Mogucnost trudnoce?

MarieAntoinette

Postovanje, ovakva je situacija
Poslijednju menstruaciju sam imala od 3.8. Do 10.8.
14.8. Sam imala spolni odnos sa deckom. Prvo je ejakulirao prije sexa u prazno, te kasnije nakon sto se pobrisao je dodirnuo vaginu te sam nakon toga ja na vaginu stavila slinu, odnosno pobrisala to, te smo imali sex sa kondomom. Jucer, dakle 16.8. Sam dok sam mokrila, mi je izasla sluz rijetka s malo krvi, zanima me da li je nedajboze moguca trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi to moglo biti zbog trudnoće. Najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju što odgovara i prema datumima.

nela_

Poštovani doktore, imam 21 godinu i nisam imala spolni odnos, nevina sam. Posto sam cula razne price, zanimame strucno misljene. Da li postoji mogucnost trudnoce ako dođe do ejakulacije po vagini sa time da sam jos nevina, nije doslo do odnosa. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako mala postoji mogućnost za trudnoću.

Dea365

Postovani
Spolni odnis imam skoro svaki dan 21.07 mi je bila zadnja menstruacija dok mi je 1.8 pukla cista na jajniku od tad nemam menstruaciju. Nemam nikakve siptome trudnoce samo bolove u doljnjem djelu trbuha. Pila sam kontracepciske pilule prije 2mj. Pa me zanjima jer bi ikak mogla biti trudnoca ili nes drugo? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve navedeno postoji mogućnost da ste trudni. Preporučam da učinite test na trudnoću.

No11

Postovani,
Pijem yaz kontracepcijske pilule skoro 5 god.
Zanima me sljedece, trenutno sam na 22. tableti a prije tjedan otprilike sam zavrsila kuru antibiotika koji se zove Augmentin 1g. Za vrijeme tok antibiotika sam malo prokrvarila  kao i dan-dva nakon uzimanja. Sto se tice tog krvarenje koje jr nastupilo nenadano ( a nije menstruacija jer sam ju redovito imala ) o tome sam vec razgovarala sa svojim ginegolog ali sam zaboravila pitat da li je zastita potpuna jer razmatramo prelazak na druge kontra. tablete ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste redovito uzimala kontracepciju zaštita nije smanjena. Vjerojatno se radilo o probojnom krvarenju koje nije rijetkost kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju. Antibiotik nije smanjio zaštitu.

mirela001

Poštovani,
prošlu menstruaciju sam dobila 17.08. koja je trajala 4 dana normalno, ali se malo kravarenja produžilo do 10-tog dana ciklusa. 12 dan ciklusa bila na uzv bilo sve u redu, trolinijski endometrij i na lijevom jajniku 2 folikula (dr. mi nije rekao koje veličine). osjijećala sam peckanje pa sam koristila plyimicol vaginalete.
pošto meni ciklusi inače traju 25-26 dana i prije menstruacije par dana imam spotting, ovaj mjesec je već 30 dan ciklusa i nema nikakvih naznaka da će menstruacija doći. jedino osijećam bolne grudi što mi inače nije česta pojava u pms-u, ali mi se pojavilo u svakoj ranijoj trudnoći odmah. u jutro sam uradila test i bio je negativan. dali postojimogućnost da je još hcg nije dovoljan da se otkrije testom koji ga otkriva na 25, tj. dali još postoji mogućnost trudnoće?
puno hvala
lp

No11

Postovani,
Zahvaljujem se na odgovoru. Redovito sam pila jedino sto sam ovaj mjesec malo pila tablete u 21 sat a malo u 21 i 30. Ne znam da li je to problem.

Marijana765

Poštovani,
Naime imala sam nezaštićeni spolni odnos dva dana prije očekivane menstruacije, ciklus mi je redovit traje 30ak dana, vecinom 31, odkada sam prvi pur dobila menstruaciju nikada nije odstupala vise od 5 dana
Pri odnosu sigurno nije bilo ejakulacije u meni nego izvan
S obzirom da je odnos bio dva dana prije očekivane menstruacije sigurna sam da su to neplodni dani...
Ali menstruacija sada kasni 3 dana , imala sam trenutno stresan period i mene hvata panika svakakve gluposti sam iščitala po forumima
Zanima me ima li sanse da sam trudna ?

malenaa3456

Da li je moguca trudnoca ukoliko ne dodje do ejakulacije, pri tom ne dodje do potpunog ulaska penisa u vaginu, vec samo do pola i neplodni su dani?

Petra2016

Doktore, imala sam samo peting sa deckom ali sam se nadrazivala njime i on je svrsio, sklonio me je ali ne znam da li je na vreme, dobila sam menstruaciju redovno, ali mnogo, daleko manje krvarim, danas je treci dan i polako staje, a obicno imam 5 do 6 dana, zanima me da li je trudnoca moguca u ovakvoj situaciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mirela001, testovi na trudnoću najsigurniji su sedam dana po izostanku menstruacije, a većina ih pokazuje točan rezultat već na dan izostanka menstruacije, tako da je test vjerojatno pouzdan. Ukoliko menstruacija ne na stupi u idućih par dana, savjetujem da ga ponovite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za No 11, to nije nikakav problem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Marijana765, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji šansa za trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za No11, to nije nikakav problem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Marijana 765, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da su šanse za trudnoćom samo teoretske (ukoliko je ovulacija kasnila dva tjedna)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za malenaa3456, ne postoji mogućnost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Petra 2016, ako je menstruacija došla na vrijeme ne postoji šansa trudnoće. Druga je mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju koje je puno slabije od menstruacije i traje 2 do 3 dana. Ukoliko niste sigurni savjetujem da učinite test.