Mogucnost trudnoce?

Marijana765

Hvala puno na odgovoru,
Dobila sam menstruaciju u međuvremenu
A ovo sto ste napisali u slučaju da ovulacija kasni dva tjedna, pretpostavljam da bi onda i menstruacija kasnila?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija uvijek dolazi 12 do 14 dana nakon ovulacije. Naravno, osim u slučaju trudnoće.

Lunad321

Poštovani,prije dva dana sam izgubila nevinost i jučer sam imala seksualni odnos s dečkom ali bez kondoma on je svršio izvan mene po mojoj nogi ali me strah da nije što ušlo u mene,menstruacija mi je završila prije tri dana,da li moram brinuti?

eniz_eden

Moze li odgovor na pitanje, cesto imam sex sa djevojkom bez kondoma, uvijek izvadim prije vremena i poslije ejakulacije nemam drugi odnos, da li je moguce da dodje do nezeljene trudnoce, mnogo ranije izvadim i ne vracam unutra nakon ejakulacije, ako moze brz odgovor?

mirela001

Poštovani,
puno hvala na odgovoru. evo u subotu mi je krenulo krvarenje. u subotu i nedjelju je to bilo jako slabo kao kad je već gotova, ali danas od jutra imam užasno obilno krvarenje, imam uložak za jaka krvarenja i trbam ih mijenjati svakih pola sata do sat inače mi sve probije van. imali mjesta za uzbunu ili je to normalno?
puno hvaka još jednom
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lunad321, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu šanse za trudnoćom su samo teoretske.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za eniz_eden, ako ste sigurni da nikada nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mirela001, nema razloga za brigu.

bulletproof

Postovani, imala sam nezasticene odnose tijekom plodnih dana uz prekinuti snosaj, sigurno nije doslo do ejakulacije u rodnicu. Mjesecnica mi kasni 2 tjedna i osjecam upalu jajnika kao i povecanu potrebu za mokrenjem. Isto tako imala sam virozu ovaj mjesec zbog koje sam koristila antibiotik i tablete za bolove. Zanima me je li moguca trudnoca s obzirom na sve navedene okolnosti, posebno plodne dane? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Razlozi koje navodite mogući su uzrok kašnjenju menstruacije. No, ukoliko niste sigurni što se ejakulacije tiče preporučam da učinite test.

malenaa3456

Postovani, ciklusi su mi relativno redovni (30-35 dana), pa me zanima da li mogu biti sigurna da mi je 7. dan ciklusa bio neplodan i iskljuciti mogucnost trudnoce bez obzira na nezasticen odnos?

Lunad321

Što ako je možda neki spermij skliznuo po mojoj nozi u rodnicu?da li je tu moguća trudnoća?pod neki mislim možda kapljica.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za malenaa3456, 7. dan ciklusa spada u neplodne dane, tako da je mogućnost trudnoće minimalna, ali ipak postoji - nikad se ne može unaprijed znati kada će nastupiti ovulacija.

Sarajka.djevojka123455

Pozdrav, ako mogu dobiti odgovor na sljedece pitanje. Naime imala sam menzes 6.9. do 11.9., sinoc sam imala seks i tokom predigre partner mi je penetrirao 2-3 puta bez kondoma, trajalo je 5 sekundi sve. Tek smo krenuli nije bio ni blizu ejakulacije. Nakon tog stavio je kondom i tek je nakon 20 min ejakulirao u kondom. Pitam ss da li je moguca trudnoca ? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

malenaa3456

Postovani doktore, izvinite, pisala sam Vam prije neki dan da li mogu biti sigurna da je 7. dan ciklusa neplodan vi ste mi rekli da se nikada ne zna kada ce ovulacija uslijediti. Ali sinoc 16. dan ciklusa sam primijetila pojacano lucenje vaginalnog sekreta koje je trajalo nekolika sata i blage grceve u donjem dijelu stomaka i lijevom jajniku, pa da li vi mislite da se radilo o ovulaciji ii da li sada mogu iskljuciti mogucnost trudnoce, s obzirom da poslije toga 7. dana nisam imala odnose?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radilo o ovulaciji, tako da je trudnoća isključena.

Lunad321

Poštovani pisala sam Vam već i prije,dečko ne ejakulirao po mojoj nozi ali nisam sigurna da nije što došlo do moje rodnice,danas mi je 7 dan nakon spolnog odnosa i imam pojačan vaginalni iscjedak,o čemu se radi i da li mogu isključiti mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom mogućnost trudnoće je minimalna (gotovo ravna nuli)

tina56

Postovani,
Menstruacija mi kasni 10 dana vec. Prestala sam piti kontacepcijake pilule prije 5 mj. Menstruacija mi ostalih mjeseci je malo bila u vrijeme kada bih ju ocekivala pa malo ne. Variralo je. Odnosi su uvijek bili zasticeni i bez ejakulacije unutar mene. Ne znam trebam li se zabrinuti i napraviti test ili pricekati menstruaciju jer znam da je normalno da bude neredovita nakon prestanka kontracepcije. Od simptoma ne osjetim nista. Imam malo malk samo osjecaj kao da sam ju dobila. Hvala unaprijed.