Mogucnost trudnoce?

tina56

Zelim jos nadodati kako sam od zadnjeg ciklusa bila prehladena (jos uvijek sam malo) i vadila sam dva zuba pod lokalnom anestezijom. U slucaju da je to mozda dodatni razlog kasnjenja.

minnie.mouse

Poštovani,
6 mjeseci pila sam kontracepcijske pilule yaz i odlučila sam prestati. 21.9.2017. dobila sam mjesečnicu, a ujedno mi je bila i zadnja placebo pilula. Sljedeći dan imala sam nezaštićeni spolni odnos s dečkom, ali on nije ejakulirao u mene. Zanima me, postoji li ipak mogućnost da ostanem trudna?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za tina56, prema navedenom najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Nakon prestanka uzimanja kontracepcije ciklusi se mogu poremetiti. Pričekajte još par dana, pa ukoliko menstruacija ne nastupi savjetujem test na trudnoću ili pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za minnie.mouse, prema navedenom ne postji mogućnost trudnoće.

Lunad321

Poštovani,prije 9 dana imala sam spolni odnos s dečkom bez kondoma,nije ejakulirao u mene ali je mene strah da nije onaj predejakulat ušao u mene,ili da nije što skliznulo po mojoj nozi u rodnicu,nemam nikakve simptome trudnoce kolko sam čitala po internetu,ali imam osjećaj da mi je trbuh malo veći,možda si ja to samo umišljam il sam stvarno zatrudnila?možete li mi pomoći?napominjem da mi je menstruacija bila prije 10 dana tako da sam spolni odnos imala u neplodnim danima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, umišljate. Prema navedenom mogućnost trudnoće ne postoji.

doris200

Pozdrav,

Na dan ovulacije (12.10.2017.) imala sam svijetlo crveni iscjedak koji je na kraju dana postao svijetlo smeđe boje. Par dana kasnije (9 dana prije završetka ciklusa) dobila sam također nekakvo lagano krvarenje kao iscjedak također svijetlo crvene boje. Dva dana kasnije (7 dana prije završetka ciklusa) dobila sam crveni iscjedak koji je završio također kao svijetlo smeđi.

Menstruacija mi završava 3.10.2017 a počela je 6.9.2017 te sam u tome periodu imala 3 zaštićena odnosa.

Zanima me dali se ovdje radi o implatancijskom krvarenju ili o nečemu drugome?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje se javlja 10 do 14 dana nakon ovulacije, najčešće je tamnosmeđe boje i traje nekoliko sati (najviše 3 dana). Jedini način da se ustanovi da li je to zaista bilo implantacijsko krvarenje je test na trudnoću ukoliko izostane menstruacija.

veronika_24

Poštovani.

imala sam odnose 8.i 9.dana ciklusa sa ejakulacijom u rodnicu,ciklus mi traje 27-28 dana.Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće s obzirom da smatram da to nisu bili plodni dani?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako su bili neplodni dani, mogućnost trudnoće teoretski postoji - ukoliko ovaj ciklus ovulacija nastupi ranije.

doris200

Pozdrav,

U vezi moje prijašnje objave, zašto sam imala krvarenje tj. sukrvicu svijetlo crvene boje nakon spolnog odnosa koje je nastupilo negde 1 sat kasnije (sukrvica nastupa 1 sat kasnije), te da bih 2 dana kasnije dobila opet sukrvicu svijetlo crvene boje koja završava kao smeđi iscjedak. Zanima me dali je ovdje stvarno riječ o implantaciji ili o nečemu drugome? Pošto sam ovaj mjesec dosta pod stresom i prehladu također imam.

anapav

Postovani,imam za Vas dva pitanja vezana za razlicite situacije.
Prvo; 19 mi je godina i 12.09. sam imala prvo seksualno iskustvo.Krvarila sam tad,a krvarenje se nastavilo i nekoliko dana poslije.Takodjer,tad sam ocekivala menstruaciju.Je li moguce da sam je i dobila i da li to znaci da nisam trudna?
Drugo: 23.09. sam imala odnos,krvarila sam iako nisam nevina.Primijetila sam smedjkasti iscjedak (ne obilan) koji je trajao 2 dana.Menstruacija mi je zavrsila 18.09. pa su mi trenutno plodni dani.Zanima me je li to normalna pojava?
Unaprijed Vam se mnogo zahvaljujem.

vampire55

Poštovani,
Koristim kontracepcijske pilule Sofftinele P već godinu dana, nisam imala nikakvih problema s terapijom niti nikakva krvarenja tijekom navikavanja na istu. Redovito sam imala spolne odnose bez dodatne mehaničke zaštite. Prije tjedan dana dijagnosticirana mi je E.coli u urinu i počela sam koristiti antibiotik Novocef, jednu tabletu svakih 12 sati. Prepisana mi je još jefna kutija istog antibiotika. Zanima me da li postoji utjecaj antibiotika na djelotvornost kontracepcije? Zadnja menstruacija je nastupila 14.rujna, a prije toga 16.kolovoza. Zadnji spolni odnos sam imala 24.9. Danas ujutro sam primjetila kap krvi, nakon 13-te popijene tablete. O čemu bi se ovdje moglo raditi?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Doris200, implantacijsko krvarenje se ne može sa sigurnošću klinički razlikovati od bilo kojeg drugog vaginalnog krvarenja. Preporučam test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anapav, moguće da je prvo krvarenje bila menstruacija, a drugo ovulacijsko krvarenje. Što se trudnoće tiče na nju se može posumnjati ukoliko izostane iduća menstruacija. U tom slučaju napravite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za vampire55, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Ono ne smanjuje učinkovitost tableta. Nema razloga za brigu, nastavite s redovitim uzimanjem terapije. Novocef neće smanjiti kontracepcijsku učinkovitost.

doris200

Pozdrav,

Doktore, danas sam također imala malo obilniji smeđi iscjedak koji se kasnije pretvorio u rozni. Dali sumnjate na trudnoću? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se to ustanovi je test na trudnoću.

Marijana765

Poštovanje,
Imam jedno dosta opcenito pitanje, zanima me da li je moguce biti trudan a imati u potpunosti normalnu cak obilnu menstruaciju, jer sam procitala na nekim forumima da su zene imale cak i tri mjeseca menstruaciju u trudnoći pa mi vise nista nije jasno

Johnny036

Postovanje,imao sam odnos sa devojkom,prvi put joj je..Imali smo kondom nije pucao proverili smo na kraju..Ali je bio mali i bio je do pola penisa..Bio sam par puta u njoj kratko i me znam da li sam je jos probio..Ali me zanima ona tecnost pre svrsavanja,mozda sam ga dotakao prstom i posle sam prostom dirao njenu vaginu i ubacio prst unutra ali ne znam da li sam dodirnuo tu tecnost..I nisam svrsavao nigde..Da li postoje neke sanse za trudnocu?