Mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijana, prema onome što ste opisali ne bi se trebalo raditi o trudnoći. No napravite test za svaki slučaj. U predejakulatu ima spermija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Suzi niste trudna ako ste imali menstruaciju. Ako od te menstruacije niste bila spolno aktivna, onda se ne radi o trudnoći.
O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Mit@r

Izvinite sto vam se opet javljam, ali morao sam. Pisao sam vam na strani 25. Devojku ne bole jajnici, verovatno je to bol od prehlade, ali je bole malo bradavice poslednjih 7-8 dan i ima neredovne stolice, poslednjih 10-15 dana. Duge simptome trudnoce nema. Ona bi trebala da dobije 5.8. Da li taj zatvor moze da ukazuje na trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ukazuje na trudnoći. AKo ne dobije do 5.8. neka napravi test na trudnoću.

Mit@r

Postovani, test smo uradili posle menstruacije koju je dobila 5.7, a trebala je da dobije 29.6. Menstruacija je trajala kao i obicno oko 6 dana sa sve onim braon sto oznacava kraj. Taj test nismo uradili iz jutarnjeg urina vec u toku dana, i to je mokrila jednom pa posle sad vremena opet, iz tog urina smo uzeli uzorak. Test je bio negativan, ali me zanima da li je taj test pouzdan sobzirom na nacim na koji je uradjen. I da li je trudnoca iskljucena ili je moguca zbog toga sto su je boleli jajnici i sto je bole bradavice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

chanelno5

Poštovani, znam i sama da još ne bi trebalo biti razloga za paniku pošto mi mjesečnica kasni tek 1 dan, ali imam pitanje.
Dakle,u proteklom mjesecu sam dva put imala spolni odnos sa dečkom. Ciklus mi je oko 30 dana, mjesečnica mi je trajala do 9.7. , prvi spolni odnos smo imali 10.7. , a drugi 28.7. To je otprilike tjedan dana prije nadolazeće menstruacije i prema mom kalendaru ni jedan ni drugi datum nisu bili plodni dani. Svaki put koristimo zaštitu,dečko je ejakulirao u meni, ali kondom nam nijednom nije pukao. Prije koji dan su mi grudi natekle i postale bolne kao i svaki put kada trebam dobiti menstruaciju,i tu su naravno i promjene raspoloženja. Moram spomenuti i da sam baš tada 10.7. otputovala na odmor (koji i dalje traje) i još sam se nedavno i prehladila (po simptomima mi se čini da imam upalu mokraćnih kanala i još me dodatno nakon koji dan uhvatila neka gripa). Trebam li se brinuti i napraviti test na trudnoću ako ne dobijem narednih dana ili su uzroci kašnjenja promjena klime i prehlada ili nešto drugo?

Daca79

Postovani doktore,
Imam 37 godina i pokusavam ostati u drugom stanju. S obzirom da imam redovite menstruacije ali nikako ne mogu utvrditi ovulaciju jer nemam nikakvih simptoma, zamolila bih Vas da mi pomognete. Zadnjih 6 menstruacija sam imala 12.02, 10,03, 07.04, 08.05, 07.06, i 07.07 a trajanje je ugl 5-7 dana. Posljednja menstruacija je bila jako oskudna a odnos sam imala 24.07 gdje je doslo do ejakulacije 2 puta. Menstruaciju ocekujem za dan-dva ali me grudi ne bole niti imam bilo kakve mucnine. Jedino imam pritisak u donjem dijelu stomaka i bol u ledjima kao pred menstruaciju. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce s obzirom na moje godine.
Hvala unaprijed

Mit@r

Postovani, devojka je trebala da dobije danas ali jos uvek nije. Juce kao da je osetila dva puta u toku dana da je bolucka stomak,ali dosta slabo, mozda to i nije taj bol. Bradavice su prestale da je bole. Sta da radimo, da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Chanelno5 prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Pričekajte da ista nastupi kroz par dana.
O uzrocim izostanka prevrtite forum, tamo ćete naći odgovore o uzrocima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Daca, ako godinu dana ne dolazi do trudnoće sugeriram obradu. Koji je uzrok kod vas ne mogu znati.
Javite se na pregled i UZV da se ustvrdi da li ovulirate ili ne.

Daca79

Postovani doktore,
Pokusavam ostati u drugom stanju tek nepunih par mjeseci samo me zanima da li je moguca trudnoca zbog ejakulacije 24.07 s obzirom da su od prilike tada po kalendaru mogli biti plodni dani...ili pak kraj plodnih dana jer ih iskreno nikada ne mogu utvrditi. UZ nisam radila iskreno od 2009 godine kada sam imala pobacaj. Znam da je puno vremena proslo ali s obzirom da nikada nisam imala problema ni sa iscjetkom niti bilo cime, sada kada sam spremna da imam dijete brinu me plodni dani i nadam se trudnoci ukoliko je doslo do toga.
Hvala unaprijed

mici25

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 4.7.,seksualni odnosn sam imala 19.7. i 20.7. došlo je do svršavanja unutra. Nema redovite menstruacije pa sam prvi test napravila 1.8. bio je negativan,4.8. bio je negativan(nije bila jutarnja mokraća) da bi taj dan dobila smedjkasti iscjedak koji mi ne izgleda kao menstruacija. Hvala

Dana777

Postovani Dr.
Porodila sam se pre 3 meseca. Prvi ciklus nakon 34 dana. Sledeci nakon 28 dana 1.7. I od onda nista. Znaci da mi prilicno kasni. Pre sam imala na 28 dana. Na ginek pregledu je sve ok bilo pre mesec dana. E sad, imali smo par nez odnosa (ejakulacija van) ali svi su bili posle 18.7. Simtome PMS-a imam vec 10 dana, dosta pojacane, bol u ledjima, u jajnicima na momente, nervoza, nesanica... S tim da sam juce na papiru primetila crvenu tackicu, kao da je imlantacijsko krvarenje. Radila sam testove, jutros poslednji, negativni su. Koje je Vase misljenje? Mislila sam da sam trudna ali me grudi ne bole kao u prvoj trudnoci.
Hvala puno.

moly

Pozdrav!
Imam menstruacije koje traju 4 dana u razmaku 24 do 28 dana. Dva dana nakon mjesecnice imala sam nezasticeniv odnos pri kojem nam je pukao kondom. Po kalendaru u mobitelu su to neplodni dani. Da li ipak postojiv mogućnost da sam ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Daca godinu dana je rok da ostvarite trudnoću. Nemojte se time opterećivati već sada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mici ponovite test kroz par dana ako ne nastupi menstruacija do tada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dana ako su testovi negativni, ne radi se o trudnoći.
Uksoro če vjerovatno nastupiti krvarenje. Često se to događa neposredno nakon poroda jer ciklusi budu anovulacijski pa zbog toga izostane menstruacija.

Ajlaa1

Postovani, sa momkom sam dvaput spavala bez zastite. Nakon sedmicu dana imala sam menstruaciju. Ali prosle su dvije sedmice od zavrsetka menstruacije ali ja svaki dan povracam. Ne znam da li bi se trebala brinuti da li sam trudna

mala15

Jel mogu ostati trudna ako sam nevina, nikad dosad nisam imala seks niti pokusaj, ali ako je on mozda takao svoj penis pa mene dolje?

Nazad
1 ... 23 24 25 26 27 28 ... 36
Naprijed