Razlozi kašnjenja menstruacije.

vanmil23

u redu naručila se, a menstruacija joj još uvijek kasni, al sam zaboravio reći da grudi su je počele boljet i ima izrazitu bol u crijevima koja traje tjedan dana, osjećaj grčenja joj se javlja, pa sad me znam dal možda i to ima kakve veze uz prije navedeno, i dal da napravimo jos jedan test..ispričavam se na smetnji i hvala na vašim savjetima..srdačan pozdrav

melly77

Poštovanje! Dali je normalno da 2 mjeseca nakon stavljanja mirene nemam menstruaciju? Nemam nikakvih nuspojava niti problema.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanmil, nije nužan test opet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Melly moguće je svakako. Nakon dva mjeseca od postacljanja IUD-a se napravi pregled i UZV. To je moj savjet.

Antonija03

Poštovani doktore..
Menstruacija mi kasni 4,5 dana. Danas popodne sam napravili test i negativan je. Isti ću ponovit i na prvu mokraću ujutro. Dečko i ja imamo odnose i bez zaštite, ali uvijek bez ejakuliranja unutra, pazimo na to. U zadnjih tjedna dana osjećam menstrualne bolove kao da imam ili trebam dobiti. Isto tako svi drugi simptomi su također prisutni( želja za hranom je povećana, bol u grudima, prištići..). Uz menstrualne bolove, osjećala sam i bolove u donjem djelu trbuha za koje mislim da su povezani sa crijevima ( čudni zvukovi i podrigivanje, ispravite me ako krivo mislim). Isto tako, ovo je vrlo stresno razdoblje, te mi ciklus nikada nije stalan, iako je proteklih par mjeseci menstruacija započinjala oko 26. u mjesecu. Imate li kakav savjet, do kada da čekam ili da odmah odem liječnici? Znam da mi ne možete ovako točno odgovoriti, ali molim Vas za savjet.
Hvala Vam unaprijed !

K123

Postovani,
Vec dva mjeseca nisam imala spolni odnos i u tih dva mjeseca sam imala normalnu menstruaciju. Dakle, zadnja menstruacija je bila 19.12., a sad je 30.01.a moje menstruacije jos nema. Grudi su mi dosta bolne (to se vec znalo dogadat prije dolaska menstruacije). I osjecam se uzasno napuhnuto. Na gacicama sam primjetil zuckasti iscjedak koji sam vec i prije znala imati.
Za svaki slucaj napravila sam test i bio je negativan. Zanima me vase misljenje o tome svemu.
Zahvaljujem unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

K123, ne radi se o trudnoći. Možda upala, cista, stres, pcos. Odavde ne znam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonija, pričekajte još par dana da nastupi menstruacija.

biljka33

Postovani, menstruacija mi je kasnila 3 dana, nakon toga mi se pojavilo malo krvi i nista i evo danas opet isto tako.. bolovi u stomaku su jaki kao i inace kad dobijem..radila sam test i negativan je ..a decko nije nikako svrsio u mene. Dali znate sta bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda upala, cista ili nešto slično. Savjetujem pregled.

amelielorena

Postovani! Menstruacije su mi bile redovne( ciklus u trajanju od 28 dana), no zadnja mi je kasnila 5 dana ( 24.12) i danas je 31.1 i jos uvijek nisam dobila menstruaciju, nego smedi iscjedak. Znam da mogu postojati mnogi razlozi( stres, iscrpljenost.. ), no htjela bih vas upitati da li je moguce da je to zbog intezivnijeg treniranja u zadnja 3 mjeseca? I da li bih trebala smanjiti treninge ili ce se tijelo s vremenom naviknuti na tu promjenu? Hvala Vam na vremenu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od intenzivnog vježbanja svakako.

Taki

Postovani,
da li se preko obicnih nalaza krvi i urina i nalaza za TSH,FT4 i ATPO hormone moze utvrditi trudnoca, ili moram obaviti neke druge nalaze za to?
Unaprijed hvala.

Aqua Viva

Postovani, kasni mi menstruacija vec 3 dana,za ta ri dana sam imalaa simptome , bol u donjem delu stomaka, grcevi , nadutost, ostljive grudi, akne, bol u donjem delu ledja, imala sam nezasticene odnose 3 puta u prethodonom mesecu ,ali ni jeda puta nije ejakulirao u mene , vec je sve bilo van,ali se opet plasim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taki ne može. Napravite beta hcg iz krvi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aquaviva, napravite test na trudnoću.

nada_86

Postovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 05.01. Danas, 10.02. jos nisam dobila i pocinjem da brinem. Imala sam bolove u donjem dijelu stomaka (jajnici), pa sam isla kod ginekologa prije dvije sedmice i uradila mi je ultrazvuk na kom je nesto vidjela (nije mi objasnila tacno sta) i poslala na vadjenje krvi. Spominjala je visak testesterona. Rekla mi je javiti rezultate prosle sedmice, ali nije, a ove ja na godisnjem.
U dvije sedmice od pregleda sam imala jednom odnos sa momkom i kao i uvijek koristili smo kondom.
Do oktobra prosle godine sam koristila Yaz tablete, ali ih vise ne koristim. Od pocetka godine sam bila prehladjena dva puta i oba puta je trajalo preko 7 dana. Od juce sam prehladjena po treci put. Ne znam da li prehlada moze imati ikakve veze sa kasnjenjem menstruacije. Od prestanka uzimanja Yaz tableta, menstruacije su mi bile redovne dosad.
Zanima me sta sve moze biti uzrok? Koliko je normalno kasnjenje menstruacije? I kolike su sanse za trudnocu?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrok je možda pcos. Svakako napravite test na trudnoću.
Kasniti može mjesecima, nema pravila.

phoenix

Lijepi pozdrav želim ponajprije.

Imao pitanje glede moje djevojke, naime sa današnjim danom bi trebala imati menstruaciju, koju nema, te je ujedno naznaka da ciklus kasni.
Odnose smo imali 26.1. sa kondomima,
29.2. prekinuti kratki odnos bez kondoma, ejakulacije vaginalno nije bilo,
2.2. te su prakticirani kondomi, kondome sam koji su bili ispravni bacio pune, isto tako nismo imali odnos taj dan bez kondoma

Sukladno tome, pitala me je za precizno za taj dan, 2.2., zbog računanja plodnih dana, tj. računanja ciklusa da joj je taj iznimno bitan, jer sudeći po tome, danas je trebala dobiti međutim nije. Pila je kontracepcijske pilule, ne znam pod kojim nazivom, koje je prekinula piti prije par mjeseci, trenutno nema ni simptome za dobivanje ciklusa, što se PCOS-a tiče, smatram da bi tu opciju mogli isključiti, kao što smatram da nije trudnoća u pitanju, no nikad se ne zna.

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

phoenix

I ispravak greške, 29.1. slučajno napisah 29.2. Isprike povodom toga i spama ujedno.

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 39
Naprijed