Razlozi kašnjenja menstruacije.

phoenix

Dodatak pitanju, prestala je piti pilule prije 3 mjeseca. Smatrate li da su one mogle tek sada utjecati možda na pomicanje dana menstrualnog ciklusa?

Hvala unaprijed još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogle su utjecati svakako.

phoenix

Hvala Vam na odgovoru. Pitanje vezi pilula jos jedno, s obzirom da ih je prekinula piti prije tri mjeseca, te je imala tocno u dan termina dobivanje menstruacije, da li je moguce zaista da sad ovaj termin bude pomaknut? S obzirom da je sex bio u sigurnim uvjetima kao sto Vam opisah u glavnom velikokm pitanju sa navedenim terminima odnosa a predhodnoj strani 20, ovog foruma, da li bi pilule tek sada utjecale na pomicanje ciklusa? Koliko dana otprilike smije kasniti, danas tehnicki gledano kasni 1 dan, jer je jucer trebala dobiti.

Hvala unaprijed jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus oscilira od 24-35 dana. Ne mora svaki mjesec biti isti dan.
Opustite se. Ne vidim problem kod vas.

phoenix

Hvala Vam zaista puno na odgovorima i brzini istih. Još nešto bih Vas priupitao ukoliko nije problem.

Prije par sati mi je rekla da je u protekla tri ipol tjedna popila 7-8 tableta bromazepana, što su mu još nazivi Lectopam, Lexotan, Lexilium, Lexaurin, Brazepam, Rekotnil, Bromaze and Lexotanil, znači na bazi benzodiazapama, od 3g, te je kombinirala sa tabletama kofeina, uglavnom popije po pola tablete, dakle 1,5g. Navečer bromazepan da zaspi, rano ujutro kofein da ju razbudi i da može učiti.

Prošla dva ciklusa kaže da su bila točna u dan, a sada za vrijeme ovog pila je ovakvu kombinaciju, smatrate li da je to moglo utjecati zapravo na poremećaj ciklusa? Ujedno i ako uzmemo u obzir da prestanak oralne primjene pilula je potrebito 3-6 mjeseci da se uspostavi balans organizma.

nada_86

Postovani,
Hvala na vasem odgovoru.
Uradila sam test prije par dana i bio je negativan. Sestra me je informisala u medjuvremenu i rekla da su mi hormoni uredu, ali da imam povecan broj testesterona i da dodjem na kontrolu za 6 mjeseci. Je li to moze biti uzrok izostanka menstruacije? Treba li da sacekam iduci termin kad bi trebala doci ili da zakazujem pregled?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Poštovani,
sredinom 10. mjeseca sam bila na ginekološkom pregledu i sve je bilo odlično, jajnici i maternica te je papa test došao uredan. Međutim nakon 10. mjeseca mentruacija mi je počela kasniti za točno 4 dana. Kasnila mi je 4 dana u 11., 12. i 1. mjesecu, a trebala sam u 2. dobiti jučer, međutim još nije došla. Sve simptome imam i znam da ću je dobiti i to me ne brine, samo me brine da mi se nešto događa jer mi se ciklus poremetio. Također 10. mjesec mi je bilo izuzetno stresan, doslovno cijeli mjesec je bio od obrane diplomskog rada pa do smrtnog slučaja u obitelji. Imam 24 godine ako je i ta informacija bitna. Uz to svaki mjesec primjetim ovulaciju koju pratim po iscjetku i svaki mjesec je isto. Možete mi reći da li je to normalno da mi menstruacija kasni i da li se moje tijelo još uvijek oporavlja od stresa ili bi trebala opet otići na pregled?
Hvala!
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nada mislim da bi se trebali prije javiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leonora, ciklus oscilira više ili manje. Ne vidim nikakav problem kod vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Phenix moguće je premda mislim da je uzrok stres, i učenje.

