Razlozi kašnjenja menstruacije.

MiraV95

Pozdrav!
Menstruaciju sam trebala dobiti juče ali nisam inače imam sve simpome. Boli me stomak, grudi, imam bubuljice ne bi se brinula nego sam 17.11. imala nezaštićen odnos on nije svršio u mene pa me zanima kolike su šanse da sam u drugom stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male, nikakve samo ako je tako doista bilo.

MiraV95

Tako je bilo, nemam razloga da lažem a do sad još nijedan simptom vezan za trudnoću. Ja sam ovih dana baš dosta provodila napolju a nisam bila baš najbolje obučena, da li postoji mogućnost da sam ozebla dole pa mi zato kasni?

amani

Postovani; ovako, zadnju menstruaciju sam imala 17.11. inace ciklus mi je 25-28 dana,polni odnos sam imala 29.11. koji je rizican. jer nismo koristili nista vec je partner prekinuo snosaj i ejakulirao van ali po mojoj vagini. brine me to da li je moglo nesto uci unutra i bili su mi plodni dani. Uradila bih test ali mislim da je previse rano. Sta vi mislite ima li sanse da ostanem u drugom stanju i da li da uradim test sada ili da sacekam?? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mira odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amani test na trudnoću napravite u vrijeme očekicane menstruacije. Nikako ne prije. Šansa je mala ako dio ejakulata nije završio u rodnici.

MiraV95

Ako žena pre tri nedelje ima nezaštićen odnos(on svrši napolje) i pre tri dana krene da joj curi vaginalni sekret koji je jako vodenast da li to znači da je žena u plodnim danima i nema šanse da je u drugom stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači naravno.

ime macka

Poštovani,
trebala sam dobiti menstruaciju 6.12 međutim još nisam.. inače mi zna kasniti 2 dana ponekad i 3 međutim nikada mi nije ovoliko kasnila pa sam malo zabrinuta.
Zaštićeni spolni odnos sam imala u 9 mj tako da isključujem trudnoću. Sto bi mogao biti uzrok; stres možda? I dali da odem kod ginekologa?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je stre, upala, cista, endometrioza, pcos, anovulacija i slično.
Svakako savjetujem pregled i uzv.

soul1

Poštovani, prije par tjedana dijagnosticirana mi je mononukleoza. Imala sam povišenu temperaturu 17 dana, jaku upalu grla, te sam morala promijeniti prehranu. Jesu li to razlozi da bi menstruacija kasnila?

Dokica45

Postovani
U panici sam jer sam spavala prvi puta sa deckom,i kasnila mi je menstruacija jedan dan,prvi dan je bio ko uvijek,ali ostale dani sam imala jako malo,a inace sam uvijek imala jaku menstruaciju,i trajala je samo cetri dana,a uvijek traje sest,sad se brinem da nije mozda u pitanju trudnoca,,al ipak mislim da nije jer je kosristio zastitu,ili je ipak to zato sto mi je bilo prvi puta,molim vas pomoc jer sam jako zabrinuta,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Soul, moguće je da jesu. Ako ste spolno aktivna isključite i trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dokica naravno da se ne radi o trudnoći.

soul1

Bila sam aktivna u devetom mjesecu, no mjesečnica mi je u desetom bila normalna i bolna, trajala je 5 dana. Nakon toga je u studenom nakon što mi je dijagnosticirana bolest bila malo oskudnija, i tamnija no trajala je duže od 5 dana. A sada mi još uvijek kasni. Prema mojim procjenama trudnoću bi mogla isključiti. No i dalje me brine kašnjenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte naše prijašnje postove o kašnjenju mensruacije tj o uzrocima.

Taki

Postovani,
imala sam sa partnerom odnos bez zastite, on nije ejakulirao u meni, i zanima me da li i dalje postoji mogucnost da zatrudnim, i da li bi trebala popiti tabletu za dan poslije?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda vam ne treba pilula za dan poslije.

vanmil23

Poštovani, imao sam spolni odnos s svojom curom s zaštitom, i sad joj menstraucija izostaje 2 tjedna, bilo je kad smo i bez, ali nije došlo do završnog čina, jer bi uvijek pazio, pošto je menstruacija već tako dugo kasni, napravili smo u 10. danu izostanka test na trudnoću u večernjim satima, koji je bio negativan...cura mi nije izložena pretjeranom stresu, dapače nema ni simptoma menstruacije nit trudnoće. Isto tako prošli mjesec joj je menstruacija kasnila tjedan dana, ali je tada bila izložena stresu na poslu, i usprkos tome na kraju su se pojavili simptomi koji su doveli do menstruacije..kako god ako menstruacija nastavi kasnit, namjeravamo napraviti još jedan test na trudnoću u jutarnjim satima, pošto tada je najvjerodostojniji rezultat urina, pa me sad zanima vaše mišljenje dal bi se tu moglo radit o trudnoći..hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Savjetujem da se javi na pregled da se ustanovi uzrok kašnjenja.

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 39
Naprijed