Mogucnost trudnoce?

lithium

Postovani,
Imam 22 godine i neredovite cikluse. Protekli su bili: 15.-20.10.; 23.-27.11.; 14.-19.01.(nije bilo 12.mjeseca)
Nakon nezasticenog odnosa gdje nije bilo direktne ejakulacije sam popila EllaOne pilulu, koja mi je ocigledno poremetila dodatno ciklus. Nakon par dana sam otisla ginekologu da pitam jesam li ucinila ispravnu stvar, a ona mi je rekla nakon pregleda da se sve cini uredu i da dodjem nakon mjesecnice da uradimo hormonsku obradu.
Medjutim, mjesecnice jos nema. Uradila sam Clearblue test 19.02. i bio je negativan.
Jako me muci ova situacija. Moguce da je bilo prekasno popiti ellu, da je bilo prerano otici ginekologu ili uraditi test. Moze li Vase misljenje da li je test uradjen prerano? S obzirom na moje cikluse, nisam u stanju precizno izracunati ovulaciju te stoga ne znam ni da li je EllaOne pravovremeno popijena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli najvažnije: kada je bio odnos? No, bez obzira na to mogućnost trudnoće je samo teorija ako nije bilo ejakulacije, a i uzeli ste tabletu za dan poslije.

djevojka22

Pozdrav. S deckom svaki mjesec prakticiram seksualni odnos bez zastite tijekom menstruacije i do sada nije bilo trudnoce. 12. veljace sam dobila menstruaciju koja traje pet dana i drugi i treci dan menstruacije smo imali odnos sa evakuacijom u mene. Nakon sto mi je zavrsila menstruacija imam bolove u stomaku i ledjima, znam da je moguca trudnoca , mene zanima kada mogu kupiti test za trudnocu? Hvala

marijana543221

Pozdrav.
Prije tjedan dana (18.2.) imala sam nezasticen odnos s deckom bez ejakulacije u mene. Menstracija mi je kasnila 2 dana, takoder nije bilo bolnih grudi ni pojave pristica na licu(jedan od mojih simptoma prije menstruacije), ali sam imala pojacan apetit. Danas (24.2.) je pocelo krvarenje, roze boje i sa blagim grcevima u trbuhu (uobicajeno imam jake bolove). Inace imam redovne cikluse, ali mi je nedavno utvrdena hipertireoza. Je li moguce da je ovo implantacijsko krvarenje ili je uzrok hipertireoze? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana djevojka22, test na trudnoću najbolje je napraviti sedam dana nakon što izostane menstruacija. Trudnoća se najranije može dijagnosticirati nakon implantacije tj. oko sedam dana nakon oplodnje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana marijana, vjerojatno se radi o menstruaciji. Implantacijsko krvarenje je vrlo oskudno.

Juks24

Imao sma spolni odnos s curom i pritom je pukao kondom gore kod "glavica" i nismo skuzili ali kada sam bio bkizu ejkulacije uzvadio sam ga i izvan nje sam ejkulirao dali je moguce da je trudna? Taj dan se nisam samozadovoljavao tusirao sma se prije odnosa.

djevojka22

Potovani, pisala sam vam vec o svom problemu, tijekom menstruacije imam odnose sa deckom sa evakulacijom u mene , 12.03. je pocela i trajala do 17. 3 i od tada imam bolove , 13. i 14. tijekom menstruacije smo imali dva puta odnos jel, no sada imam jos jedan problem, danas sam ujutro imala mucnine i povracala sam, imam jake bolove u doljnjem djelu ledja i u stomaku. Za dva dana mi pocinje ovulacija prema mobilnoj aplikaciji. Sto se desava?? Hvala unaprijed

Bs1

Lp, zadnji dan menstraucije mi je bio 26.1.2018., i dva tjedna nakon toga ponovno je doslo do krvarena u trajanju od tjedan dana, krvarenje je u prva tri dana bilo dosta slabo no poslije toga obilno, bilo je tamnije od menstruacije i pomalo drugacije. Imam aktivne spolne odnose sa partnerom, jako pazimo sto se svega tice, a menstruacija mi sada kasni 4 dana. Mogu samo napomenuti da prije toga krvarenja nakon menstruacije sam imala temperaturu i gripu pa ako je to moglo imati ikakav utjecaj na to zbog pada imuniteta.

