smeđi iscjedak

zabrinuta1234

imam jedno pitanje..menstruaciju imam vec 6 i pol godina..uvijek sam ju dobivala krajem mjeseca i znalo mi se dogadati da bi u 2 mjesecu koji je inace kraci menstruacija dolazila i ranije a ostalo je uvijek dolazila krajem mjeseca..od ljeta tj 6 mjeseca 2011 kao da je pocela "divljati"par mjeseci se dogadalo da je prelazila iz mejesca u mjesec pa je par mjeseci dolazila na pocetku mjeseca..imam decka i imamo spolne odnose ali smo uvijek zašticeni..zadnja menstruacija došla je 3.1.2012 i par dana prije te menstruacije smo spavali zajedno..ta zadnja menstruacija trajala je normalno i po nicem se nije razlikovala..sada je 25.2 i još nije došla..neznam jel to ima veze sa tim što je pocela "divljati" i samog stresa ili zbog cega bi to bilo moguce??hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem za početak da napravite test na trudnoću. Ako je negativan, pričekajte menstruaciju. Nakon završene menstruacije savjetujem da se javite na ginekološki pregled i ultrazvuk. Mnogo je uzroka kašnjenju menstruacije i oligomenoreji. Svakako s obzirom na vašu dob važno je isključiti policistične jajnike kao jedan od najčešćim uzrocima u vašoj dobi.

klara_klara

Poštovani,

Imam redovite menstruacije s trajanjem ciklusa gotovo uvijek 26 dana.
Zadnja 2 mjeseca "menstruacija" mi kasni po dan, dva, ali nisam sigurna radi li se o pravoj menstruaciji. Prije bih rekla da se radi o nekakvom obilnijem smeđem iscjetku, ali on traje kao i normalna menstruacija, 5-7 dana. U veljači sam menstruaciju dobila 13., prvi dan je bio iscjedak, drugi dan prava krv, no nastavilo se ponovo s iscjetkom. Prošli mjesec radila sam test na trudnoću koji je bio nedvojbeno negativan. Prije nikada nisam imala problema s menstruacijom. Imam li razloga za brigu, za trudnoću? U vezi sam već 4 godine, pa isključujem mogućnost spolnih bolesti. Također, u zadnje vrijeme sam dosta pod stresom. Utječe li on na menstruaciju?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana,je vjerujem da ste trudna?Svakako savjetujem ginekoloski uzv da se iskljuce ciste, endometrioza,pcos kao moguci uzroci.

klara_klara

Ne razumijem odgovor o trudnoći?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, moja greška u pisanju. Svakako ne vjerujem da ste trudna. Ovo ostalo što sam naveo kao moguće uzroke razriješit će se nakon UZV pregleda.

anaa001

postovani,imam jedan problem! pocela sam piti pilule na prvi dan mjesecnice,odnosno 15.02.2012. koja je trajala do 20.02.2012. ali od tada pa sve do danas imam smedji iscjedak. nisam ga imala nikada sve dok nisam pocela piti pilule. zasto mi je javlja i trebam li se brinuti zbog toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, često se pojavi smeđi iscjedak tijekom počinjanja uzimanja pilula, posebice kod ultranisko dozažnih kontraceptiva. Spontano nestane nakon prvog ili drguog blistera. Ne brinite. Ništa nije potrebno za sad poduzimati. Nastavite uzimati pilule prema propisanoj shemi.

Ivana_20

Poštovani, u četvrtak sam bila kod ginekologa i rekao mi je da imam upalu, i dao mi rojazol vaginalete... od nedjelje imam iscjedak koji je crvenkast, tj, žućkast s tragovima krvi, pa me zanima da li je to znak menstruacije koju sam trebala dobiti u nedjelju (3.dan nakon zadnje popijene tablete, inače pijem trinovum već godinu dana)..do sad sam imala normalno menstraciju koja je trajala 3-4,nekad i 5 dana...pa me sad zanima dal je taj iscjedak zabrinjavajuć il je normalno s obzirom da imam upalu...moram i napomenuti da imam aktivan spolni život...da li taj iscjedak možda upućuje na trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, taj iscjedak ukazuje nadolazeću menstruaciju a pomiješan je sa gljivičnim iscjetkom, te mu je od tud takva boja.
Ne brinite, niste trudna.

cokolada83

Postovani doktore,

dvije godine sam pila yasmin pilule zbog neredovnih menstruacija i policisticnih jajnika. Prestala sam ih piti u januaru mjesecu. Od tada imam pojacan bijeli iscjedak. Februarsku menstraciju sam dobila redovno. 12.2. Vec par dana,, ali sa prestancima, pojavljuje mi se smedji jako obilan iscjedak. Dakle, jos ne trebam dobiti menstraciju. Smatrate li da je to simptom trudnoce ili? Dodacu jos da sam ovih dana prehladjena, da li mozda ima neke veze s tim?

