Mogucnost trudnoce?

Dexson1010

Poštovani!
Djevojka pije pilule protiv trudnoće 10dana ima li smo odnos bez kondoma. Pri čemu je prilikom ejukacije jedan dio sperme Ostao veoma mali dio. Da li postoji razlog za brigu ili u tablete sasvim sigurne? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko uredno uzima tablete one su sasvim sigurne.

Malaai1234

Postovani, nisam dobila odgovor..
Imala sam odnos sa deckom bez zastite 10ti na 11ti dan ciklusa, on nije svrsio u mene..moram navesti da je odnos bio malo grublji, medjica mi je napukla i bilo je krvi..sutradan sam imala smedjkasti iscjedak, blage bolove u jajnicima...taj smedjkasti iscjedak traje vec 3 sana, pa me zanima da li je to normalno .ciklusi su mi od 26-28. dana.
Mene zanima da li je trudnoca moguca? I sta znaci taj smedjkasti iscjedak?
Nadam se brzom odgovoru i hvala..

Anicakabanica

Dobar dan, jucer sam trebala dobiti menstruaciju, nisam je dobila i danas ujutro sam imala ne zasticeni spolni odnos s deckom. Nije svrsio u mene. Dali postoji mogucnost za trudnocom? I dali cu dobiti menstruaciju ovaj mjesec ? Lp.

petra99

Dobro vecer imala sam spolni odnos dan poslje menstruacije 21.3(zasticen) decko nije svrsio
a menstruaciju sam trebala dobit 14.4 a kasni mi evo vec 3 dana imam bolne grudi i stomak me ponekad zaboli
imam bijeli iscjedak vec par dana i bolnu rodnicu zanima me da ne kasni mozda zbog upale?jel mogu iskljucit trudnocu ili?brinem se jer smo sigurni da nije svrsio. Mozete li reci sto da uzmem cesto imam bolnu rodnicu?
Hvala Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Malaai1234,
obzirom na dane ciklusa kada se javio iscjedak koji navodite vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Za implantacijsko (koje se javlja u slučaju trudnoće) je prerano.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anicakabanica,
Ako su vam menstruacije inače redovne, a protekli mjesec niste imali odnose mogućnost trudnoće ne postoji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Petra99,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Simptomi koje navodite mogući su u sklopu pms-a. Što se bolnosti rodnice tiče trebali bi učiniti pregled i prema tome, ukoliko je potrebno dobiti terapiju.

akan1

Pozdrav,
imao sam spolni odnos sa djevojkom.Spolni odnos je bio sa zastitom.Pred kraj spolnog odnosa mi je puknuo kondom,osjetio sam odma, izvadio sam ga i nakon minutu sam svrsio po djevojcci..Sada njoj kasni mjesecnica vec 3 tjedna ,radila je dva testa trudnoce prvi je pokazao negativan i zadnji koji smo radili prije 4 dana pokazao je pozitivan, da li je moguce da je trudna,..i jos jedna napomena, imaala je problema prije sa cistom, da li je i to mozda razlog ili sta vec .

Malaai1234

Postovani, hvala puno na odgovoru, smedjkasti iscjedak je prosao nakon 3 dana od odnosa, 4-ti dan je krenio providni sluzavi iscjedak, a to je ovulacija..
Posto mi se nikada prije taj smedjkasti iscjedak nije pojavljivao posle odnosa, nego uvek pred i posle mednstruaciju..a citala sam da se postoji mogucnost da se to desilo zbog grublje penetracije pri cemu dolazi do malih povreda vagine usled nedovoljne vlaznosti.. da li je to moguce? A buduci da partner nije svrsio u mene, vec je 2-3 min prije svrsavanja izvadio i svrsio van.. mogu li iskljuciti mogucnost trudnoce?
Hvala jos jednom. Lp.

cybermed075

Postovani,
Posljednju menstruaciju sam dobila 17. marta, a prije toga 13. februara. Menstruacije mi variraju, od 25 do 37 dana, u posljednjih nekoliko mjeseci od 28-32. Ovulacija mi je tri godine unazad propracena smedjim krvarenjem koje traje nekoliko dana, tako je bilo i u martu. Imam miom koji je prema posljednjem mjerenju, prosle godine, bio 67x51 mm. Prvi i posljednji odnos (nakon prosle menstruacije) sa ejakulatom bio je 10. aprila uvece. Isti dan ranije, primijetila sam roza trag na toalet papiru. Radila sam test 17. aprila i bio je negativan. Kako jos uvijek nisam dobila, interesuje me mogucnost trudnoce. Takodjer, kada bih trebala ponoviti test? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za akan1,
pošto je test na trudnoću pozitivan, vjerojatno se radi o trudnoći. Savjetujem što prije ultrazvučni pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Malaai1234,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu mogućnost trudnoće ne postoji. Jedini siguran način da se utvrdi trudnoća je test. Krvarenje je moguće i uslijed mehaničkih ozljeda rodnice prilikom odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
budući da je bio odnos s ejakulacijom mogućnost trudnoće postoji. Hormon trudnoće se počinje lučiti nakon implantacije oplođene jajne stanice, a to je oko 7 dana nakon ovulacije. Većina kućnih testova na trudnoću najpouzdaniji su dva tjedna nakon ovulacije. Budući da je odnos bio 10.4. bilo bi dobro ponoviti test oko 24.4.

