neugodna bol u donjem dijelu trbuha

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je nelagoda povezana s uskorim dolaskom menstruacije.
Ovaj drugi dio odgovor je ne samo zato što niste u plodnim danima a inače ono što ste pročitali je istina.

e15

Postovani!
imam 15 godina,nisam imala spolne odnose (ne znam koliko je to bitno) uglavnom,imam mjesecnicu od 12-te godine,redovita je svakih 27-28 dana (nekada kasni ali najvise 3 dana) uvijek je bilo sve normalno do proslog mjeseca. 2 dana prije menstruacije javila se jaka bol u donjem djelu trbuha i nastavila se do kraja menstruacije. tako se ponovilo i danas. javila se jaka bol u donjem djelu trbuha koja ne prestaje samo se pojacava i smanjuje,bol ne prestaje niti dok lezim,sjedim,hodam.. nista! imam i mucnine ali ne znam da li to mozda moze bit povezano s bolovima. citala sam da pomazu cajevi tipa kamilice i mente ali meni to djeluje najvise 4 sata i onda pocne opet. jednom sam popila blokmax tabletu koja je za bolove kod menstruacije ali 2 sata nakon bol nije prestajala a navecer mi se javila mucnina. prijateljica mi je predlozila naglesin tablete. ne znam sto da napravim. da li mi mozete dati neki savjet?

unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjet je da se javite na ginekološki ultrazvuk. Moglo bi se raditi o cisti na jajniku.
Analgetici nisu opcija dok se ne nađe uzrok.

zekica125

Poštovani!
Osjećam blagu do srednju tupu bol, kao i za vrijeme mestruacije,samo što mi kasni već dva mjeseca. Bila sam kod ginekologa na vaginalnom ultrazvuku zbog sumnje na trudnoću i rezultat je bio negativan( kao i dva testa za trudnoću koja sam napravila kod kuće).Također nemam niti ikakve ciste ni tumora na jajnicima. Doktor mi je dijagnozirao sekondarnu amenoreju i prepisao mi Provera tablete 5mg 2xdnevno 12 dana i rekao da bih trebala dobiti menstruaciju do tjedan dana nakon završetka doze ili će mi prepisati i terapiju estrogenom. Što se tiče grčeva rekao je da mi je to najvjerojatnije od stresa. Postoji li neki drugi mogući razlog?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, složio bih se sa mišljenjem vašeg ginekologa. Očito se radi o anovulacijskom ciklusu te oligomenoreji zbog toga.

mirzana

postovani,osjecam tup bol negdje oko lijevog jajnika nemogu tacno ni sama znati,taj bol silazi niz lijevu nogu i neugodnoi nekako mi pomalo koci nogu ...menstruacije su uredne ,bezbolne,nemam sekret...da li je upitanju nesta drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što je uzrok boli, zapravo nisam ni siguran da je bol ginekološkog porijekla.
Svakako puno stvari dolazi u obzir. Za početak posjetite ginekologa.

VVEESSNNIICCAA

Poštovani,

Dva do tri dana osjećam bol u donjem, desnom dijelu trbuha. Bol nije stalana već se javlja prilikom hodanja, vršenja nužde i pritiskom na dio trbuha između prepone i pupka. Zadnju menstruaciju sam imala 19.08.2013. Menstruacije su mi predovne i traju u prosjeku od pet do šest dana, a ciklus traje između 28 i 30 dana. Zadnji ginekoliški pregled sam vršila 01.06.2013 i na ultrazvuku se vidjela da mi je desni jajnik mikrocističan veličine 28*19mm, a lijevi 27*19mm. Nisam imala nikakvih problema od ove boli.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše stvari dolazi u obzir. Od upale jajnika, ciste itd.
Svakako sugeriram pregled i uzv.