Postoji li mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Juks, ako ejakulat nije dospio u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana djevojka22, imali ste odnose u vrijeme neplodnih dana. Budući da ovulacija još nije nastupila, ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi koje navodite potiču od probavnog trakta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bs1, menstruacija se može poremetiti uslijed mnogobrojnih faktora. Najprije treba isključiti trudnoću i zato preporučam da učinite test. Psihički faktori (stres) jako utječu na menstruacijski ciklus,i to je najčešći razlog nepravilnosti ciklusa. Moguća su i disfunkcijska krvarenja uslijed hormonske neravnoteže. Bilo bi dobro da učinite i analizu hormona, ukoliko bi se to ponavljalo.

ipmalena

Poštovani,na 10-toj tableti sam linynette 20 ,rozkasto-do slabo krvarenje prilikom odlaska na wc(nakon brisanja)
Lagani bolovi u trbuhu prisutni.
Početkom uzimanja ovog blistera pilula,drugi dan sam zaboravila popiti pilulu.
Zanima me ,moze li to bit znak neke urino infekcije ili?
Na pilulama sam od svoje 22-ge godina.
Sad mi je 35 i dosad nisam imala ovakvih situacija.
Zahvaljujem

L95

postovanje...

zanima me jesmo li dobro napravili test,odnoso odredili da nema trudnoce...oprostite sto trazim samo potvrdu ali sam citao previse o razno raznim testovima i racunanju tjedana i svega i samog sebe zbunio pa bolje da pitam strucnjaka...

imali smo odnos (puknut kondom) zadnjeg dana ovulacije...unutar 24h je popila ellaone...sad tu me je malo zabrinulo jel ellaone samo odgada ovulaciju a ovo je bilo tokom...u iducih 10-tak dana je napravila 3 testa iz ljekarne (urin)...bili su negativni...doslo je do kasnjenja menstruacije...nakon 2-3 dana kasnjenja smo napravili krvni nalaz BETA HCG...rezultat je bio negativan (<0.5)...krvni nalaz je bio 3 tjedna (20 dana) od odnosa...trenutno kasni 5-6 dana...sad znam da moze kasniti radi puno razloga...u ovome slucaju pogotovo stres,ali samo me zanima jesmo li dobro napravili krvni nalaz da je pouzdan ( znam da nije 100% ali prilicno blizu)...

znaci moje pitanje je, je li 3 tjedna od odnosa (2-3 dana kasni menstruacija) dovoljno vremena proslo da krvni nalaz beta HCG bude precizan?

hvala vam unaprijed i oprostite radi malo glupog pitanja ali cisto da budem siguran da sve razumijem...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o probojnom krvarenju. Ono je bezopasno i ne umanjuje kontracepcijsku učinkovitost. Bolovi mogu biti simptom urinarne infekcije. Savjetujem da učinite urinokulturu.

Juks24

Ali doktore posto sam bio blizu ejkulacije a kondom je bio puknut kod glavica to ne iskljucuje ds js predajkulat uso u rodnicu???

Juks24

Zaboravio sam dodati da je bila u plodnim damima na dan odnosa

Ivo Balenović, dr. med.

U predejakulatu nema spermija.

ipmalena

Postovani dr,ucinjena pretraga urina te se pokazalo da su visoki eritrociti i leukociti.receno mi je da je u urinu nadjeno i tragova krvi.
Iscjedak koji je trajao oko tri dana bio je roskaste boje i nesto sitno smedje.dnevno mozda dva put nakon mokrenja.
Narucili su me za uzv abdominalno nativno.
Ne znam ustvari kakav je to pregled/snimanje,te da li bi trebala napraviti test na trudnocu prije toga.
Naznaka:ja sam na kontracepciji dva puta ostala trudna.
Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz govori u prilog uroinfekciji. Možete učiniti test na trudnoću.