Mogućnost trudnoće?

gogicaj

Postovani imam nezasticene odnose, radim na bebi..ovog mjeseca 27 dan ciklusa javlja se krvarenje,koje traje dva dana i teci dan je smedje, cetvrdi dan je skroz stali...da li postoji mogucnost da js to implantacija ili samo menstrucaija koja je slabija...? Uvijek mi traje 6 dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

mimamnc ne radi se o trudnoći. O uzrocima kašnjenja pročitajte u postevima od prije koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gogicaj prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. No napravite test ili izvadite beta hcg.

Mit@r

Postovani, evo ukratko cu napisati sve da bi mogli da mi kazete vase misljenje:
Devojka i ja smo imali ne zasticen odnos 12 dana ciklusa, njeni ciklusi u proseku traju 30 dana, koji dan gore dole. Taj odnos je bio malo specifican, gurao sam glavu penisa i nekad malo vise, sve vreme sam drzao i cvrsto stezao penis u korenu, kad sam osetio da cu ejakulirati, izvadio sam penis i posle 3-5 sekundi ejakulirao. Devojka je dobila 28.05, posle toga 12 dana ciklusa se desio taj odnos, trebala je da dobije 29.06, ali je dobila tek 5.07. Ona se taj period mozda nervirala malo vise, jer je radila prijemni za fakultet, cak je i prijemni imala na dan kad je trebala da dobije. Menstruacija bila kao normalna po kolicini krvi, 4 dana je isla krv, posle toga 2-3 dana braonkasto sto treba da oznaci kraj menstruacije. Sve je bilo u redu, ali je onda osetila da je malo bole jajnici jedan dan, pa posle posle 7-8 dana dok je bila na moru opet su je boleli jajnici 2-3 dana, napomenuo bih da se jednom tusirala na plazi hladnom vidom i da je poslednjih dana voda bila hladnija. Jajnici su prestali da bole, ali sad je malo bole bradavice. Ona treba da dobije 5.08. Jel postoji mogucnost da je trudna zbog tog bola u jajnicima i bolnih bradavica?

Zabrinut1

Postovani ,izvinjavam se na smetnji imam mali problem,Devojka mi ima 16 godina nije joj puko himen,stavio sam ga svega 3 cm bez zastite i to je trajalo 5 sekude , to se desilo jedan dan posle prestanka menstruacije,ovo mi je bio prvi odnos devojka se plasi da nisam svrsio ja sam siguran da nisam, sad ne znam sta da mislim potrebna mi je vasa pomoc koliko su sanse da je u drugom stanju,recimo da sam svrsio malo ali ja sam siguran da nisam.

žaba123

Poštovani, zanima me može li se zatrudnjeti ako dečko ejakulira u vodu?

Naime, kako bih dobro objasnila situaciju koje se bojim moram biti dosta detaljna. Dakle, dečko se za vrijeme ejakulacije nalazio iza mene. Nije se radilo o kupki, već o običnom tuširanju, ali smo oboje sjedili. Ja sam ustala kako voda ne bi došla u kontakt sa mnom, no nisam sigurna jesam li uspjela. Ukoliko nisam, postoji li ikakva mogućnost trudnoće? Dakle, ako je voda došla u kontakt s mojim spolovilom. To se dogodilo za vrijeme neplodnih dana, a menstruaciju bih trebala dobiti u roku od 3-6 dana (imam cikluse od 25-28 dana). Ostali odnosi bili su zaštićeni.

Hvala unaprijed na odgovoru. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinut prema opisanom neće doći do trudnoće. Svakako nemojte imati odnose više bez zaštite jer ćete se uskoro naći u problemima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mitar prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Žaba, neće doći do trudnoće.

Mit@r

Postovani, pisao sam vam iznad. Hteo sam da vam kazem da smo uradili test kad joj je proslo menstrualno krvarenje, ali ne znam koliko je pouzdan. Test nismo u radili iz jutarnjeg urina, vec u toku dana i to je mokrila jednom, pa posle sat vremena opet i iz tog urina smo izeli uzorak. Test je bio negativan, ali ne znam da li je taj urin mogao da sadrzi dovoljnu kolicinu beta HCG hormona. Sta vi mislite da li je takav rezultat testa pouzdan? I ima li razloga da ponovimo test?