Hvala Vam na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, smeđkasti iscjedak najvjerovatnije je rezultat uplae u donjem ginekološkom sustavu. Savjetujem svakako pregled da vam se da terapija.

MBJT

Imam pitanje u vezi smeđeg iscjedka koji mi se pojavio dan prije nego što sam trebala dobiti menstruaciju,isto tako se nastavilo i sljedeća dva dana no menstraciju još nisam dobila.Moram naglasiti da mi je menstruacije inače neredovita,no taj iscjedak mi se nikad ranije nije pojavljivao.
Da li bi mogla biti u pitanju trudnoća jer sam 3 dana prije pojave iscjedka imala odnos s partnerom,nismo koristili zaštitu,već prekinuti snošaj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se radi o trudnoći već o nadolazećoj menstruaciji.

milisava

Imam pitanje u vezi sa smedjim iscjetkom. Porodila sam se prije 4 mjeseca, i od tada imam redovne menstruacije. 10ak dana nakon posljednje menstruacije sam bila na gin. pregledu gdje mi je ljekar rekao da imam blago krvarenje i prepisao mi vaginalete za zaustavljanje krvarenja. Poslije koriscenja tih vaginaleta, vec 5 dana imam smedji iscjedak pracen svrabom. Ne znam sta je u pitanju? S postovanjem, Milisava.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se vjerovatno u upali u rodnici. Savjetujem pregled da vam se da terapija.

keti10

Poštovani..
Prije malo više od tjedan dana sam prvi put dobila smeđi iscjedak nakon prvog pregleda kod ginekologa i trajao je još taj dan i sutra ujutro nakon čega je prestao. Već tada sam rekla ginekologu za svoje želučane tegobe i da imam neki strah od trudnoće na šta mi je on rekao da se smirim i da je tad od mog odnosa prošlo svega ni 10 dana i da se nemože utvrdit dali sam trudna ako i jesam i da nemogu imat nikakve simptome. Inače svakodnevno imam bijeli-žućkast iscjedak. Zadnju menstruaciju sam dobila 1.3. a mjesec prije 30.1. Nemam redovite cikluse. Ali, imala sam nezaštićen odnos sa dečkom tj prekinuti snošaj i sad sam zabrinuta, smeđi iscjedak mi se pojavio opet jučer i čak je jednom bilo jako malo krvi i pomislila sam da mi dolazi menstruacija ali evo opet danas ništa. U velikom sam stresu i imam već dobar dio mjeseca želučane tegobe i stalno mi se povraća,podriguje. Prije možda 2-3 dana sam imala bolove u trbuhu i bolili su me jajnici što sam ja zaključila da je vj od toga jer sam se nahladila jer sam sjedila na hladnom betonu. Dali je moguće da sam ja trudna?? Zahvaljujem na odgovoru.

kristinkaaap

Poštovani doktore,
imam 26 god...Trebala sam dobiti menst. 22.03. al kasni mi -9dan i pojavio se smedji iscjedak ..Inače, imam redovite cikluse. Imala sam 10-ak dana nakon pocetka zadnje menst. nezasticen odnos. Trebam li radit test na trudnocu i ako mi možete pojasniti, citam ovdje o laznoj mestr, sto je to ? i sto je niska razina progesteron sto to konkretno znaci? Inace sam sredinom 2 mj bila na redovitom gin. pregledu i zbog upale sam bila 14 dana na terapiji Betadin vag., Narucila sam se kod ginekologice, al me zbog godisnjeg naarucila tek za 14.04 . pa ako može ovdje vase cijenjeno mišljenje! Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, keti 19 misli da niste trudna, ali savjetujem ako za par dana ne dođe menstruacija napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako savjetujem da napravite test na trudnoću, kod vas mi se trudnoća čini vrlo mogućom.