Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Marijana765, ukoliko imate redovne menstruacije ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Johnny036, prema navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

doris200

Pozdrav,

Doktore, smeđi iscjedak (nekad varira oko tamno smeđeg prema svijetlo smeđem), a također nekad zna biti samo sukrvica koja je svijetlo rozne boje pa do crvene boje, traje vec 7 dana. Dali je ovdje riječ o implatancijskom krvarenju ili se događa neki hormonalni poremećaj? Menstruaciju trebam dobiti 3.10.2017. a iscjedak je započeo 24.9.2017.

Molim pomoć!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatnije se radi o slabijoj funkciji žutog tijela zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja, ali ukoliko menstruacija ne bi došla na vrijeme preporučam test.

MinnieMouse

Postovani,vec par dana sam u neizvjesnosti napravila sam tri clear blue testa na trudnocu,prvi je bio 4 dana prije ocekivane menstruacije i bio je blago pozitivan,menstruacija mi je trebala doci 25.9. Inace imam jako obilne menstruacije no ovaj mjesec sam imala samo svijetlo crveni krvavi trag kada bi otisla na wc i to je tako trajalo 4 dana. Tokom ta cetiri dana napravila sam dva testa i oba su bila pozitivna ali se pozitivna crta jasno vidjela tek nakon 20 ak minuta nemam izrazene simptome trudnoce kao sto su bolne grudi ili jake mucnine samo povremeno imam slabe grceve i vrtoglavicu a uz to se osjecam jako iscrpljeno. Prije mjesec dana sam imala slicne simptome kada mi je doktor rekao da sam trudna 4 tjedna no ubrzo sam dobila menstruaciju. Menstruacije su mi inace redovite i obilne a ovo krvarenje je bilo preslabo i nije bilo konstantno...jako sam zbunjena na pregled nisam otisla u strahu od razocaranja da ne dobijem negativan odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su testovi pokazivali pozitivno a vama mesečnica ne dolazi može se samo raditi o trudnoći. Savjetujem da što prije napravite pregled.

Jorky

Da li se moze zatrudneti ukoliko on svrsi po stomaku a slije se do vagine i nastavi se odnos do sledeceg zavrsavanja? I neplodni su dani.

anapav

Postovani,ako sam odnose imala 12.09. i 23.09. hoce li test pokazati tacan rezultat ili je rano? Takodjer me zanima koliko su ti testovi pouzdani? Hvala.

sanelas

Postovani!
Imam 31. godinu I tri mjeseca suprug I ja imamo redovite nezasticene odnose, osobito tijekom plodnih dana kako bi ostala trudna.
Ciklusi su mi inace redoviti, traju od 28-30 dana. Uvijek pocinje smedjim iscjetkom koji traje dan-dva I onda krene normalno krvarenje koje traje 5 dana.
Zadnju takvu menstruaciju dobila sam 30.08.
33.dan ciklusa pojavio se smedji iscjedak (danas je 35.dan ciklusa I jos uvijek je samo smedji iscjedak).
Vec tjedan dana imam bolove poput menstrualnih, ponekad jaci (nakon velike nuzde), ponekad slabiji. Grudi su mi napete I bole me takodjer vec vise od tjedan dana, no uvijek me tako bole pred menstruaciju.
Da li moguce da sam trudna?
Mogu li napraviti test za trudnocu unatoc smedjem iscjetku?
Hvala

danijela1987

Postovani. Ciklusi mi traju 23 dana.zadnja menstruacija mi je bila 13.09. A ovulacija 22.9.i odnos 20.9 i 22.9. Menstruaciju trebam dobiti 5.10. Radimo na bebi pa sam koristila lh trakice za ovulaciju. 2.10 mi je beta preko krvi bila negativna. Je li moguce da jos nije doslo do implantacije 10 dana od ovulacije pa da je beta zato negativna?

Jorky

Zaboravila sam napisati da je odnos bio 3, 4 dana nakon plodnih dana. trebalo bi 09.10 da dobijem. Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Jorky, ako je odnos bio u vrijeme neplodnih dana ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anapav, testovi su pouzdani oko 99%. Prema navedenim datumima nije rano za napraviti test. Radi se s prvim jutarnjim urinom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sanelas, prema navedenom postoji mogućnost trudnoće. Svakako napravite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za danijela1987, do implantacije dolazi otprilike 7 dana nakon oplodnje. Beta hcg se u krvi može odrediti dan nakon implantacije.

danijela1987

Znači da bi beta hcg preko krvi pokazala pozitivno deseti dan od ovulacije? Trudnoca nije moguca?

Zabrinuta955

Poštovani doktore,

Zbog PCOS-a i povišenog androstendiona, bila sam na terapiji dianama-35 6 mjeseci. U 4. mjesecu ove godine sam prestala s pilulama, odmah po prestanku sam odradila potrebne pretrage ginekološke i određenih hormona, gdje mi je utvrđeno da je i dalje desni janik policističan, i da je progesteron vrlo nizak (<0,20). Nakon terapije ciklus mi je bio na svakih 32-33 dana. Da napomenem od tada nisam ni na kakvoj terapiji.
Posljednji ciklus sam imala od 25.08. do 30.08. i trenutno mi kasni 8 dana. Htjela bih napomenuti da s dečkom imam odnose i da smo do sada koristili zaštitu osim 18.09. (7 dana pred očekivani ciklus), kada smo koristili metodu prekinutog snošaja. Napravila sam dva testa koja su bila negativna, prvi 26.09. dan po kašnjenju očekivanog ciklusa i drugi 30.09. šest dan kašnjenja. Dan prije očekivanog ciklusa sam imala vrlo malo smeđeg iscjetka, i danas se također pojavio, također imam konstanan osjećaj napetosti u jajnicima, blagu mučninu, još mi se pojavio danas osjećaj vrućine koji imam pred svaki ciklus. Da li postoji mogućnost za trudnoćom?
Unaprijed se ispričavam na podužem tekstu, nikad mi se nije dogodilo da mi ciklus ovoliko kasni poslije prestanka korištenja pilula.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za danijela1987, da je došlo do trudnoće, beta iz krvi bi bila pozitivna nakon 10 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zabrinuta955, budući da su dva testa po kašnjenju menstruacije bila negativna ne radi se o trudnoći.

anapav

Postovanje doktore,jutros sam radila test za trudnocu gravognost ultra.Nakon sto se pokazala kontrolna uspravna linija,pokazala se  jos jedna ali vodoravna ne uspravna koja je nakon nekoliko sekundi nestala.Kroz minutu (kako pise u upustvu) pogledala sam test koji je bio negativan.Kroz 3 min takodjer.Je li test negativan bez obzira na vodoravnu liniju?
Hvala puno