vukica

zlim upitat doktora za moju situaciju..imam 35god. Pokusavamo za treto djete.Prije 2god.sam imala spotanog abortusa a nakon toga i operacije CIN3 Jake displazie .prie nisam imala problema sa trudnocu.Od kada sam pocela od mart mjesec da probamo da zatrudnim pocelo je mesecni ciklus da postae neredovan.svaki m.ciklus e trajao razlicito.Dok. mi je prepisao Dufaston pijem ih 2mjeseca pocinjm od 12 og dana 11dana ..ovog mjeseca sam imala simptome da sam ostala trudna ali doslo je M.nakon sedam dana prestanka primanem Dufaston.. ali meni je ovaj put nekako cudno... prvi dan je bilo tamne boje drugi dan je bilo slabo krvarenje isto tamno kafeno treci dan sam osetila jaku bol od lijeve strane prosliedjeno sa zgrutcenih parcica krvi.cetvrti dan isto e teklo malo i peti dan je bilo samo neoliko kapi.u normali meni ciklus trae 6dana a dolazi na 28-29 dana .ima li mogucnost da sam ostala trudna ili e doslo do spontanog ...ili to e bila normalna M. I dali je moguce da je sve posledice operacije jer je bila klasicna operacija..sa mnogo skraceni cerviks izvinite za greske u pisanju ja sam iz Bugarskoj ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vukica prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. No s obzirom na takav izgled menstruacije, možete ipak napraviti test.
Svakako nastavite dalje s uzimanjem Duphastona. Godina dana je realan rok da ostvarite trudnoću.
Dakle imate još pola godine da ostanete trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mitar odgovorio sam vam.

sana85

Pomozite mi molim vas.....
Ovako prvi dan menstruacije je bio 10.07 a zadnji 19.07,imala sam odnose s muzem 25.07 i on je tada svrsio u rodnicu molim vas kazite mi dali je moguce da sam zatrudnjela i jos da vam napomenem da ja imam poremecaj hormona tako da su u mene menstruacije uvijek neredovne i dugo traju.
P.s danas sam uradila test al mislim da je prerano al je bio negativan...
Molim vas odgovorite mi na pitanje

vukica

hvala vam puno na odgovoru ..

marijana543221

ispravak proslog, znaci sa deckom sam imala odnos bez zastite za vrijeme plodnih dana no nije ejakulirao u mene. Tjedan dana kasnije uzimala sam tabete urosal lady zbog upale mjehura. Menstruacija mi kasni vec 5 dana (nikada mi nije toliko kasnila). Je li razlog kasnjenja trudnoca ili uzimanje lijekova?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sana ne znam da li ste zatrudnjela. Test napravite ako vam ne dođe do 10.8.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijana ne znam. Ako vam kasni prvo što morate napraviti je test na trudnoću.

marijana543221

Odnos s deckom imala sam 9.7. tijekom plodnih dana, nezasticen no nije ejakulirao u mene. Mjesecnica mi kasni 6 dana i nemam nikakve simptome trudnoce (mucnina, umor, kratkotrajno krvarenje, glad ili gadenje), no grudi su mi bolne kao sto su mi i prije nego moram dobiti menstruaciju. Takoder ovih 6 dana mi je vrlo stresno jer me strah trudnoce. Test sam napravila u petak 29.7. prvim mokrenjem no smatram da je bio neispravno napravljen, uostalom vidjela se jedna crtica no jako slabo (skoro uopce) sto bi znacilo da nisam trudna. Napravit cu jos jedan test no tek u ponedjeljak. Do tada hocu cuti postoji li mogucnost da sam trudna. Takoder, da li ima sperme u predejakulatu?
Hvala

Suzi986

Pozdrav! Pre nepunih dva meseca sam imala nezaštićen odnos 11.dana ciklusa. Nakon 20 sati popila sam escapelle. Ciklusi mi nisu redovni traju od 29 do 36-37 dana. 15 dana nakon odnosa radila sam test dva put u popodnevnim časovima i bili su negativni. Dobila sam menstruaciju u očekivano vreme al je bila drugacija neko obično. Prvo je dva dana bila smedja sukrvica da bi tek treci dan bila cista krv a onda cetvrti i peti smedje boje. Od te menstruacije proslo je 39 dana. Menstruacije nema. Imam klasične PMS simptome u zadnjih pet dana. Ugojila sam se i naduta sam al tome sam
Inace sklona. Da li je moguce da je ono prvo bila lažna menstruacija i da sam trudna ili je neki poremecaj? Da li ima potrebe da ponovo radim test? Postoji li mogucnost da je doslo do poremećaja ciklusa usled konzumiranja escapelle? Hvala!

Nazad
1 ... 22 23 24 25 26 27 ... 36
Naprijed