Mogucnost trudnoce?

Pamsica

Doktore molim Vas za savjet
Naime nikada nisam imala nesto pretjerane redovne cikluse (30-36 dana) a ponekad bude do 43 dana, a i sada ju cekam vec je 40. Dan
U 6. Mjesecu sam se preselila u drugu drzavu, promijenila klimu i sve. Pocela raditi posao koji jeprilicno fizicki tezak.
Ono sto mene brine je da zadnje tri menstruacije mi budu 39- 43 dana. Imala sam infekciju koju sam lijecila vaginaletama.
Postoji li mogucnost trudnoce ili su to sve skupa razlozi kasnjenja.

Kikiriki95

Postovani doktore, imala sam menstruaciju 8.9. I trajala je do 14.9. Inace imam redovne cikluse i obicno me par dana prije menstruacije bole dojke. Medjutim, ovaj put su me zaboljele 18.9, 4 dana nakon sto me menstruacija prosla. Interesuje me da li postoji mogucnost da sam trudna(ukljucujuci da radimo na tome) ? Lp

Kikiriki95

Zaboravila sam dodati i da sam stalno pospana i da osjecam umor.

Kikiriki95

I sve se odnosi na 10. Mjesec a ne na 9.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Pamsica, ukoliko imate odnose prvo treba pomisliti na trudnoću. Preporučam test. Sve ostalo što ste naveli mogući su razlozi kašnjenja menstruacije, ali prvo treba isključiti trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kikiriki95, nemoguće je reći samo na temelju bolnih dojki radi li se o trudnoći. Prema navedenim datumima mislim da je prerano da bi to bilo uzrokovano trudnoćom.

Mitar 22

Postovani,zamolio bih vas da mi odgovoriti u sto kracem roku na moje pitanje. Imao sam seksualni odnos i vrlo malo moje sperme je zavrsilo na ulazu u vaginu. Pitanje da li moze djevojka ostati tako trudna i postoji li mogućnost ako je kap jedna zavrsila u vagini ali na samom izlazu? Molim vas ako mozete sto prije da mi odgovorite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko je odnos bio u vrijeme plodnih dana, postoji mogućnost trudnoće.

DollyLove

Dobar dan,

Imam pitanje radi čiste sigurnosti i informiranosti.
Mjesecnicu sam dobila 19.12. popodne i zadnje krvarenje je bilo 26.12. Spolni odnos sam imala noć s 27. na 28. Odnos je bio zaštićen, koristili smo kondom. Nakon toga, imali smo odnos 31.12., također smo se štitili kondomom. Kondome smo 31.12. provjerili nakon svakog odnosa da bi bili sigurni da nije puknuo i sve je bilo uredu. 27.nismo provjerili baš onim testom da se nalije voda i vidi jel ima rupa kao 31.12. međutim pregledan je i nije bio puknuo.
Nakon odnosa 27. primijetila sam gušći iscjedak pa sam posumnjala na početak ovulacije te smo zatim 31. malo više pazili i radili taj test na svakom kondomu. Gušći iscjedak je počeo 30. Ciklus mi traje oko 30 dana, uglavnom dulje od 30 u slučaju odstupanja. Svaki mjesec dobijem na isti datum i jednom se eventualno godišnje dogodi da dobijem od toga 4 dana kasnije, 4 najviše. Pretpostavljam da mi plodni dani prema tome bi trebali početi oko 30.12.
Zadnji odnos je dakle bio tada 31.12.
Zanima me trebam li se brinuti za trudnoću? Osjećala sam malu napetost u jajnicima dan nakon odnosa. Pretpostavljam da je to od kontakta no svejedno ipak pitam.
Sad je prošlo tjedan dana od odnosa a u petak sam počela osjećati peckanje pri mokrenju i u subotu navečer blago krvarenje od svega par tockica. Danas, ponedjeljak 8.1., nisam primijetila krvarenje nikakvo međutim ostalo je i dalje peckanje. Sad to pretpostavljam da je neka upala. Međutim ne znam jel moguće da je to posljedica odnosa? I jel ikako takvo blago krvarenje s obzirom na spolni odnos moguće da krvarenje nije povezano s peckanjem pri uriniranju?
Logično da ću otići doktoru sutra zbog tog peckanja i roskaste mokraće ali svejedno želim prvo pitati jer ne mogu biti mirne duše izgleda.

