom no nije svrsioo uopce i onda bez zastite i svrsio je minutu nakon sto je izvadio van. 10.10. smo imali odnos sa zastitom i svrsio je ali opet ne u meni. Postoji li mogucnost za trudnocu, jako sam zabrinuta. Hvala vam na odgovoru!