cybermed075

Postovani doktore, hvala na odgovoru. Jos nesto, molim vas, odnos koji je bio 10. aprila je bio u vrijeme neplodnih dana, znaci 7 dana pred menstruaciju, dok je ovulacija zavrsena 5. aprila. Mislite li i tada da postoji mogucnost trudnoce?

Anicakabanica

Postovanje,
Doktore molim Vas da mi odgovorite sto prije. Pisala sam Vam vec da sam imala ne zasticen spolni odnos 16.4 na dan kad sama trebala dobiti menstruaciju no nisam je dobila. Nije dugo trajalo i nije svrsio u mene. Danas je vec 19.4 nisam dobila menstruaciju. Zaista me hvata panika , imam 19 godina i student sam tako da dijete sada ne dolazi u obzir. Dali mozda mogu uzeti pilulu neku ili nesto? I sta da uradim? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Cybermed075,
plodni dani računaju se od tri dana prije do tri dana poslije ovulacije. Ako je ovulacija bila 5. odnos ste imali za vrijeme neplodnih dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anicakabanica,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana i ako još k tome nije došlo do ejakulacije mogućnost trudnoće je gotovo nikakva. Tablete za dan poslije (npr. EllaOne) mogu se uzeti do 5 dana nakon odnosa.

Brinetad

Postovani!
Zadnja menstruacija bila je 14.03....ciklusi su mi zadnjih par mjeseci27,28.Po tome menstruacija mi kasni 9 dana...nakon 8 dana radila sam test na trudnocu koji je bio negativan...a nezasticeni spolni odnos imala sam 01.04 sa prekinutim snosajem. Dali je ipak trudnoca moguca?Da napomenem da sam ovaj mjesec smanjila dozu halee(antidepresiva) i da li to ima utjecaj na izostanak mjesecnice?
Unaprijed zahvaljujem

Mmpe40

Dobar dan!
Moji "problemi" intenzivno su poceli u noci sa 10. na 11.4. Zavrsila sam na hitnoj jer su mi skocili tlak i puls i imala sam velike bolove u trbuhu uz blago povisenu temperaturu (37.6). Pregledali su mi krv i urin, radili ekg i ultrazvuk abdomena medutim sve je bilo u redu osim sto mi je doktorica rekla kako mi je maternica zadebljana i kako to moze biti zbog ocekivanja menstruacije i preporucila mi je odlazak ginekologu. Da napomenem zadnja mjesecnica mi je bila od 17.-21.3. i danas kasni 3 dana. Bila sam kod ginekologa, ultrazvuk jajnika je u redu, ali rekao mi je kako mi je maternica upaljena (sta god to znacilo) i dao mi je vaginalette jer sam se i prije samog pregleda zalila na miris odozdo koji je bio prisutan i prije nego sam potencijalno zatrudnjela i rekao mi je da dodem opet nakon sta popijem tablete. Nakon povratka sa hitne primjetila sam trnce, bockanje i povremnu tupu bol u zglobovima, ramenima, rukama i nogama koja nije bila prisutna uvijek na istom mjestu. To sam povezala sa infuzijom jer je u pocetku bol bila prisutna najvise na mjestu gdje je bila igla, ali sada je najvise u donjem dijelu obje noge. Imala sam glavobolje par dana za redom i danas je to opet bio slucaj. Napravila sam test koji je bio negativan, ali najvise od svega me brine to sto mi grudi nisu osjetljive, a to je bas uvijek bio slucaj pred menstruaciju. Nezasticeni odnosi su bili prisutni barem jednom dnevno 4 dana za vrijeme ovulacije. Od tog posjeta hitnoj do danas imam konstantne grceve u donjem dijelu trbuha (dogada se i probadanje desnog jajnika). Bol nije uvijek iste jacine, ali nije se dogodilo niti da je neizdrziva, a i piskim ca. svakih sat, sat i pol, ali nemam potrebu ustajati nocu. Zanima me eto kolika je vjerojatnost da je test pogrijesio, a ako nikako nije, eventualna predpostavka oko toga sto mi se dogada.