Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s escapelom od prošlog mjeseca.
Prije upala ili slično.
Napravite za svaki slučaj test, bit će vjerodostojan.

kacyxrcak

Hvala na odgovoru. Test je negativan. Da li, ukoliko je upala u pitanju, uopste necu imati ciklus dok mi se ne da neka terapija? Inace imam bolove u donjem dijelu stomaka, pretezno u predjelu jajnika, ali su slicni menstrualnim bolovima. Osjecam i bol u grudima, kao u toku menstruacije. Trenutno ne mogu poci do svog ginekologa, zbog toga vas maltretiram.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija svakako.

kacyxrcak

Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

milana1986

Poštovani doktore

Zadnju menstruaciju sam imala 25.02. u 4 mjesecu mi se pojavio smeđi iscjedak radila sam test na trudnoću 18.04 i negativan i da napomenem da imam policistične jajnike pa vas molim za savjet jako sam zabrinuta imala sam već dva poroda i jedan neostvareni pobačaj unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

Giustiniana

Poštovani,
imam 22 godine, menstruacija mi kasni već gotovo mjesec dana. Imala sam zaštićene spolne odnose (kondom). Napravila sam test na trudnoću prošli tjedan i bio je negativan. Trenutno nisam u mogućnosti posjetiti svog ginekologa i zanima me koji je moguć razlog kašnjenja menstruacije. Inače sam do 9. mjeseca prošle godine pila Lindynette i otad mi ciklus nije redovit, ali ovolikog kašnjenja nije bilo. Prošlih mjeseci sam pod neuobičajenim stresom, je li to moguć razlog? Je li moguća trudnoća? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stres, cista, upala, pcos i slično.
Koji je uzrok kod vas, doita ne znam.

leki1985

Postovanje
Zadnju menstruaciju sam imala 12.04. poslije toga imala sam intimne odnose s muzem bez zastite i ovaj mjesec jos nemam menstruaciju niti simptome pms-a u vrijeme kada je ciklus trebao poceti pojavilo mi se pojacano bijelo pranje i mucnine na miris hrane i povracanje vise puta dnevno uradila sam test i rezultat je bio negativan,sta je uzrok kasnjenja i da li postoji mogucnost da je ipak trudnoca u pitanju? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što je uzrok ne znam. Trudnoća nije.
Pročitajte prijašnje postove o uzrocima.

nina liza

Postovani,menstruacija mi kasni zadnji put sam imala 28.3. i presla mi u 4 mjesec odnos sam imala zadnji 19.4 ...bez zastite al nismo isli na bebu mislim pazili smo jer nam je rano za bebicu posto imam jednu od 10 mj... test nisam pravila ali i nemam nikakvih simptoma trudnoce imam dvoje djece osim sto me ponekad ledja bole i na djeti sam vec duze vrijeme nosim i steznjak za mrsavljenje stomak me nista neboli,imam i malo stresa,nekad vise radim nekad manje i teske fizicke poslove zanima me sta bi to moglo bit malo me i strah jer sam imala i dva spontana molim za savjet hvala unaprijed......

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako najprije napravite test na trudnoću.
O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

miseb

Doktore, i ja imam pitanje, i biti ću zahvalan na odgovoru.

Dakle, cura i ja imamo zaštićene seksualne odnose, koristimo kondom. Ejakuliram u kondom unutar nje, no uvijek pažljivo izvadim spolovilo sa kondomom dok je još u erekciji, i provjerim da je kondom čitav, i da ne postoji nekakvo puknuće. Također pokušavamo pratiti plodne dane billingsovom metodom, kada također imamo zaštićene odnose, no ejakuliram u kondom ali van nje.

Zadnji odnos imali smo 23.5 kada je trebala dobiti menstruaciju. No tada smo imali odnos bez zaštite možda pola minute bez kondoma, ejakulacije nije bilo. Taj dan nisam ejakulirao, znači mislim da nije bilo ostatka sperme od neke prošle ejakulacije, jer sam redovito mokrio. Danas je 31.5, a ona još nije dobila menstruaciju.

Spomenuo bi da je prije par dana imala smećkasto-krvavi iscjedak, u dane kada je trebala dobiti menstruaciju. Njeni ciklusi inače variraju, te nekad menstruacija kasni 2 do 5 dana. Još je od prije par dana dosta svrbi vagina. Budući da je sezona alergija, ovaj mjesec je bila i dosta pod utjecajem alergija na pelud, te joj je pao imunitet dosta. Također, silom prilika je naglo prestala uzimati Fevarin, te ga nije uzela 4 dana i bilo joj je mučno radi toga.
Da li je moguće da su ovi navedeni razlozi kašnjenja menstruacije, ili se možda radi o trudnoći?

Hvala puno na odgovoru happy

nina liza

hvala puno napravit cu test jos bi samo navela da imam jak neugodan miris iz maternice ili kako se vec kaze...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miseb, ne radi se prema opisanom o trudnoći. Navedeni lijekovi nisu vezani s izostankom menstruacije.
Za svaki slučaj nek napravi test, ako je negativan nek posjeti ginekologa da se ustvrdi koji je uzrok izostanka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nina, iscjedak je iz rodnice a ako je neugodan odraz je bakterijske vaginoze. Posjetite ginekologa za terapiju.

Zabrinuta cura 51

Poštovani. Ovako 18.6 sam bila sa deckom i mazili smo se nije bilo spoldnog odnosa vec me je mazio svojim penisom po vanjskoj strani vagine e sad dali jr moguce da sam trudna jer mi menstruacija kasni 11 dana malo vise na toalet i imam zatvor molim vas da mi odgovorite jako sam zabrinuta. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od maženja se ne ostaje trudna. Što vi mislite o tome?

Zabrinuta cura 51

To mi je jasno da ne moze ali ipak postoji ono ali jer mi je menstruacija godinama u trajanju od 28 dana i nikad nije izostala pa me brine zasto nemam nikakve simptome menstruacije nakon 12 dana zakasnjenja? Osim navedenog povecanog mokrenja.. Zahvaljujem se na vasem odgovoru al voljela bi da mi kazete vase misljenje o cemu se mozda radi u koliko smatrate da je nesto posavjetujte me molim Vas. Hvala happy

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 39
Naprijed