Mogućnost trudnoće?

Pitalicaa121

Postovani doktore, poslednji ciklus sam imala od 9-13. 06., a nezasticen odnos 19. 06. I to prvi put kada je zavrsen momak se oprao i svrsio van mene, a potom smo nastavili opet nakon 5min.. Recite mi da li trebam ipak da proverim sto se tice trudnoce i da li je moguce da je njemu sperma ipak ostala od prvog puta? Unapred zahvalna

lili12345

Poštovani,

imala sam spolni odnos na predzadnji dan menstruacije (traje do 4 dana, ciklusi 28-30 dana, zadnja mjesečnica 23.6.) prema kalendaru plodnih dana najplodniji dan mi je danas,sutra ili subota. Zbog panike uzela sam hitnu kontracepciju.

Prije 4 dana,u nedjelju imala sam spolni odnos: dečko je ejakulirao bez da je penis ušao u rodnicu,nakon toga je oprao ruke i spolni organ te smo nastavili odnos. Dirao me na području vagine s time da su prsti prolazili u vaginu te je njegov penis nekoliko puta ušao u rodnicu,ali druge ejakulacije nije bilo.

Zanima me da li imam razlog za brigu pošto smo nastavili odnos nakon što je on oprao ruke i da li postoji mogućnost trudnoće?

Isto tako,zanima me pošto sam uzela pilulu za dan poslije (EllaOne) te bi se po pravilu trebala pomaknuti ovulacija, da li će se ovulacija dogoditi recimo sljedeći tjedan te bi mi taj zadnji spolni odnos spadao svakako u neplodne dane?

Marina26

Poštovani,zamolila bih Vas za pomoć. Imam dva pitanja, možda će prvo biti malo neobično. Naime,pije yaz pilule već više od 3 god skoro 4 i desilo mi se sljedeće. Zanima me da li se efikasnost tableta može samnjiti ako sam ih ostavila u novčaniku a novčanik u torbicu te sam nakon pola sata primjetila da je torbica topla, pomalo vruća jer sam sjedila na terasi. No, kada sam otvorila torbicu novčanik nije bio topao a ni kutijica tableta mi se nije učinila toplom.Ovo se sve desilo između 17:30 i 18:00 jučer. Znam da malo čudno zvuči ali me zanima da li može efikasnost biti smanjena zbog temp jer često nisam doma kada trebam popit tabletu a po ovim vrućinama ne znam da li temperatura može utjecati na efikasnost tableta pogotovo kada moram sjest u auto u kojem je 100 stupnjeva ali to su najčešće kraće vožnje najduže pola sata.Isto tako zanima me da li pušenje može samnjiti efikasnost jer inače ne pušim ali sam na prvoj tableti novog blistera 2 sata nakoj što sam popila tabletu izašla van i zapilala 7-8 cigareta a jučer na 6.tableti (nisam sigurna da li je 6.ili 7. nemam ih trenutno sa sobom ) sam zapalila jednu cigaretu pola sati prije nego što sam popila tabletu.Možete mi nakon svih ovij upita odgovoriti da li sam zaštićena od neželjenje trudnoće, naglasila bih da sam sinoć imala odnos oko 1 ujutro. Unaprijed hvala.

Sarchy87

Lijep pozdrav.Zadnju menstruaciju imala sam od 8.6.-14.6. Ciklusi mi inače variraju od 28-31 dan.Dva odnosa s prekinutim snošajem imala sam 17.dan ciklusa,prema izračunu plodni dani,dan poslije ovulacije.Niti u jednom odnosu nije bilo ejakulacije unutar rodnice.Nakon prvog odnosa partner je ejakulirao izvan,potom mokrio dva puta te oprao spolni organ.Odnos smo nakon 1,5h ponovili,također nezaštićen i bez ejakulacije no u trajanju od svega 3-4 minute.Danas očekujem menstruaciju,osjećam razdražljivost i lagano probadanje,mogu li to biti simptomi trudnoće?Je li općenito moguće da u muškom spolnom organu nakon ejakulacije ostane dovoljno spermija za oplodnju pri idućem kontaktu s rodnicom? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Novakovic, nemojte se truditi. Neću vam više odgovarati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina niti jedno ni drugo ne umanjuje učinak pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitalica, kod opetovanih odnosa postoji šansa za trudnoćom. Tako je i u vašem slučaju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sarchy šansa za trudnoćom je mala. No opetovani odnosi mogu u teoriji rezultirati trudnoćom.

lili12345

Doktore,napisala sam vam da su mi ovih dana plodni dani. Zabrinuta sam jer se na stijenkama rodnice pojavila sukrvica,nije uopće obilna ali se pojavila. Da li je to normalno za vrijeme ovulacije ili je to tzv. implatacijsko krvarenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Odgovara ovulaciji.

rita2016

Poštovani doktore,
Samo da se javim s rezultatima.. dakle,izvadila sam prije 2 dana u privatnom laboratoriju betu koja je bila <0.1 ,dakle,trudnoce nema. Kako sam imala još 2 testa kući,jedan sam napravila sinoć,a drugi jutros,oni su opet pozitivni! Da je vanmaternicna svejedno bi beta pokazala,znam. Sve u svemu,ic ću na daljnju obradu da vidim zbog čega su mi testovi pozitivni (različitih proizvođača). Hvala Vam na prošlom odgovoru i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o nikakvoj trudnoći. Beta hcg iz krvi je apsolutno točan.

lili12345

Ali doktore,ono krvarenje koje sam spomenula je nestalo nakon nekoliko sati,te se opet pojavilo danas možda malo jače ali isto tako na stijenkama rodnice. Mislim da je ovulacija prestala jer više ne primjecujem nikakve bolove u jajnicima kao uvijek. Primjetila sam da se krvarenje pojavljuje kada se dira vrat maternice. Molim vas hitan odgovor jer sam vec zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takvo krvarenje može biti 2-3 dana sredinom ciklusa. Ako krvarenje ne stane javite se na pregled.

Pitalicaa121

Postovani, vec sam vam bila postavila pitanje 07. 07.. Sada mi kasni mi cec 4-ti dan, da li da ipak uradim test? Nemam nikakve simptome samo se malo osecam malaksalo.. Da li je to stvarno trudnoca? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test.

rita2016

Poštovani doktore,
Evo da se javim s novostima. Dakle,pisala sam već da imam simptome trudnoće,napravila betu koje bila negativna. Nastavila sam dalje sa svakodnevnicom,sve dok nisam,zbog povećanih simptoma opet otisla izvaditi betu koja je bila 3600! Dakle, u laboratoriju gdje sam vadila su pogriješili i vjerovatno zamijenili uzorke,nije mi bilo svejedno,ali pregledom uvz je utvrđeno da je sve ok s samim time sam se smirila.
Vama puno hvala na odgovorima i sretno u daljnjem radu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se. Molim.

mimankc

Poštovani, kasni mi menstruacija 4 dana, bila sam prehlađena od 17. do 20.7., dan prije nego što sam trebala dobiti imala sam dijareju, povraćanje(jednom) i umor, pila sam samo paracetamol i sutradan mi je bilo bolje. U toku ove duže prehlade sam bila malo intimnija sa dečkom te je njegov spolni organ 2 puta dodirnuo moju vaginu, nismo sigurni da li je bilo sperme. Moje pitanje je, da li menstruacija kasni zbog tih prehlada ili je ipak moguće da sam trudna?

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 36
Naprijed