Hvala unaprijed na odgovoru

lithium

Postovani,
imam 22 godine i inace neredovan ciklus. Zadnje dvije menstruacije bile su 15.-20.10., a naredna 23.-27.11. Prema racunici na kalendaru trebala sam da dobijem 26.12. medjutim nisam do danas nikako. Decko i ja koristimo metodu prekinutog snosaja, i uvijek pazimo narocito jer zbog mog neredovnog ciklusa ne mogu pouzdano izracunati plodne dane.
Naravno, prvo sam posumnjala na trudnocu koristeci Clearblue test; uradila sam testove 27.12.,31.12. i 04.01. i svi su bili negativni. Kada sam posljednji radila kao da sam vidjela blijedi plusic, pa sam nakon 4 sata uradila jos jedan test koji je bio negativan. Izludila me malo ova situacija. Imam vec desetak dana bijeli pojacani iscjedak, a nikako nemam simptome da cu dobiti. Stres vjerovatno odlaze menstuaciju svakako. Da li mislite da je moguce da sam testove uradila prerano i mozete li iskljuciti trudnocu ili da ponovno uradim test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana DollyLove, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da učinite urinokulturu. Prema navedenim simptomima moguće da se radi o upali mokraćnih puteva.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana lithium, testove niste uradili prerano. Nema razloga za brigu, ne radi se o trudnoći. Savjetujem pregled i eventualno hormonsku obradu da se ustanovi zbog čega menstruacija kasni.

Saric777

Vecer doktore molim vas za savjet
Naime imam neredovite cikluse(menstruacija mi dolazi svakih 32-38 dana) imala sam nezasticen spolni odnos par puta 32. Dan ciklusa, 6 dana nakon toga sam imala menstruaciju ali malo slabiju nego inace te sam ju imala nakon toga jos jednom ali normalnu(nakon 36 dana)
Trenutno sam zabrinuta jer vidim promjene na trbuhu tj imala sam slabije bolove u donjem djelu trbuha i zaoblio se i povecao, od ostalih simptoma trudnoce samo bolne grudi
Znam da nemam puno razloga za brigu ali mozete li mi vi potvrditi dali mogu iskljuciti trudnocu?

Domagoj26

poštovani
Ja i cura smo imali spolni odnos par sati nakon prestanka menstruacije koristio sam kondom ali nisam u potpunosti siguran da nije pukao
Jeli moguće da ostane u drugom stanju ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Saric777, budući da su nakon odnosa nastupile menstruacije ne radi se o trudnoći. Ukoliko želite biti sigurni učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Domagoj, prema navedenom odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da su šanse za trudnoću samo teoretske. U urednom 28 dnevnom ciklusu u plodne dane se računa period od 11. do 17. dana ciklusa.

Saric777

Hvala Vam doktore puno na odgovoru, mene zbunila ova prva menstruacija koja iako nije bila kraca, cinila se znatno slabija, kao oskudno krvarenje,a druga normalna pa ne znam da li postoji neki određeni razlog tomu?

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja.

Yvonne995

Postovani
Pijem donellu koju san pocela piti sa zadnjom menstruacijom 18.12.2017 koja je trajalla 7 dana. Radi se o tome da sam tablete pola redovito bez propustanja ijedne. Jedino bi kasnila s tabletom sat gore dole. Međutim, menstruacija koju sam ocekivala ovaj tjedan nije dosla, a imala sam odnose s deckom skoro svakodnevno i od toga je 95posto odnosa koje smo imali ejakuirao u rodnicu. Da li postoji sansa za trudnocom?
Hvala za odgovor

Juks24

Ja vas stvarno molim da mi odzovorite dali je moguce doc do nezeljene trudnoce ako je cura bila u neplodnim danima taj dan na dan spolnog odnosa i odma sljedevi dan su joj nili plodni dani e pa moje pitanje je dali je mogue ostat trudna ako sam se samozadovoljavao 50 minuta prije odnosa i onda bez zastite imali spolni odnos ali kad gledate predajkulata nije bilo ni za kapljocu spermija