Dubrovcanka95

Postovani! Zadnjih par dana muci me bol u doljnjem djelu trbuha i konstantna bol u podrucju rodnice(ja mislim),a prilikom uriniranja peckanje. jeli se radi o nekoj upali ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da. O upali mjehura. Javite se liječniku obiteljske medicine.

vayne

Pozdrav. Zadnjih 6 menstruacija broj dana mi se sa 7 smanjio na 5 s tim da su mnogo oskudnije. Od zadnje menstruacije imam svakodnevne bolove(grčeve) u donjem dijelu trbuha koji su nalik menstrualnim i ne traju dugo. Jeli to normalna pojava ili da posjetim ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

kate24

poštovani,

već par dana osjećam nelagodu u donjem dijelu trbuha, slično kao kod mjesečnice ali ne boli! mjesečnicu sam imala prije 10 dana. trajala je neka 3-4 dana, a nakon toga još tri dana sam imala smećkasti iscjedak (kojeg i inače znam imati prije mjesečnice, par kapi, ali sada je bio obilniji). možda bih trebala napomenuti kako sam prestala piti kontracepcijske pilule u rujnu, nakon toga mi je mjesečnica bila više-manje redovita s tim da sam jednom dobila nakon 20 dana. Znate li možda uzrok ovoj nelagodi?

lp, i hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne znam o čemu se može raditi.
Ako smetnje perzistiraju javite se na pregled.

mamba20

Postovani,
sve je pocelo prije 2tj.kada sam polozila najtezi ispit i u pocetku sam povezivala sa stresom, ali vise nisam sigurna. 5-6 noci nisam nista spavala, iscjedak tijekom ovulacije bio je mnogo obilnije, te je pocela bol u trbuhu koje ne prestaje nakon vec 10-ak dana. Jednu noc sam cak i povracala, te me od tada svaki dan jako boli u gornjem dijelu trbuha te jako u donjem i jajnici, neprestano svaki dan, a sad je polako bol pocela popustati. Inace vodim redovan seksualni zivot, pijem uredno Belara pilule te decko i ja prakticirano prekinuti snosaj. Te sam prije 2 dana dobila menstruaciju(bol grudi i blago neraspolozenje kao i obicno bili su prisutni), sto ne bi bilo cudno da nije uranila 7-8 dana, iako od kada pijem pilule dolazi uvijek tocno na vrijeme.
Zanima me, je li stres ili nesta drugo uzrok ovome, te kako dalje nastaviti sa pilulama, jer ih imam jos 3, pa je trebala doci menstruacija i onda krenuti s drugom kutijom?

Unaprijed zahvaljujem.
Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije bila menstruacija. Nastavite s uzimanjem do kraja blistera.

mamba20

Postovani,

kako ste i rekli to nije bila menstruacija, te je tada nastupila nakon 6 dana smeđe iscjetka i trajala normalno 6-7 dana. No sada opet tjedan dana prije menstruacije smeđi iscjedak.
Imali li to veze s kontracepcijom i trebam li se javiti ginekologici?

Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima veze s kontracepcijom svakako. Javite se na pregled.

Tina1997

Poštovani, imam 17 godina i menstruaciju imam već 5 godina, nije redovita, nekad dođe 28 dan, pa 35, 43, 55, kako kad. Ako je bitno, nikad nisam imala spolni odnos. Zadnja 4 mjeseca mi je bila redovitija (28., 29., 30. dan). Trebala sam ju dobiti 24.3, no još nisam. Već tjedan dana imam bolove u donjem djelu trbuha (kao da ću svaki čas dobiti) i ta bol se javi pa prestane i tako stalno. Ponekad me bole i jajnici, većinom desni no nekad i lijevi te sam primijetila da prije spavanja, kad se okrećem i kad pritom stisnem trbušne mišiće osjetim jaku bol u području jajnika. Ujutro i poslije jela imam osjećaj kao da ću povraćati, ponekad znam imati jak i nagao prozirni iscjedak. Da li znate što bi to moglo biti?