Amy28

Poštovanje i lijep pozdrav. Imam jedno pitanje tačnije ako mi možete detaljnije objasniti. Bila sam kod ginekologa i propisan mi je dabroston 2x1 7 dana. To sam i uradila i prestala piti i dobila menstruaciju kako mi je rečeno. Međutim ginekolog mi je na nalazu napisao da pijem još dva ciklusa 2 x 1 od 16-25 dana. Dakle da li nakon sedmog dana od dobitka menstruacije opet počinjem piti?Iskreno nije mi jasno ovo dva ciklusa od 16 do 25 dana. Ako mi možete detaljnije objasniti bila bih vam zahvalna. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnete uzimati sa 16.danom od kad vam je počela menstruacija. Recimo ako je menstruacija bila 10.2.2014 tada morate započeti s Dabrostonom 26.2.2014 dakle 16.dan od početka menstruacije.

mancetto

Poštovani,

evo ovako, zadnju menstruaciju sam dobila 18.12.2013. i trajala je standardno, 7 dana. Ciklus mi inače traje od 28-35 dana, nikad nije redovito..do sada se znalo dogoditi da mi menstruacija kasni ali nikada nije bilo više od 10-15 dana. Na zadnjem ginekološkom pregledu doktorica mi je rekla da je to vjerojatno zbog toga što imam policistične jajnike, ali da se ne zabrinjavam previše. Nakon zadnje mjesečnice,početkom 1. mj., dosta sam promijenila način prehrane, izgubila sam par kilograma i započela sam s vježbanjem (sad više ne zbog izostanka menstruacije).Zadnjih 10-ak dana osijećam bolove u donjem dijelu trbuha, kao da ću dobiti menstruaciju, ali od toga ništa..isto tako nemam nikakve druge simptome. Redovito imam spolne odnose s dečkom, ne štitimo se ali snošaj nikad ne završi u meni. Test na trudnoću nisam radila, ne znam da li imam potrebe za to...a na pregled sam naručena tek 17.03. Nadam se da Vi imate kakav savjet i odgovor. Hvala

Lamp1608

Poštovani,
Imam pitanje, malo smiješno, ali u podsvijesti me brine.. da li je to samo grižnja savjesti ili nešto, nadam se da ćete mi vi razjasniti. Ovako, bio sam sa djevojkom sjedili smo, nije bilo odnosa, međutim svime ostalim što je bilo, dovelo je do toga da sam svršio na svoju trenerku, u tom trenutku moja ruka nije imala dodir sa spermom, ali nakon toga sam uzeo palome brisao trenerku i bokserice i postoji mogućnost da sam rukom dodirnuo spermu, koja se nalazila na odjeći. Nakon toga sam nastavio s djevojkom da uživam, stavio joj ruku dole i dirao (zaboravio sam oprati ruku, i mislim da nisam gurao prste unutra). Djevojka ima 17 godina, menstruacija joj nije redovna, ali do sada je pretežno dobivala koji dan prije nego što treba, međutim to se desilo 15.02, a menstruaciju je trebala dobiti 19.02, ali nije.. kasni joj. Želim da mi kažete ima li razloga za brigu što se tiče trudnoće.. ? (Ima pojačan iscjedak-bijeli, glavobolju, žgaravicu, bolove u leđima). Unaprijed hvala.
Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manceto ne radi se vrlo vjerovatno o trudnoći, ali se radi o pcos. I to nije bezazlen problem.
Svakako savjetujem da napraviti spolne hormone i kompletnu obradu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lamp ne znam što da vam odgovorim u svezi s vašim pitanjem. Zaista ste vrlo needucirani i bolje da nemate još odnose dok se malo ne približite toj tematici.

phoenix

Lijepi pozdrav želim i zahvale na svim odgovorima do sada. Imao bih novi upit vezano za isti slučaj.

Djevojci kasni danas 5. dan, te je jučer imala naznake menstruacije, dakle na 4. dan, bol u grudima (izrazito jaku bol), normalnu bol u abdomenu i pelvisu kao inače pred dobivanje menstruacije, prije tri dana je popila bila opet bromazepan, sedativ.

Danas pak nema više naznaka menstruacije, ništa ju ne boli, a pod ogromnim je stresom ovih dana upravo zbog toga što misli da je trudna. Da li je to normalna pojava da se tako naznake pojave i povuku kad menstruacija kasni?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi test. Za početak.

silvana1896

poštovani, mjesečnica mi je redovita i normalna . ovaj mjesec kasni 10 dana ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 39
Naprijed