neugodna bol u donjem dijelu trbuha

lara17

zamolit cu vas jos da mi kazete, kako mogu znati radi li se o upali mokracnih puteva ili o upali maternice ili jajnika ili cisti na jajniku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana uglavnom su smetnje vezane uz mokraćni sustav, pritisak u donjem trbuhu, bolno i često mokrenje malih količina, bol u predjelu mjehura.
Dakle stručno rečeno dizurija, polakisurija i suprapubična bol.

lara17

Postovani,
dobila sam nalaze urinokulture i na svima pise isto.
UZORAK-PRETRAGA: urin(srednji mlaz)-bakterioloski aerobno

NALAZ MIKROBIOLOSKE PRETRAGE
Mikroskopski nalaz: rijetki leukociti

KULTURA: Sterilna
Mozete li mi objasniti to?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana urinokultura sterilna znači uredan nalaz.
Ako smetnje dalje traju savjetujem briseve rodnice i cerviksa.

lara17

Postovani,
jucer sam imala prvi spolni odnos sa deckom.Bolilo me i malo sam krvarila, i imala sam potrebu za mokrenjem tokom odnosa i osjecala sam pritisak mjehura.Sutradan sam primjetila smeckasti iscjedak na gacicama.Sto bi to moglo biti?Danas sam isto imala odnose s deckom, te me je opet bolilo ali manje, i kad sam se isla popiskit, malo me peckalo.Mozete li mi otprilike reci o cemu bi se moglo raditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smeđkasti iscjedak je od odnosa, jer je prilikom penetracije došlo do defloracije.
Peckanje i nelagoda kod mokrenja je od odnosa, vjerovatno ili iritacija mjehura ili od upale u rodnici.

lara17

Postovani, hvala Vam na odgovorima. No sad me brine moj decko. Imali smo 3 spolna odnosa, mene je od tada skoro svaki put peklo kad bih isla mokriti, ali sam namazala ulaz oko rodnice nevenovom masti i bolje mi je.Ali decko mi sad ima temperaturu, i mislim da ga hvata gripa, te me zanima, jeli mozda to povezano sa nasim odnosima, buduci da on nikad nije bio sklon bolestima.Citala sam po internetu i neki moji simptomi mogu znaciti i gljivice, pa me zanima da li se on mogao zaraziti iako smo sva tri puta koristili zastitu? Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nema od toga temperaturu. Ima respiratorni infekt. Vanjsko spolovilo namažite Canesten kremom ako imate smetnje.

easyA

je li normalan pojacani isjedak ako menstruaciju nisam imala 4 mjeseca? prvi put sam je dobila prije 8 mj., imala sam je samo 2 puta dosad pa me zanima i je li to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. U prve dvije ginekološke godine normalno je imati i dva puta na godinu menstruaciju.

mj11

Poštovanje!
U nazad par dana osjetim bol u donjem dijelu trbuha, slicna menstrualnoj boli, javlja se povremeno, znaci nije stalno prisutna. Mokrenje mi je uredno, bez peckanja i krvi, nije oskudno, ali sad u ovim hladnim danima ponekad imam potrebu za cescim mokrenjem. A ponekad mi se javlja i bol u donjem dijelu leđa. Zadnju menstruaciju sam dobila 1.3., a zadnji spolni odnos mi je bio 8.3. pomocu zastite i decko nije ejakuirao u mene s kondomom vec tek kada ga je izvadio iz mene, tako mi je bar rekao. Ciklusi mi traju oko 27-28 dana. Molim Vas za pomoc, o cemu se tu radi? Je li ta bol u trbuhu zabrinjavajuca?
Hvala Vam unaprijed. I ugodan dan happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog previše stvari dolazi u obzir.
Svakako ako ćete nakon menstruacije imati i dalje smetnje javite se na pregled.

mj11

evo jos nesto.. prije par sati sam mokrila i na papiru mi se pojavio iscjedak popracena rijetkom krvlju.. menstruaciju trebam dobiti 28.3., a uvijek dobijem 2-3 dana ranije.. u prosloj poruci sam napomenula da sam proslu menstruaciju dobila 1.3, a zadnji spolni odnos je bio 8.3. sa zastitom.. o cemu se tu radi i je li bi se trebala brinuti oko toga? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to je vjerovatno znak da se sluznica maternice tj. endometrij već krenuo lagano odljuštivat. Dakle kao što sam napomenuo, ako smetnje traju i nakon menstruacije savjetujem pregled.

mihaella

Poštovani,
prije mjesec dana sam imala prvi odnos s dečkom. Dvije godine smo u vezi. Bilo je do pola, svršio je izvan, nisam krvarila, dobila menstruaciju, sve ok. Prije tjedan dana, na 8. dan ciklusa kad je krvarenje prestalo, opet smo pokušali, ovaj put je bilo malo grublje, svršio je isto vani nakon par minuta. Kasnije sam imala krvavi iscjedak do kraja dana a sljedeći dan sam imala iscjedak, pomalo rastezljiv. Nisu mi trebali biti plodni dani, a u dane kada bi ih trebala imati, nisam primijetila sluz, samo su me malo boljele grudi. Je li moguće da je došlo do poremećaja ciklusa pa da je to bila ovulacija ili je moguće da nema sluzi? Ili se radi o nekoj upali zbog odnosa? Sada sam u 16. danu, skroz malo me bole grudi, malčice donji dio leđa na mahove, mokraća mi je tamna, moguće da je upala bubrega? Ili bi mogla biti neka trudnoća? Ili jako uranjeni PMS? Znam da u predejakulatu može biti sjemene tekućine, međutim kolika je mogućnost da je je bilo dovoljno i da je bila kvalitetna, budući da dvije godine nije bilo odnosa, za oplodnju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ejakulacija se dogodila izvan rodnice.
Krvarile ste od odnosa. Nije bilo sluzi vjerovatno je ciklus anovulacijski.
Ne brinite.

mihaella

Hvala na odgovoru, pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

dijana52

imam 28 godina 4 trudnoće( 3 uredne 1 spontani). imam bolove u donjem dijelu trbuha. prije 3 godine imala sam cin 1 te u zadnjoj trudnoći prije godinu dana ureoplasmu. Menzesi su mi uredni. Pila sam trinovum do prije mjesec dana ali sam prestala radi alergološkog testa. krv sam vadila prije dva dana sve je ok osim proteina niski su. I unazad 6 mj sam imala dva puta candidu. bolovi u donjem dijelu trbuha nisu česti dva puta tjedno te za vrijeme menzesa me boli lijeva strana tj lijevi jajnik Imam zabačenu maternicu te primjećujem iscjedak iše kao sluz. Što bi moglo bit? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali u ginekološkom sustavu. Ovako teško vam mogu pomoći bez pregleda.
Moglo bi se raditi opet o upali jajnika uz ureaplasmu.